Сексуално насилие

  • 16 203
  • 140
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 762
 С тази тема какво всъщност се цели?
 Никой не е застрахован, нито е от значение с какво е облечен.
 Изверги винаги ще има.

# 91
  • Мнения: 4 916
С тази тема какво всъщност се цели?
 

Написах пространен отговор и като го пуснах видях, че поста на Kasidy е по-голям. Само на мен ли ми излизат чуждите постове наполовина?

# 92
  • Мнения: 5 877
Относно насилието. Освен всичко, което по- горе написах,  съм се убедила, че насилниците не нападат предизвикателни жени, защото повечето такива жени изглеждат силни. Нападат същества излъчващи слабост- не е нужно да е с минижуп. В този смисъл насилниците като, че ли надушват нещо което излъчват потенциалните жертви- страх, подчиненост, плахост, свитост. Понеже не са много умни в такива моменти не винаги долавят дори тези сигнали правилно и си намират майстора. Но в много случаи са точни като часовник- "тук ще стане, малко бой и ще стане". За съжаление.
Много добро наблюдение. Като студентка четох някаква статия точно по въпроса за намаляване на шанса да ти се случи нещо подобно.
Най-ясната препоръка беше свързана именно с това: излъчване на самоувереност, а не на плахост. Разбира се, повечето съвети бяха практически.

Не съм имала такъв случай (идиоти в автобуса и разпасани преподаватели не броя), но статистиката ме стряска.

# 93
  • Мнения: 5 877
Един сайт за превенция:
http://www.thenonprofits.com/safety.htm
и тук:
http://www.safetyforwomen.com/book/print/12

Последна редакция: сб, 07 апр 2007, 11:47 от Aнда

# 94
  • Мнения: 1 384
слава богу, не и се моля да не ми се случва подобно нещо  Praynig


# 95
Бях жертва на сексуален тормоз на работното си място. Търсих подкрепа сред други колеги и началник, но не я получих. Никой не признаваше, че това е тормоз, а се правеха, че не забелязват. Казах на шефа ми, че не искам да съм сама в стая, слжиха друг колега при мен, но този, който ме тормозеше намираше начин да се сприятели с всеки, за да ме тормози. В началото ми се струваше много свестен човек, умееше да оставя добри впечатления. И после се възползва от добрата си репутация за да ме тормози, преследва след работа, да ме наблюдава от някъде. Чувствах се много безпомощна. Не ме е насилвал, но ме следеше постоянно, месеше в личния ми живот, обясняваше на другите, че ние сме заедно, но аз не искам да го призная. В същото време беше сгоден и след като аз напуснах се ожени. Като го питах защо не ме остави на мира ми казваше, че аз съм виновна че съм му се усмихвала в началото!
Не приемам, че имам вина, тъй като на никоя работа извън България не ми се е случвало.
Не приемам също, че жените провокират с облеклото си. А децата, които са жертви на изнасилване с какво са предизвикали?!
Просто има болни мозъци и беззаконие в България. В щатите дори мъжете могат да осъдят жените за сексуален тормоз!!!

# 96
  • Мнения: 3 569
Присъствал съм на изнасилване.
И мен една кака си ме изнасили веднъж. Бях на 17-18 може би.

# 97
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Пере, това е наказуемо, нали знаеш?

Резултатите ме стряскат. Не знам вие как се чувствате.

# 98
  • Мнения: 920

Резултатите ме стряскат. Не знам вие как се чувствате.

По същия начин. Най-тежкото ми преживяване е натискане в рейса и 1, който си показваше пишката.
Не съм предполагала, че има жени с толкова кошмарни преживявания.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 481
Бях жертва на противен сексуален тормоз на работното си място  Close  Получи си добро възмездие от мен, ако изобщо това може да се компенсира.
Опитвали са се да ме изнасилят 3 пъти, за щастие бягам бързо и съм гръмогласна, може би и заплахите ми са били убедителни, не знам.
Бях на 5 години, когато съседа на баба ми, чичка мустакат,  ми бръкна в гащите докато изкачвах стъпалата, и ме покани да се кача у тях. Отказах, после се оплаках на нашите, след това не знам какво са предприели, съседът вече ме заобикаляше...хубаво се сетих, ще ги питам.

По никакъв начин не съм си го търсела, нямам предизвикателно поведение, нито поведение на жертва.
Баси, какви гадни спомени ме връхлетяха  Confused

# 100
  • София
  • Мнения: 2 958
Сега като споменахте децата и извращенията с тях се сетих за нещо. Един ден пътувам в 111 за училище и ми се спи. Седнала съм на седалката зад шофьора /Икарус беше рейса/. В рейса гъчканица безумна. Един мъж с малк одете /5-6 годишно. Застава до мен. Виждам детето и го каня да седне. Бащата тръгна да сяда и да я дърпа към себе си, за да седне в него. Е такъв ужас в детски очи не съм виждала. Детето се хвана за една тръба и почти се разпищя от ужас. Седнах си пак аз и гледам неразбиращо. Нещасника си го извади и ми го навря в лицето, а детето се разрева. Аз просто станах и отидох на зад в рейса. Толкова бях шокирана и не знаех въобще какво се случва. После само при мисълта какво му се е случвало на това дете плачех. МНого отвратително ми става и сега.

# 101
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Какво си е извадил?

# 102
  • Мнения: 480
Изчетох цялата тема и честно казано останах шокирана. Не предполагах, че толкова много жени са преживявали подобни случки.
Но видях, че се спомена и физическото насилие.
Преди няколко дни разбрах, че дядото на моя съпруг е посягал и е удрял жена си. Не знам от колко време продължава това, но се изумих! Дядо му изглежда един такъв...мил, добър. Аз много го харесвах що за човек е. И изведнъж тази вест за боя, ми дойде като гръм. Утре ще трябва да се срещна очи в очи с този човек, а не искам да го виждам. Направо почувствах някакво отвращение към него. Чудя се дали да му кажа, че ме е отвратило поведението му, или да не му казвам нищо?! Вие как бихте постъпили?
А когато мъжът ми попитал "как може, дядо, какво искаш ти от тая жена?", дядо му отговорил "ще я бия, дядо, като не слуша"...  Tired

# 103
  • Мнения: 2 657
По никакъв начин не съм си го търсела, нямам предизвикателно поведение, нито поведение на жертва.

 Peace
Искам само да кажа нещо на тези които казват,тя го е търсила или по някакъв начин провокирала....Спрете,4е ставате смешни....Какво зна4и да провокираш???Това,4е си с къса пола ли или че носиш дрехи който всяка една от нас носи?Никога не знаем,какво мисли един болен мозък способен на това деяние!Никога не знаем кога и къде може да ни се случи...Е има и слу4ай в който може да се избегне,но повярвайте ми не е толкова лесно,както дискутираме тук...
Вместо да се опреква една жена,че си го е търсела и тем подобни глупости-БЪДЕТЕ БЛАГОДАРНИ,ЧЕ НЕ ВИ СЕ Е СЛУЧВАЛО ИЛИ,ЧЕ ПО НЯКАКАВ НАЧИН СТЕ ГО ИЗБЕГНАЛИ!

п.п.Друг е въпроса,4е си има и жени,който направо си търсят белята-но тази тема е друга....

# 104
  • Мнения: 3 423
Искам само да кажа нещо на тези които казват,тя го е търсила или по някакъв начин провокирала....Спрете,4е ставате смешни....

п.п.Друг е въпроса,4е си има и жени,който направо си търсят белята-но тази тема е друга....

Е, коя от темите е по-смешна?!

Общи условия

Активация на акаунт