Какъв тефлонен тиган?

  • 4 325
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 406
хм, аз имам 2 тигана Тефал и съм доволна... може наистина да сте попаднали на ментета

# 31
  • Мнения: 655
Моят тиган на Тефал не е мръднал вече 3-та година. И аз от "Метро" го взех. Направо ме учудваш newsm78. Два тигана - и двата боклук. Или си голям карък и попадаш на някакви ментета или просто вече скапани ги правят. Наскоро не съм купувала нищо на Тефал и не мога да дам мнение за стоката,която продават в момента.

# 32
  • Мнения: 1 305
Преди 5г. си купих Тефал тиган след 5 месеца ми се олюпи целия направо бях бясна. А толкова много си го пазих и му се радвах. 
Преди 3г.  родители ми купиха един Италиански не знам как се казва марката но съм много доволна.
И миналата година си купих пак Тефал засега нищо му няма ползвам го по същия начин както и Италианския, но честно да си кажа когато правя палачинки си предпочитам Италианския.
Така, че не се чуди според мен си е до качество и до партида. Аз на който да кажех за първия ми тиган всеки ми викаше ти си го развалила, а сега тези защо са ми като нови просто партида

# 33
  • Мнения: 2 591
и аз съм от тези, които са удивени, че имате проблеми с Тефал!

аз съм много доволна от моя и дори подарих един такъв на снаха ми... с червена точка е, не е мръднала, нито пък покритието! ако търся тиган, пак бих си купила тефал, но явно има и ментета  ooooh!

# 34
  • Мнения: 966
Знаете ли дали ментетата са леки, а оригиналните тежки? Предния тиган който си взех беше лек и с черна повърхност без отенъци. Сега пак си купих ТЕФАЛ (28см. за 40лв), пак с точка, пак е произведен във Франция, но изглежда малко по различно, тефлоненото покритие е черно с различни нюанси в зависимост от светлината, по тежък е и е на нещо като мрежичка, но е гладък.  newsm78 Майка ми разправя, че леките може би са ментета, първите ТЕФАЛИ които продавали в БГ били тежки?  newsm78
моят е такъв вече 2 год. го ползвам и съм доволна

# 35
  • Мнения: 1 560
Да ти кажа май има разлика и върху какви котлони ги използваш. У майка готвин на газ и то много силна, Тефалите бързо се скапват. У нас готвя в тефал (отвън е червен), на керамична плоча - нищо му няма.

# 36
  • София
  • Мнения: 718
Имам на Тефал червената серия отвън, която уж би трябвало да може да се използва и с метални прибори.  newsm11 Първо се издраска покритието и изчезна и точката. Да не говорим, че миенето е кошмар.  smile3511

# 37
  • Мнения: 1 858
Да не говорим, че миенето е кошмар.  smile3511

Ммммм, да и миенето е кошмар- и то ужасен!!!

# 38
  • София
  • Мнения: 8 938
Да ти кажа май има разлика и върху какви котлони ги използваш. У майка готвин на газ и то много силна, Тефалите бързо се скапват. У нас готвя в тефал (отвън е червен), на керамична плоча - нищо му няма.
Това за газовите котлони е вярно, защото те нагряват много бързо и то на доста висока температура.

# 39
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Да ти кажа май има разлика и върху какви котлони ги използваш. У майка готвин на газ и то много силна, Тефалите бързо се скапват. У нас готвя в тефал (отвън е червен), на керамична плоча - нищо му няма.
Това за газовите котлони е вярно, защото те нагряват много бързо и то на доста висока температура.

Моя котлон за сега е обикновен с нагревателни котлони, но скоро ще си купувам с керамичен плот. Не ми се вярва да е толкова силен, още повече, че плотовете вдигат по висока температура от обикновените и то за по кратко време.  newsm78

# 40
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Може ли някой да ми каже тиганът за палачинки на Тефал става ли за керамичен плот ? Чудя се дали да си купя, но не видях на етикета такава маркировка. Или не съм гледала добре ?

# 41
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Може ли някой да ми каже тиганът за палачинки на Тефал става ли за керамичен плот ? Чудя се дали да си купя, но не видях на етикета такава маркировка. Или не съм гледала добре ?
Става, аз го ползвам!  Peace

# 42
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
zizi top, моля те кажи такъв ли е тиганът ти ? Tъкмо се двоумих дали да си го поръчам.
http://www.atrakcion.com/product_info.php?cPath=22_71&products_id=1219

tilieva, благодаря, ще си го купя тогава.  bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 5 293
От 1 седмица имаме Тефал с червена точка (диаметър 28 см. за ок. 30 лв., отдолу пише - на самия тиган, че е произведен във Франция) - засега го ползвахме 2 пъти - за проба. Може ли да уточните какъв проблем с миенето да очаквам  newsm78

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 765
Tefal имат няколко серии- за начинаещи, професионалисти и т.н.
Тънките мисля, бяха за начинаещи.
Имала съм два тигана, първия изкара 4-5 г. при непрекъсната експлоатация, без да го пазя кой знае колко. Втория - около година, като той беше от по-тънките. Точки не са ми изчезвали.
Последно си взех от метро някакъв италиански , пак около 30лв./ на бели и черни петна, с една крава на дръжката. Blush Сега не се сещам за фирмата производител, но ако искате мога да погледна/. Няма червена точка, но пък покритието му е невероятно просто. Пъти по-добро от това на тефал. не загаря, на залепва, пусках го в миялната няколко пъти - нищо му няма.

Общи условия

Активация на акаунт