Ходили/неходили на ДГ, отчетна тема!

  • 5 862
  • 162
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 423
А пък аз като по-бавноразвиваща се чух
ламбадата за първи път в университета.
Видяхте ли, че можем да обърнем темата
от псуването към четенето. Соцшкола му
се вика на това. Читай собака, если читаеш,
станеш писателем. Знаете го вица, нали.
Если не читаеш, станеш полковником.
Пушкин в парка с кучето си и минаващ
покрай тях полковник. Даааа. Доне, и аз
четях "Отечествен фронт" и се чудех как
така курсът на долара там беше 98 стотинки,
пък иначе трябваше да даваме по 3 лева.
Дядо ми ми казваше да не си блъскам главата
с глупости. Що ли се научих да чета рано.
В тоз момент по-добре беше да можех да псувам.
Като хамалин. Като каруцар. Като сърбин поне.

Последна редакция: пт, 06 апр 2007, 13:23 от Liska

# 76
  • Мнения: 7 005
Е, да, и аз се научих вкъщи, а в детската четях на столче книжка на децата.  Laughing
и аз...
по тъпото беше като ме оставяха госпожите да разказвам приказки на по-малката група, обаче аз като забравях края и...си ги измислях. Нямате идеи просто колко много видове среда и край може да има Аладин Joy

# 77
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ходила съм на ДГ, но съм била с ужасно трудна адаптация и на майка ми й е било много тежко да ме оставя. Не съм ревяла и не съм се оплаквала, просто не съм говорела изобщо... не съм играела, не съм се хранела, само съм стояла на едно столче по цял ден. Добре, че моите деца не са такива (само малката отчасти)!

# 78
  • Мнения: 6 155
До 3г. - от мама, след това от баба  Wink

# 79
  • София
  • Мнения: 10 825
И на ясла и на ДГ съм ходила. На първата ме научиха да псувам, а на втората - да пуша

# 80
  • София
  • Мнения: 2 623
До 3 годинки съм гледана от мама /била е студентка /
и баба-леля /сестра на дядо ми /, после на ДГ  Hug
Абсолютно съм ЗА  децата да посещават детско заведение
ако това имаш предвид  Hug

# 81
  • Мнения: 46 601
От 8 месечна съм отгледана от прабаба ми. Майка ми е работела тогава като детска учителка в съседен град. Не е позволила да тръгна нито на ясла, нито на градина, когато съм била малка.

Ходила съм 1 година на ДГ и 1 година на предучилищна, която беше в сградата на училището ми.
Нищо не научих, отдавна знаех да чета, пиша и смятам, за песни и стихчета, биех всички по бройка.
Мразех спането на обяд, лягах и гледах в една точка Crazy спрях да ям, само като ме лъхне мириса на кухнята на ДГ и ми се обръща стомаха. И до сега е така, ям само няколко неща  Confused

# 82
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Много неща ми се изясниха в тази тема... Както си и мислех, нагласата е много важна. Те усещат, нашите уж неразбиращи хайвани. Усещат отвращението, което пазим някъде в подкорието , усещат страха и самотата, които сме изпитвали. И, безрезервно доверявайки ни се, отиват в градината като на заколение.

# 83
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
До 1г. и малко ме е гледала майка ми  Heart Eyes. До тръгването ми на ДГ - баба ми  Hug
От 4г. и половина съм на ДГ. Много готино беше. Бях любимка-злоядка на 1-та г-жа и си живеех животЯ.

...научиха ме на някой руски думички (+ много други екстри), но не и да чета Wink

Последна редакция: пт, 06 апр 2007, 15:32 от Шани

# 84
  • Мнения: 4 778
Втора опция.

# 85
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 857
Много неща ми се изясниха в тази тема... Както си и мислех, нагласата е много важна. Те усещат, нашите уж неразбиращи хайвани. Усещат отвращението, което пазим някъде в подкорието , усещат страха и самотата, които сме изпитвали. И, безрезервно доверявайки ни се, отиват в градината като на заколение.
Еее, айде сега...
Просто си зависи. Аз не знам как съм тръгнала - на ясла малко съм ходила, че много съм боледувала, основно у дома са ме гледали. На детска - до предучилищна съм ходила и не пазя лоши спомени (освен за яденето - аз злояда, лелите настойчиви). Даже умилителни възпоминания имам.
Но детето на ясла се адаптира ужасно, покъртително трудно (и следващото някой ден за нищо на света няма да пратя на ясла) - дали не случих на лели и група или късмет, не знам... аз мисля, че по-скоро първото. А на градина - тръгна и за три дена свикна и ходеше с удоволствие. Три дена - сравнено с двата месеца ужасна адаптация в яслата...

# 86
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ами не знам, Бу...Имам наблюдения и от групите на двете ми деца - майките, които разказваха ужасни спомени, се оплакваха, че децата свикват трудно.
Не обобщавам, споделям наблюдения.

# 87
  • Мнения: 2 759
                    На детска, ама много мразех. Там ме учиха да псувам и винаги да си нося кърпичка (по онова време бяха още от плат), поради което сега без 2 пакета влажни и 2 сухи не излизам от вкъщи. Все пак имаше и добри страни - следяха ежедневно маникюра ми и си играеха с косата ми (особено като тръгнат въшки из групата  Mr. Green).

# 88
  • Мнения: 1 564
На ясла от 11 месеца и след това на градина...без прекъсване. Не се оплаквам Grinning.
И аз така. PeaceСамо хубави спомени имам.

# 89
  • Мнения: 5 877
Много неща ми се изясниха в тази тема... Както си и мислех, нагласата е много важна. Те усещат, нашите уж неразбиращи хайвани. Усещат отвращението, което пазим някъде в подкорието , усещат страха и самотата, които сме изпитвали. И, безрезервно доверявайки ни се, отиват в градината като на заколение.
Нямах никакви възражения спрямо градината, само ме мързеше да ставам рано. Детето има абсолютно същата нагласа - хубаво е, ама да не беше това ранно ставане.

Общи условия

Активация на акаунт