секцио

  • 3 528
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 131
момичета,
с две ръце сте 'за' коремна операция!това си е чиста операция, от която си има последици после.при едни по-малко,при други - повече.На мене ми се наложи без да я планирам и не я пожелавам на никого.
аз съм твърдо против! Peace

# 16
  • Мнения: X
и аз раждах със секцио по мед. причини.останаха много доволна, след операцията нямах никакви болки, даже 3 часа след операцията вече станах, и от следващият ден не съм спирала.като се прибрахме в нас на 6-ти ден върших всичко сама.просто нямах никакви оплаквания.всимко мина лесно, бих родила пак така живот и здраве.

# 17
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Родих секцио, не защото така исках, а защото се наложи в последния момент. Но се радвам, че така стана и изобщо не съжалявам.
Аз също. Възстановителния период е доста по-дълъг обаче. Момичето, което беше в моята стая 4 часа след раждането/нормално раждане/ вече хвърчеше и се грижеше за бебето си без никакви проблеми, макар че беше с шевове. Но пък беше раждала много часове Crazy

# 18
  • Мнения: 689
Родих секцио, защото така се наложи в последния момент. Бързо и лесно се възстанових. Но ако мога следващия път бих родила нормално.

# 19
  • Мнения: 814
 Първия път родих нормално, но сега ще раждам секцио. Никога вече няма да се подложа на мъките на нормалното раждане. Там където ще раждам аз(Майчин дом-Варна) секциото е около 850 лв.

# 20
  • Мнения: 46 518
момичета,
с две ръце сте 'за' коремна операция!това си е чиста операция, от която си има последици после ...

Е то, щото хич няма жени с проблеми след нормално раждане  Rolling Eyes
Баба ми след 2 леки нормални раждания, сега е за операция, всичките й органи са 'изсипани"  Confused моя бишва колежка на 26 г. е в същата ситуация ...

# 21
  • Мнения: 266
Първото раждане ми беше със секцио по спешност . През юни ми предстои второ раждане и съм решила да бъде секцио  по желание. А Hugз лично предпочитам така. Мен ме е страх от нормално раждане.

# 22
  • Мнения: 5 103
Аз съм За и не съжалявам изобщо, че избрах секцио.
Наистина темата е дъвкана и предъвквана до болка, пусни една търсачка.
И аз съм ЗА СЕКЦИОТО Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 3 407
Зависи, мила. Много е индивидуално. Аз, лично родих нормално, за не повече от 10 минути, нямам никакви последици, но все пак пред едно дълго, болезнено и мъчително раждане часове, да не кажа дни наред, бих предпочела, естествено секциото.
Много спорове и сравнения е имало тук по този повод, но моето лично мнение е, че ако лекарят ти е добър и няма никави противопоказания /седалищно разположение, много тесен вътрешен таз, голяма главичка на бебчо, повишено налягане на очните дъна и ред други/ и имаш всички шансове да родиш леко и бързо, да не взимаш прибързано решение за секцио, преди ти и лекарят ти да прецените правилно. Естествено, ако има някакви опасения, че може да има усложнения раждаш секцио и точка.
Успех и леко раждане   bouquet

# 24
  • v nas
  • Мнения: 50
аз съм секцио но не е като другото раждане седно не си раждала поне аз така го чуствам

# 25
  • Мнения: 595
аз съм секцио но не е като другото раждане седно не си раждала поне аз така го чуствам
Абсолютно е така!Бих раждала пак така....чувството е  страхотно -никога няма да забравя този момент!Върховен!!!
За жалост преди 2 години ми правиха операция на окото и ако заременея ща не ща ще е операция... Cry

# 26
  • Мнения: 2 159
многооо е писано по въпроса
и много е писано защо секциото е добре да се прилага в краен случай както процедират в белите държави, използвай търсачката и прочети Peace

# 27
  • Мнения: 459
Няма нищо лошо нито при едното нито при другото. Важното е майката и бебето да са живи и здрави.

# 28
  • Мнения: 257
Момичета, вие все сравнявате несравними неща - неудачно нормално раждане със удачно секцио... Naughty Ако една жена се възстановяваше 1,5 месеца след "нормално"  раждане, това раждане не може да се нарича нормално!

Аз винаги бях против секцио и много исках да родя сама, но стана точно обратното - секцио, бях много депресирана от самия факт. Да, много бързо станах от легло и тръгнах, но не можах да ходя, защото веднага започваше да ме боли корема. И така 2 седмици, докато не се установи, че имам херния заради некачествен вътрешен шев, а уж сумата лекари се изредиха да ме гледат през това време и не можаха да се сетят веднага, какво ми има. Та на 15-тия ден след раждането ме рязаха и шиеха наново.
Всичко това стана в частна болница при един от най-хваляните в този форум лекари.
И сега, като помисля, че следващото раждане вече няма как да е естествено - получавам нещо като комплекс за малоценност.

# 29
  • София
  • Мнения: 14 687

И сега, като помисля, че следващото раждане вече няма как да е естествено - получавам нещо като комплекс за малоценност.

Защо, майките родили нормално са по-майки от родилите секцио. Мисля, че прекалено се преекспонира спора-важно е майката и бебето да са добрел Всичко друго са глупости.

Общи условия

Активация на акаунт