Нека в тази тема пишат само тези, които са против градината!

  • 2 356
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Е, не бих се изразила като Алиса, ама и аз нещо не схванах питането newsm78

Колкото до заключенията на Nadiok и Mamamuu: Странна е склонността да се обобщава въз основа само на личния опит.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 85


Колкото до заключенията на Nadiok и Mamamuu: Странна е склонността да се обобщава въз основа само на личния опит.
Темата е за тези които не харесват градините, авторката иска да разбере защо.
Аз не ги харесвам и написах защо, разбира се, че пиша от личния си опит, това е напълно логично, не виждам нищо странно.
А по повод постинга на Алиса, на мен ми е странно някой толкова да се ядосва заради това, че не искам децата ми да ходят на градина, това си е лично моя работа и не ми пука кой какво мисли по въпроса.

# 17
  • Мнения: 4 414
Аз не съм противник на градините, просто мисля, че за дете до 4-5 години е най-добре да се отглежда в домашна обстановка и по възможност от близък  и емоционално обвързан с него човек - майка, баба, баща, дядо...
Така наречената "социализация" в детските заведения е смешна за мен, когато става въпрос за дете под 4 години. Ако я има, то е предимно с отрицателен знак.
Над 4-5 годишна възраст детето може да играе пълноценно с други деца, да участва в различни взаимоотношения с тях и подлежи на колективно обучение. И пак мое убеждение е, че ако има възможност за полудневна форма, това е идеалният вариант.  Peace

съгласна съм...за съжаление нямах възможност да си гледам детето до 3 дори, какво остава до 4-5 години...
за мен решението беше малка частна градина с 10 деца и 3 учителки, които отглеждат децата като в домашна обстановка/това не беше много по темата, но ми се искаше да кажа алтернатива на сърдитите лелки ...  Embarassed/

# 18
  • Мнения: 143
Не се дразнете толкова - идват Празници.
Аз наистина смятам, че съм добра майка и не виждам смисъл от ирония - наистина се грижа за тях по всички описани начини и имам щастливи деца, може да не са гении, но определено са много умни. А едно отгледано с любов дете винаги израства пълноценен човек. И да, предпочитам контролирана среда за първите 7 години, пък после вече децата сами познават с кого да си общуват и с кого не.
А, и последно, не на всички бабите и дядовците са били полу-грамотни селяни. Дори  и да бяха - едно е прости хора, но свестни, друго е войнстващата простотия, която се среща напоследък навсякъде.

# 19
  • Мнения: 1 134
И аз не харесвам градината, защото дъщеря ми прекарва повече време там, отколкото с мен; защото има и други приятели освен мен; защото за нея се грижат други жени, освен мен; и защото я научиха на доста повече неща от мен.

Сигурно утре и зетя няма да харесвам по аналогични причини. 

Crazy

# 20
  • Мнения: X
Аз съм най-добрата майка на света. Не прекарвам време за нищо друго, освен кръженето като един досаден хеликоптер над главата над детето. Не стоя по 3 часа във форума, това не съм аз, той компютъра сам си ги пише тези постинги от мое име. Всичко, което детето ми яде, собственоръчно съм го сяла и жънала, разбира се. Позволявам му да играе в контролирана среда само с деца, на които предварително ми е представено родословното дърво, лична характеристика/ препоръка и бележка от лекар. Детето ми е гений: елитна учителка го учи от 3-месечно на китайски.  Е, как, като съм най-великата майка, с най-великото дете, да си помисля, че то може да се умеша сред простички деца (недай си, боже, и различни!) и още по-простички родители в градина. Не. Не е за мен. Плюя на градината.
браво Алиса
картинката, кояти нарисува, е една превъзходна мечта - отдавна разбрах, че такава идеална майка няма да бъда
най-малкото не съм педагог
още веднъж те поздравявам

# 21
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз не мога да разбера защо да пишат само тези, които са против градината?! Ти вече си взела решение да не го пускаш на градина и сега търсиш мотивите, които да представиш пред себе си ли? Още повече щом детето посещава в момента ясла и е свикнало там и е доволно.
Все пак да кажа по темата - аз съм против градините с 20 и нагоре деца в една група. Против съм защото смятам, че учителките, колкото и да се стараят не могат да обърнат нужното внимание на всички деца при тази бройка.
Но аз съм ЗА градини с малки групи - до 8-10 деца, гледани от 2 учителки + лелки. Ето защо избрах такава за сина ми и на есен ще тръгва. Може тогава да си променя мнението ако видя, че не може да свикне с новата среда и да изчакам още 1 година - да стане на 3 и половина - 4 години.  Все пак смятам, че за едно 4 годишно дете е добре да посещава ДГ, поне половин ден дневно (ама че израз написах  Blush, разбрахте ме предполагам)

# 22
  • Мнения: 5 577
Наистина питането ми звучи странно и неразбираемо, но определено в темата има някои, които са ме разбрали идеално.  Peace

Става въпрос за това - каква да е градина (проверена естествено от мен, и не толкова добра) или гледане в къщи?

Естествено, че ако е прието където искам ще ходи. На ясла ходи, всичко е идеално, защото пак казвам - аз избрах и групата даже (естествено след консултация с майки, чиито деца са посещавали).
Ако не беше тази ясла и тази група - отзивите нямаше да са толкова идеални. И може би нямаше да ходи.
Сега понеже не услявам да контролирам нещата по приема за градина както за ясла, и се чудя как да постъпя, как ли ще е по-добре?

Сортирам лошите страни, защото добрите ги знам. За да съм сигурна, че не толкова добрата градина не е по-добре от никаква.
Звучи неадекватно, но аз си се разбирам, гледам,че и доста писали също са ме разбрали.

Израза квартален централен аз го измислих, като по--точно обяснение.

# 23
  • Мнения: 819
Мъжът ми не е ходил на детска градина и слава Богу!Много лоши неща са останали далеч от него,възпитан е добре,не псува и др.негативи на детскоградинското отглеждане!

# 24
  • Мнения: 1 404
Мъжът ми не е ходил на детска градина и слава Богу!Много лоши неща са останали далеч от него,възпитан е добре,не псува и др.негативи на детскоградинското отглеждане!
Joy Joy Joy

# 25
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Мъжът ми не е ходил на детска градина и слава Богу!Много лоши неща са останали далеч от него,възпитан е добре,не псува и др.негативи на детскоградинското отглеждане!

Това е най-смешното нещо, което прочетох днес. Извинявам се, но не се въздържах.

# 26
  • София
  • Мнения: 10 825
Мъжът ми не е ходил на детска градина и слава Богу!Много лоши неща са останали далеч от него,възпитан е добре,не псува и др.негативи на детскоградинското отглеждане!

А ти ходила ли си? На детска градина имам предвид

# 27
  • Мнения: 3 835
Мъжът ми не е ходил на детска градина и слава Богу!Много лоши неща са останали далеч от него,възпитан е добре,не псува и др.негативи на детскоградинското отглеждане!

Надявам се да се шегуваш!!! Praynig ooooh!

# 28
  • Мнения: 2 270
и моя мъж не е ходил ,ама да го чуеш сега как псува/като дърт сърбин моряк/ Rolling Eyes Joy Joy Joy

# 29
  • София
  • Мнения: 1 062
Мъжът ми не е ходил на детска градина и слава Богу!Много лоши неща са останали далеч от него,възпитан е добре,не псува и др.негативи на детскоградинското отглеждане!

 Joy

Общи условия

Активация на акаунт