Добрият баща

  • 4 026
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • БГ
  • Мнения: 351
всичко което сте казали дотук- да ги обича, да им отделя внимание да е търпелив, да е строг,но справедлив.Да им бъде опора в живота, но и да им помогне да разперят крила когато напускат бащиния дом.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 475
О, момичета, колко хубаво сте го написали. Във всеки ред откривам истина. Wink
И пак не мога да го формулирам някак си целокупно. Confused
Имам много изсиквания за "добрият баща", ама тогава сама се питам, ами дали аз съм "добрата майка"? Thinking

# 17
  • София
  • Мнения: 3 679
Да обича децата, да им отделя достатъчно време за игра и за разговори, да ги подкрепя и да им помага - моят съпруг се справя отлично засега, за разлика от моят баща - той определено не е добър баща - поне имам база за сравнение  Sad.

# 18
  • Мнения: 2 757
Този който е загрижен за детето, пука му за него, мисли за него първо и после за себе си. И съответно търпелив, внимателен и т.н.

# 19
  • Мнения: 819
Да е всеотдаен,любящ съпруг и гальовен баща.Да създава усещането и реална сигурност не само за майката,но и за детето.И не на последно място,да успява да замести качествено майката във всичко,което е по силите му като мъж...

# 20
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Добър баща е този, който участва активно в живота и възпитанието на детето/децата. А най-големият подарък, който един баща може да направи на децата се, е да обича майка им.

# 21
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Да може да сменя памперси  Mr. Green
Не го пиша несериозно. Щом може да сменя памперси, значи участва (смяната на памперси е върхът на поредица от много други неща), а това е важното за добрия родител. Дали се държи правилно / неправилно не може да се разбере към настоящия момент.
Важното е родителите да ги има, не е задължително да бъдат добри.

# 22
  • Мнения: 11 607
Добър баща е моя мъж.... Децата си умират за него.... С него правят това,което не правят с мен и в това отношение идеално се допълваме... той се лигави с тях, той си играе с тях, той не им се кара, той им носи лакомства, той.., той.... Аз само ги родих! ВСИЧКО е правил мъж ми за децата без 2 неща - не ги е родил и не ги е кърмил! А и аз не мога да се оплача от него...като партньор!

# 23
  • Мнения: 2 353
  Много хубави неща сте написали.
  Моето допълнение е: "Добрия баща знае всичко". Моят татко не е участвал активно в бебешките ми неволи, но от момента "Защо небето е синьо" винаги е бил много всеотдаен. 

# 24
  • Мнения: 2 792
 Искаш субективно мнение, ето го моето- добрият баща е този, който може да се довери на жена си за възпитанието на децата, без критики (особено когато не е прочел и една книга по въпроса), който му пука и се занимава с непривични за него неща, само защото поколението му го иска и всякакви такива нежелания за доказване на мъжкото его...

# 25
  • Мнения: 1 470
   Това е една от най-хубавите теми пускани до сега тук!  bouquetДобрият баща,на първо място наистина трябва да обича и уважава,майката на децата си.А след това трябва да грижи и да защитава семейството си!Да отдава на децата си по голямата част от свободното си време,да играе с тях,да се разхожда с тях,да почистят и подредят двора заедно,например,да направят спуканата гума на колата,или да поправят веригата на байка...Добрият баща винаги ще смени памперса,или ще промие раната,или ще успокои детето с думи и милувка.Той ще отиде в училище да защити синът си пред госпожите,или да поговори с него,ако то е виновно...И още много много...Не мога да опиша всички качества на моят съпруг,но само ще ви кажа,че си заслужава да му родя трима сина!!!

# 26
  • Мнения: 1 640
Искаш субективно мнение, ето го моето- добрият баща е този, който може да се довери на жена си за възпитанието на децата, без критики (особено когато не е прочел и една книга по въпроса), който му пука и се занимава с непривични за него неща, само защото поколението му го иска и всякакви такива нежелания за доказване на мъжкото его...
  Да,звучи ми познато-непрочел,но компетентен поради факта ,че преди 20 години бил гледал как майка му е гледала племенниците .Гледани МЕЖДУ другото покрай домакинска,селскостопанска и всякаква др.работа,прехвърляни от къща на къща,от роднина на роднина.Резултати към днешна дата-ограничено мислене и липса на амбиции у тези деца,ниско самочувствие,инертност и др.Но това не пречи да се налага като пример на подражание този модел на гледане и възпитание,книгите били излишни.
   ПП Дано съм те разбрала правилно.

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Всеки баща е добър за децата си, както и майката.
Не съм срещала лоши бащи, затова нямам представа как е да не си добър.
За моите деца баща им е добър, както и за мен.
Ако не беше така, нямаше да е до нас.

# 28
  • Мнения: 1 364
Добър баща  участва активно в живота и възпитанието на децата.

# 29
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Добрият баща е този, който не те кара да се замисляш добър ли е, или не е.  Laughing
Я да видим сега, какво означава "добро дете"?

Общи условия

Активация на акаунт