Има ли бъдещи мами с плацента превия.....

  • 4 681
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 777
Аз също съм с превия - установиха ми я в 4ти месец. В момента сам в 34 г.с и следващата седмица съм на консултация - тогава ще разбера дали се е вдигнала... На мен лекарката ми каза, че при мен има голяма вероятност да се вдигне тъй като е разположена ниско само частично, без да запушва родовия канал на 100%... Така че и аз съм с този проблем и другата седмица като разбера дали се е вдигнала ще пиша отново  Peace А ти - не се притеснявай и вярвай, че нещата ще се развият благоприятно... Ако ли не - секциото не е чак толкова лоша алтернатива  Flutter

# 16
  • Мнения: 143
Ще се включа по темата, въпреки че не мога да дам някакъв съвет. От всичко, което изчетох започвам да губя надежда, че моята плацента ще се раздвижи нагоре  smile3518 Доста отдавна подминах 20-та седмица, а досега все си е долу. Иначе не съм имала кървене досега, дори напротив - карам много лека бременност, не ми тежи и се чувствам много добре. Доки засега не ми е казала категорично, че ще съм със секцио, въпреки че според мен май няма да ми се размине.
Илонита пожелавам ти лека бременност и дано притесненията ти да са напразни  Peace

# 17
  • Мнения: 7 914
на мен плацентата ми беше ниска в 20 г.с. и в 26 си беше вече добре  Peace
Така че ти стискам палци да се вдигне Peace

Не съм се пазила по никакъв начин...освен от секс и то понеже нямах никакво желание Peace

# 18
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Въпроса ми е,дали има мами,които в началото са им казали,че плацентата им е на ниско разположена,а с течение на времето се е вдигнала?
В момента аз съм така и гинеколога ми ,ми каза ,че почти 90% е сигурен,че няма да се вдигне. Та интересно ми е да споделите ,как са се развили нещата при вас и какви са били последствията...
Благодаря ви предварително,всяка информация ми е полезна. Знам,че сигурно има много теми по темата,но нещо не мога да ги намеря с търсачката. Peace  bouquet

С първата ми бременност бях така. В 4-тия месец плацентата ми беше ниско разположена и на задната страна на матката. В 7-мия месец вече се беше вдигнала.

# 19
# 20
  • София
  • Мнения: 1 555
Здравей и тук, Илонита!

На мен също ми казаха на предишния преглед, че плацентата е ниско разположена, но тогава лекарката каза, че по всяка вероятност ще се вдигне до края на бременността и не спомена нищо повече. Аз тогава доста неща изчетох из интернет и наистина оказа се, че в повечето случай се вдига. Но единствено времето може да покаже.

Желая ти бързо вдигане на плацентата и лека бременност!  Simple Smile

# 21
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
БЛагодаря на всички за отговорите,ще чакам и ще видим какво ще стане. Важното е да го избутаме до края. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 7 242
При мен се видя ниско разположена плацента и то от двама лекари едва в 24 - 25 г.с. Преди това си беше ок /дори на феталната при Томова в 21 г.с. не се видя да е ниска/.

# 23
  • Мнения: 143
Момичета, не се отчайвайте за плацентата. Направих предния си постинг по темата в деня преди назначения ми преглед. Вчера на прегледа доки ми каза, че се е вдигнала  newsm44(е не е съвсем горе, а някъде по средата в дясно), но по никакъв начин няма да пречи на раждането. Аз вече си мислех, че няма шанс да се вдигне, защото съм в 36-та седмица, но явно не съм била права.
Успех на всички, стискам палци!  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт