Януарски бебешоци 2005'ІІ :)

  • 9 591
  • 216
  •   1
Отговори
# 150
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Като се цедих в 13 часа днес от едната гърда излезна капка кърма примесена с кръв. Представляваше нещо розово. Извърсах го и стиснах другия край на зърното, след малко излезна и втора капка. Спрях да цедя.
Сега пробвах да цедя с помпа, но не смея да дърпам много и изкарах 50 мл.
Да давам ли на бебето последната изцедена кърма и какво да правя с гърдата?

# 151
  • София
  • Мнения: 215
Аз пия  Матерна и лактогенен чай на Хип.

# 152
  • Мнения: 558
Цитат на: dezyg
Като се цедих в 13 часа днес от едната гърда излезна капка кърма примесена с кръв. Представляваше нещо розово. Извърсах го и стиснах другия край на зърното, след малко излезна и втора капка. Спрях да цедя.
Сега пробвах да цедя с помпа, но не смея да дърпам много и изкарах 50 мл.
Да давам ли на бебето последната изцедена кърма и какво да правя с гърдата?


Деси, както ти писах и в декемврийската тема, виж в кърмене и захранване има подобна тема ето ти линка
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18529

# 153
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Видях я, мерси много

# 154
  • Мнения: 1 800
Деси, не ми се е случвало и не мога да помогна, но пиши какво става, кърви ли още или спря вече? Дано всичко да е наред и да не е опасно за детето и да можеш още да го кърмиш. Стискам ти палци.

# 155
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Не беше точно кървене, а излизат капки кърма с малко кръв и става розово.
В 16,30 пробвах да се изцедя с помпа, но не съм свикнала с нея и несмея да дърпам много изцедих 50 мл.
Сега гърдите ме болят все едно са натъртени и пак не смея да се цедя. Ще изчакам още час-два и ще пробвам пак.
Благодаря за пожеланията.

# 156
  • Мнения: 7 837
Цитат на: dezyg
Н
Сега гърдите ме болят все едно са натъртени и пак не смея да се цедя. Ще изчакам още час-два и ще пробвам пак.

Вземи горещ душ преди да се цедиш. Успокоява гърдите.

# 157
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: dezyg
Не беше точно кървене, а излизат капки кърма с малко кръв и става розово.
В 16,30 пробвах да се изцедя с помпа, но не съм свикнала с нея и несмея да дърпам много изцедих 50 мл.
Сега гърдите ме болят все едно са натъртени и пак не смея да се цедя. Ще изчакам още час-два и ще пробвам пак.
Благодаря за пожеланията.


Не се притеснявай, аз като имах ранички по зърната/дори и мънички/кървях доста Sad. Според всичко прочетено и моята педиатърка/а и според Мишока/ няма никакъв проблем да даваш кърма с кръв- като цедих доста често детенце си хапваше розова или розово към червено кърма без протести и последици. Даже се шегувахме, че го храня по Агата Кристи Simple Smile.

# 158
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Цитат на: Galya S
не знам къде на моята клавиатура е буквата ер малък???  Embarassed  и използвам "Ъ" вместо него


Гале, ако пишеш на фонетична (ВР) буквата "ь" се намира там където на латиница е "Х". Ако си на BDS тогава буквата се вижда-тя е на клавиша, на който е латинското "А".

# 159
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Добро утро на всички мами и бебешоци !

Ние семейно се отправяме след малко към вилата на гости на майка ми и баща ми .
С бебчо ще се разнообразим, а тате му и дядо му ще варят ракия .
Пожелавам на всички приятни почивни дни!

# 160
  • София
  • Мнения: 3 666
Добро утро мами, бебоци и бебочки  Grinning

Нали ви казах, че започнахме сокчето, е да ама го спряхме. На Виктор не му понесе. Първия ден нямаше проблем, но и дозата му беше много малко, има-няма една лъжичка. Втория ден две лъжички, и като се почна едно свиване, колики, рев и акане, ама акане, почти като разстройство. Цял ден горкия пръцка и ака. Вчера не му дадох сок и нямахме никакви проблеми.  И реших да изчакам. Но до кога да чакам не знам Confused  Мисля другия месец пак да пробвам.

Миленка, желая ти скорошно излекуване.

dezyg, мисля че няма проблем. Виктор като смуче от мен, не виждам какво яде. А той е истински компресор Grinning

# 161
  • Мнения: 3 777
Добро утро и от нас.
Малкия Мишо замина на вилата да диша чист въздух. Simple Smile
Скоро и ние може да отидем на вилата на бабата в Бургас, аххх моретоооооо Simple Smile

# 162
  • Мнения: 7 837
Добро утро Simple Smile
Ех как и ние искаме да си отидем до Бургас, ама сигурно ще е чак през лятото  Sunglasses

Момичета, спят ли спокойно вашите бебчета?
Трета нощ при нас е въртене, пъшкане, отвиване... Сутрин го намирам напреко на леглото, ритащ решетката... Rolling Eyes

# 163
  • София
  • Мнения: 3 666
Цитат на: Casey

Трета нощ при нас е въртене, пъшкане, отвиване... Сутрин го намирам напреко на леглото, ритащ решетката... Rolling Eyes


Същото е и при нас.
Добре че си му сложила решетката. Големия като беше бебе, му бях махнала решетката за да ми е по-удобно на мен. Една вечер на тези месеци се изтърси от креватчето. Слава богу нищо му няма, не е дало отражение Grinning

# 164
  • София
  • Мнения: 215
Добро утро и от нас Stuck Out Tongue
Casy,и нашия бебо е неспокоен.Мисля, че се дължи  на коликите.
Момичета, вашите бебчета могат ли да стоят будни дълго време в креватчето  и да си играят?

Общи условия

Активация на акаунт