отиваш на доктор и хоп - изненада!

  • 18 216
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 646
А може ли някой да ме насочи към мамолог в района на Красно село?И ориентировъчни цени без направление.

# 16
  • Мнения: 9 990
4 градска имат добър мамолог и апаратура/бул Македония/
Фиброаденом се отстранява без проблем, няма страшно Hug

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
И аз да ти кажа да не се шашкаш, вече 7-8г съм със същата диагноза, множество такива кисти. Ходих при двама хирурзи. Вторият беше онкохирург и ме успокои че няма да станат на рак, само трябва да се наблюдават и ако порастнат повече от 4см. се режат защото стават доста болезнени. Болят когато са възпалени. Нямат нищо общо с дригите образувания като напр. фиброаденома

# 18
  • Мнения: 768
и се пази много да не се удряш, дори и най-леко

# 19
  • Мнения: 32
Вчера отидох за пръв път на профилактичен преглед - ехофрафия на гърдите.Без оплаквания, без нищо.Откриха ми нещо и веднага ме пратиха на ренгенова снимка (мамография).Там вместо 2, ми направиха 4 снимки и резултата беше: Нищо сериозно.Да , ама на ехографа видяха нещо на лявата, тука и още нещо на дясната,а в резултатите пишеше:Млечни жлези с фибро-кистозни изменения.
Това са фактите.
А ако ви кажа,че откак ми го видяха това на ехографа, все едно ме шибнаха яко в корема.
И първата ми мисъл (трезво,съвсем трезво) беше - Колко години имам още и докъде ще си отгледам децата.И почнах:След още 5 Синът ми ще е на..., дъщеря ми на... - МАЛКО Е.След още 7 години?
Не разбирам от цицени болести, не ща и да разбирам.Може би всяка втора има такова описание при ехография, може и да не е така.Днес съм при мойта докторка, дано тя ми разтълкува нещата.
Опитах да споделя с моите приятелки - но те на работа, по джиесеми не става.Мъжът ми вика:Не бой се, няма да ти ги режат.
Кажете нещо - най-важното - Да почвам ли да броя?
Ако ви кажа, че винаги съм била оптимистка, но тая година сънувах такъв сън (тая година въобще нещата не са както обикновено хубави) - Сънувах, че знам, че съм доста болна от рак, и се чудя кой ще ми гледа децата.
А вчера се чудих наистина.Кой ще ги гледа?Майка нямам, на свекървата никога не съм разчитала (има защо).
Дайте едно успокоително Rolling Eyes
Не се притесняваяй , на мен преди 3год. почна да ми излиза от едната гърда кръв и гной и установиха, че е киста, оперираха я и я изследваха, нямаше нищо лошо. Често при жените се появяват такива работи, не е задължително да е рак. Казаха ми, че е станало след като съм родила е останало мляко в каналите на гърдата и се е втвърдило там. Няма страшно, това са неща,  с които сегашната медицина се спрява с тях.

# 20
  • Мнения: 3 423
спокойно бе жена,къде се отписваш заради фиброаденон Hug
и аз имах -оперираха ме и съм си ок Hug

# 21
  • Мнения: 636
Млечни жлези с фибро-кистозни изменения.
Това са фактите.
.
.
.
Toва го имат почти всички жени, включително и аз. Нищо страшно, просто всяка година- на преглед. Аз пия FEMIKUR- това са хапчета точно за фиброкистозни гърди и облекчават предменструалните синдроми.
Не се шашкай пак ти казвам Peace
И още нещо- ограничи шоколада и ето Wink

# 22
  • Мнения: 636
за шоколада и кафето ставаше въпрос Laughing

# 23
  • Мнения: 656
Фиброкистозна мастопатия... Мамоложката ми каза, че при жени под 35 години го пише като "фиброкистоза", при жени над 35 го пише мастопатия. Наблегна че не било заболяване а състояние. Не че съм се шашкала нещо, но жената вероятно има опит със страхливи пациентки и си предупреждава. На първия ми преглед при нея ме научи да как да си опипвам сама гърдите за бучки... Ми то моите целите са в едни дребни зрънца и аз така и не разбрах какво точно трябва да търся, докато на последния преглед не уточни, че е необходимо да наблюдавам дали някое не е станало по-голямо - сега мога да почна ежемесечно да се проверявам, иначе незнаех какво да търся...

Другото, на което наблегна е, че това състояние на гърдите често е наследствено и да засиля всички жени по майчина линия на преглед. За профилактика ми каза на 6 месеца да ходя на ехограф, нещата в последствие така се завъртяха, че гинеколог ми изписа прогестерон, на който пък пише че се пие и при мастопатия. Така че на при мамолог - чак след година и половина.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 287
И аз имам едно "фиброкистозна мастопатия" от профилактичен преглед 2003 г. (била съм на 24 г.). На разтревоженото ми (предполагам) обаждане са отговорили: да отида на гинеколог и да си правя пореглед на гърдите с апарат на 2 години. Явно не е имало проблеми досега, защото нямам други документи в този "раздел", а аз си пазя стриктно всички лекарски документи в едни папки. Не съм пила никакви лекарства.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 217
за шоколада и кафето ставаше въпрос Laughing

Стига бе хора, аз ям шоколад като разпрана Embarassed Какво пречи той? Направо се притесних. Всъщност аз съм с мастопатия от .....леле, от 7-8 години и не съм ходила на мамолог от 4.. Embarassed
Ще взема до го посетя newsm78

# 26
  • Мнения: 3 423
на мен никой не ми е казвал да не ям шоколад,след операцията от фиброаденон newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 1 654
Аз също имам фиброкистоза + фамилна обремененост. Ходя на 8 месеца на ехомамография. Не пиша и не режисирам сценарии. Ако се грижим за себе си и подхождаме трезво и без истерия по темата всичко ще е ОК! Hug не се тревожи за да не си докараш нещо по-сериозно от въпросните кисти. Ходя при д-р Евгени Василев, изписа ми капки Мастодинон.

# 28
  • София
  • Мнения: 11 711
Аз също имам фибро-кистозна структура или така пише на епикризите след прегледите,които съм си правила.
Шоколад не ям толкова,обаче по колко кафета дъня напослвдък не е истина...хвърлихте ме в музиката  Shocked.

# 29
на 20 съм и от 2  год съм с твоита диагноза не е стра6но  споко Simple Smileвсяка 2 жена  има кисти

Общи условия

Активация на акаунт