Долна граница на околоплодните води

  • 6 056
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 821
Моите води през втората бременност бяха малко. Пих дузодрил, витамини и магнерич. Така и не се увеличиха. Не зависело от храненето на майката и приемането на течности..физиология. Бебето се роди 3 дни преди термина, но със суха кожа и нокти, както се раждат преносените.

# 16
  • Мнения: 403
И на мен ми казваха, че са ми малко водите втория път. На въпросите ми получих само мълчание. Наплаших се от прочетеното в интернет и настоях за някакви действия. Изписаха ми Дузофарм (за по-добро кръвоснабдяване май беше). Онзи ден в една БГ книга за урология прочетох, че можело да има връзка с дейността на бъбреците.
Момченцето ми е читаво, въпреки че се случва да боледува от разни болести. Роди се на термина.

# 17
  • Мнения: 1 380
m i Димитрова от "фемина" гледа бъбреците на бебчо и каза, че са си наред. И моите бъбреци са в ред, въпреки, че преди 2-3 години имах песъчинки и пиех разни билки, но нищо сериозно. Но по принцип в нашият род майка е страдала от бъбреци(получавала е 2 пъти кризи), а на дядо брат му е починал на 20 години от бъбреци, та знаеш ли замислям, се може и да има някаква кармична или може би генетична зависимост. Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 403
 В книгата (на д-р Минков) пише 'Продукцията на урина от фетуса осигурява не толкова очистването на кръвта (това прави плацентата), колкото поддържането на постоянен обем амниотична течност. По тази причина намаленото количество околоплодни води (олигохидрамнион) е характерно за някои вродени бъбречни малформации, при които липсва или силно е намалена уропоезата." Но щом са гледали бъбречетата - не се притеснявай. Важното е да сме информирани и да не се паникьосваме. Моята баба почина от бъбреци на 63, но бъбреците на малкия са в ред, въпреки пиелонефрита през февруари ( ходихме при д-р Буева и правихме изследвания за това). Всичко е май да има за какво да мислят и да се тревожат майките....

# 19
  • София
  • Мнения: 1 546
Моите води през втората бременност бяха малко. Пих дузодрил, витамини и магнерич. Така и не се увеличиха. Не зависело от храненето на майката и приемането на течности..физиология. Бебето се роди 3 дни преди термина, но със суха кожа и нокти, както се раждат преносените.
Моя 5 дни преди термина и ние бяхме с мноооого суха и лющеща се кожа.Аз принципно нямам проблем с бъбреците, като изключим една криза с песъчинки и това е. детенце до сега е нямал проблем с бъбреците. Но аз бях останала с впечатлението, че проблем при малко води се търси да няма проблем сърцето на детето. newsm78

# 20
  • Мнения: 1 380
Момичета вчера бях на ехо-кардиограма при д-р Спасов във МЦ"Фемина" и гледахме ПАК бъбреците и сърцето на бебка. Всичко си и е наред и той каза, че при някой жени бременността протича с намелени околоплодни течности, но когато няма рецидив и органите на беба да добре няма за какво да се панирам. И пъпната връв кръвоснабдява добре бебето, така, че всичко е О.К
Проблем било ако такова нещо се случи на жена след 30 год. при 1-ва бременност, тогава имало опасност от Синдром на Даун(да не дава Господ), а аз съм на 25 и не съм в рисковата група.

# 21
  • Мнения: 403
Наистина добри новини! Хубаво е човек с опит да те успокои. Лека бременност!

# 22
  • Мнения: 1 380
Благодаря m i. Благодаря и на всички други мами за подкрепата им.

Общи условия

Активация на акаунт