Какво четете?

  • 3 599
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 183
Наскоро прочетох една СТРАХОТНА книга казва се "The Historian" - оригиналния език е английски, авторката се казва Елизабет Костова newsm78. Тя е американка, но май е женена за българин.
Препоръчвам я на всеки! newsm10

Точно тази книга загледах скоро в една книжарница и доста се чудих дали да я грабна. В крайна сметка не я взех, но ще ида да видя дали я имат още.

# 16
  • Мнения: 6 167
Наскоро прочетох една СТРАХОТНА книга казва се "The Historian" - оригиналния език е английски, авторката се казва Елизабет Костова newsm78. Тя е американка, но май е женена за българин.
Препоръчвам я на всеки! newsm10

Точно тази книга загледах скоро в една книжарница и доста се чудих дали да я грабна. В крайна сметка не я взех, но ще ида да видя дали я имат още.

и аз чух за тази книга много положителни неща... Peace

http://www.book.store.bg/c/p-p/m-312/id-6795/istorikyt-elizabet-kostova.html

има и коментари

# 17
  • Мнения: 54
Преведоха ли я вече на Български!
Браво!

# 18
  • Мнения: 7 837
..макар и не особен противник на глобализацията, като гледам, само аз чета "Каралийчев"

Аз - Стефан Цанев  Sunglasses

Чета, каквото  ми пратят от БГ, предимно искам класика.
Признавам си, че съм доникъде с Маркес на английски. Мързи ме да чета на английски, освен ако не са вестници или булевардни списания...

# 19
  • Мнения: 3 367
Аз не бях във възторг от Историка,не е лошо четиво по никой начин,но така и не разбрах защо толкова шум вдигна.Добре написана история по доста стар сюжет,не е от нещата които бих си "преговорила" след време;
*
Кейси,чете ли новия исторически роман на Цанев?Съвсем различно от всичко друго негово,не зле представено,но аз имах проблем с разбирането на редица аналогии..
*
А списания четете ли? Аз прехвърлям
http://www.newyorker.com/
в библиотеката и в музея докато децата играят,абинирани сме за  national geographic kids и едно -две научно популарни неща (scientific american, popular science). Мода,храна,красота и клюки-не чета

# 20
  • Мнения: 6 167
Преведоха ли я вече на Български!
Браво!


между другото в българия превеждат всичко със светлинна скорост. не знам как го правят, но - факт.

# 21
  • Мнения: 7 837
Кейси,чете ли новия исторически роман на Цанев?Съвсем различно от всичко друго негово,не зле представено,но аз имах проблем с разбирането на редица аналогии..


"Български хроники" ли? Чакам го да пристигне другата седмица.

# 22
  • Мнения: 3 367
Кейси,чете ли новия исторически роман на Цанев?Съвсем различно от всичко друго негово,не зле представено,но аз имах проблем с разбирането на редица аналогии..


"Български хроники" ли? Чакам го да пристигне другата седмица.
да,чудех се как се казваше..кажи после дали ти е харесал!

# 23
  • Мнения: 54
Аз не бях във възторг от Историка,не е лошо четиво по никой начин,но така и не разбрах защо толкова шум вдигна.Добре написана история по доста стар сюжет,не е от нещата които бих си "преговорила" след време;

Вдигнаха шум мисля че заради оригиналността на историята... И ретроградността на представяне на събитията.
Въпреки че сюжета е много стар, историята която е съчинила е изключително свежа.

...прочете ли епилога? Simple Smile

# 24
  • Мнения: 54
Кейси,чете ли новия исторически роман на Цанев?Съвсем различно от всичко друго негово,не зле представено,но аз имах проблем с разбирането на редица аналогии..


"Български хроники" ли? Чакам го да пристигне другата седмица.

Кейси,
как си поръчваш книги от БГ?
Има много заглавия, които ме интересуват, но се продават само в БГ. Sad

# 25
  • Мнения: 7 837
Кейси,
как си поръчваш книги от БГ?
Има много заглавия, които ме интересуват, но се продават само в БГ. Sad

По стария начин - поръчвам ги на сестра ми и тя ги изпраща.
Знам, че някои онлайн книжарници май пращат и в чужбина, но не съм пробвала досега.

# 26
  • Мнения: 7 914
Наскоро прочетох една СТРАХОТНА книга казва се "The Historian" - оригиналния език е английски, авторката се казва Елизабет Костова newsm78. Тя е американка, но май е женена за българин.
Препоръчвам я на всеки! newsm10

Точно тази книга загледах скоро в една книжарница и доста се чудих дали да я грабна. В крайна сметка не я взех, но ще ида да видя дали я имат още.

и аз чух за тази книга много положителни неща... Peace

http://www.book.store.bg/c/p-p/m-312/id-6795/istorikyt-elizabet-kostova.html

има и коментари

Имаше наскоро тема за книгите....ама се затри някъде...

 Аз точно бях привършила Историка и останах очарована...даже накрая четях многооооооо бавно, че да не свърши...ама на видя и се края!!!!
Четох я на български...
И в предната тема на някой не му беше хареса.. не спомням кой беше обаче....
Но всякакви хора- всякакви идеали Peace

Ружа
 пробвай по начина по който е споменала Кейси  иначе за доставка даваш пари,  с които можеш да си купиш още някое книжле! Peace

# 27
  • Мнения: 7 091
Ето я и старата тема, има много хубави мнения и препоръки, ако искате прегледайте я:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171162.0;all

Аз сега чета книги предимно на бизнес тематика  Peace

# 28
  • Мнения: 54
Кейси,
как си поръчваш книги от БГ?
Има много заглавия, които ме интересуват, но се продават само в БГ. Sad

По стария начин - поръчвам ги на сестра ми и тя ги изпраща.
Знам, че някои онлайн книжарници май пращат и в чужбина, но не съм пробвала досега.

Не искам да звуча като параноик, но не се ли губят пакетите?
Знам че преди в БГ пощенските работници си прибираха каквото има харесаше,
а ти си чакай пакета колкото си искаш...!

# 29
  • Мнения: 7 837
Нито  една пратка не е изчезвала. За близо 2 г. съм получила 5-6 с по 4-5 книги вътре. Единствено един плик с детски книжки беше отварян и лепен после с тиксо. Липсваха 2 книжки... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт