Кога боядисвате яйцата?

  • 3 152
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз ще ги боядисвам в събота.
 Каква беше традицията с миналогодишното боядисано червено яйце, което стои цяла година до иконата на Света Богородица?Кога се бели и какво е поверието?

# 16
  • Мнения: 505
Аз днес боядисах и няма да казвам колко , че е направо разхищение! Никога не са се разваляли, а винаги боядисвам в четвъртък. Слагам ги на хладно , а чак в понеделник-вторник ще ги сложа в хладилника. За първото яйце- боядисва се в червено и се цапват децата по челото за здраве и се оставя цяла година така, и ако е здраво , то значи и семейството ще е такова...

# 17
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Аз ще ги боядисвам в събота.
 Каква беше традицията с миналогодишното боядисано червено яйце, което стои цяла година до иконата на Света Богородица?Кога се бели и какво е поверието?
На самия Великден знам аз. Моето го хвърлям в Марица. Другото, което съм чувала е, че се чупи и, ако е пълно, е на берекет. И после май се заравяше в градината. За това, последното, не съм много сигурна.
Иначе по темата: половината - днес (по-набързо), другата половина - в събота. Тогава ще имам повече време за заигравка. Надявам се.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 421
 Винаги боядисваме яйцата в събота. После в хладилник. Въобще не си правя експерименти да ям яйца, които не са наши и не знам от кога са и къде са съхранявани, но ние сме по-друг случай - Аз, брат ми и щерката се обриваме много "хубаво" от яйца, а пък ако не са пресни...  ooooh!

 С първото яйце, задължително червено, натъркваме челата на децата и после го оставяме за другата година.
 На следващата точно на Великден се чупи и ако е здраво и бяло яйцето значело, че годината ще е добра от към здраве и обратно. Аз само това съм чувала.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 294
в събота и запазвам първото боядисано в червено яйце  Peace
хвърлям го в реката

# 20
  • Мнения: X
Винаги съм ги боядисвала в четвъртък и тази година пак ще е така-вече се варят.Не ги държа в хладилник.Не се развалят ако са добре сварени и здрави.

# 21
  • Мнения: 1 272
Боядисвам яйцата в четвъртък, после ги държа в хладилника  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 607
В четвъртък вечерта, по разбираеми (работни) причини  Laughing
Слагам ги в една голяма стъклена купа с много зеленина, а на масата имам вече една прекрасна избродирана от мен великденска покривка.
Първото яйце е червено, слагам го в една малка купичка и го дължа до другия Великден.  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 338
Днес ще ги боядисам easter

# 24
  • София
  • Мнения: 3 524
Ще ги боядисам в събота, защото днес няма да имам време, но държането в хладилника не им вреди, практикувам го редовно  Peace
Важното е да са добре сварени според мен  Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 978
Станах в 4ч. тази сутрин и ги боядисах преди изгрев слънце. От години спазвам традицията

# 26
  • Мнения: 2 381
Към 10 тази сутрин бях готова с боядисването Peace

# 27
  • Мнения: 1 808
Мисля, тези които сте готови да не се срамувате  Wink а да пуснете някоя снимчица  Hug
Аз сега ги варя и след малко ще се захвана с боядисването  Simple Smile

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Винаги в четвъртък. Ама тази година ще е изключение- в събота ще дам малката на майка и тогава ще свърша тази работа.

# 29
  • София
  • Мнения: 10 825
Винаги в четвъртък. Не ги държа в хладилник и никога не са се разваляли

Общи условия

Активация на акаунт