В яслата ни има коклюш!

  • 5 625
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 751
Цитат
Днес госпожата на Калоян ми обясни, че имало някаква нова  разновидност (не го нарече така, но не запомних термина) на коклюша, за която не са ваксиниране децата ни
Какви ли не глупости говорят zа оправдание,че не им работят ваксините...
Знам,че не е хубаво да се подценява,ако е това.Но с добри грижи Ще премине и няма да остави следа.След лечение с АБ няма как да покаже дали е било коклюШ.А и не оставя имунитет,zа да покаже на ELISA тест.Много от вьzрастните карат коклюШ и днес,но никой не прави посявки zа коклюШ при тях и ги пиШат в други графи zаболявания.АБ се предписва почти zа всичко като превенция "zа всеки случай".

Про4етете какви грижи се полагат zа децата болни от коклюШ и спаzвайте някакьв режим.Ще мине.
Къде да прочета какви грижи се полагат за деца, болни от коклюш?(Макар, че не съм 100% сигурна, че е коклюш при него).
АБ ни го предписаха, защото имаше много завишени левкоцити и поддържаше Т повече от 4 дни. По цял ден Т беше ниска - 37,3, а вечер я вдигаше.
Имаше и много силно зачервено гърло и малко затруднено дишане (според д-рката).

Още 2 неща да питам  Grinning
- Щом няма да покаже дали е болен след пиенето на АБ, тогава няма смисъл от изследвания, така ли?

- Аз също доста кашлям, имам малко грипоподобни симптоми и (ако съм болна и аз от коклюш), как да се лекувам, щом на възрастни не се правят посявки?

Извинявам се, че Ви затрупах с въпроси, но виждам, че сте компетентен  Hug
А все пак много малко се знае за тази болест!

# 16
  • Мнения: 4 150
Не е ниЩо сложно.Досега тьрсих страници на бг еzик,но не мога да намеря...Ако може някой да даде някоя бг страница. Peace
Няма смисьл от иzследвания след АБ.При Вьzрастните просто не се прави такьв тест,zаЩото се счита болестта zа "детска болест".Но иzследванията покаzват,че много вьzрастни карат коклюШ беz да zнаят.
ЗавиШени левкоцити оzначават "борба на органиzма с чужд органиzьм" и те са истинските войници в таzи борба.АБ само Ще помогнат отстрани.
Няма специфично ле4ение zа коклюШ освен АБ.Почивка и много течности. Peace

# 17
  • Мнения: 2 751
Благодаря за инфото!

# 18
  • Мнения: 341

Какво е паракоклюш?  newsm78 Ще потърся из форума  Rolling Eyes


Това е, което медиците не включват в статистиките си за това заболяване, понеже не протича по стандартния начин, и по този повод те няма как да са достоверрни.
А иначе се лекува по същия начин.

# 19
  • Мнения: 3 146
Боже, онзи ден гледах по телевизията как обясняват как да познаем, че е коклюш - ако не минава 2 седмици кашлицата и не се повлиява от антибиотиците Shocked, да идем да му направят тест и да се установи!! Това го разправяха от инфекциозната болница. Еми, тогава как ще се разбере, след като няколко АБ трябва да е изпило вече детето по тази логика, ако след дори един АБ не може да се разбере?! Просто не ми е ясно! newsm78
Ето го сайтът с новината, която гледах
http://www.ntv.bg/news/show_news.php?id=13439
"Специалистите препоръчаха ако пациента кашля повече от 2 седмици и състоянието му не се влияе от антибиотиците, да се изследва за коклюш.
Въпросните 2 изследвания обаче струват 42 лв. Въпреки че се знае, че 10 процента от имунизираните деца могат да развият болестта, тестовете за нея не се поемат от здравната каса. Просто такава клинична пътека няма."

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
kalli, как е детето? Овладя ли се кашлицата?

# 21
  • Мнения: 2 751
Боже, онзи ден гледах по телевизията как обясняват как да познаем, че е коклюш - ако не минава 2 седмици кашлицата и не се повлиява от антибиотиците Shocked, да идем да му направят тест и да се установи!! Това го разправяха от инфекциозната болница. Еми, тогава как ще се разбере, след като няколко АБ трябва да е изпило вече детето по тази логика, ако след дори един АБ не може да се разбере?! Просто не ми е ясно! newsm78
Ето го сайтът с новината, която гледах
http://www.ntv.bg/news/show_news.php?id=13439
"Специалистите препоръчаха ако пациента кашля повече от 2 седмици и състоянието му не се влияе от антибиотиците, да се изследва за коклюш.
Въпросните 2 изследвания обаче струват 42 лв. Въпреки че се знае, че 10 процента от имунизираните деца могат да развият болестта, тестовете за нея не се поемат от здравната каса. Просто такава клинична пътека няма."

Кашлицата при коклюш е много специфична.
Д-рката ми обясни как се кашля при коклюш, същото ми разказа вчера и една позната, чието дете е боледувало от коклюш.
Ето тук ги пише подробно симптомите:
http://www.vaxini-bg.com/display.php?show_category=1&show_subcategory=5

# 22
  • Мнения: 2 751
kalli, как е детето? Овладя ли се кашлицата?

Калоян е много по-добре.
Вече почти не кашля.
Т няма от 5 дни.
Мисля да не го изследвам за коклюш. Ще го наблюдавам и, ако развие някакви симптоми, тогава. (защото някъде четох, че нещата може да утихнат и после отново  да се развие болестта).
Първо не ми се дават 42 лева и второ не ми се иска пак да го травмирам.

# 23
  • Мнения: 3 146
kalli, да , зная какви са симптомите при коклюш, точно затова си мисля, че твоят син няма коклюш, но написах това по повод на това, което по-горе пише кристиан и още някой, че няма смисъл от проба след АБ. Понеже нали се чудехте дали да си правите, та затова. Просто е противоречиво - едни лекари казват, че след АБ може да се разбере по кръвната картина дали е коклюш, а някой друг казва, че не може.

# 24
  • Мнения: 2 751
kalli, да , зная какви са симптомите при коклюш, точно затова си мисля, че твоят син няма коклюш, но написах това по повод на това, което по-горе пише кристиан и още някой, че няма смисъл от проба след АБ. Понеже нали се чудехте дали да си правите, та затова. Просто е противоречиво - едни лекари казват, че след АБ може да се разбере по кръвната картина дали е коклюш, а някой друг казва, че не може.

Не знам...всичко ми е много странно с тая болест.
Д-рите не са достатъчно запознати явно.
Да живее форумът  Grinning Hug

Общи условия

Активация на акаунт