Против АМ !!!

  • 4 603
  • 135
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Подкрепям отговорилите до тук и за "протокола" ще добавя - синът ми е кърмен много повече време от дъщеря ми. Той боледува много и често, а дъщеря ми само веднъж за 21м. и то когато беше грипната епидемия, а тя тази година беше силна и мащабна, та не можах да я опазя.

# 16
  • Мнения: 4 362
Какво значи "против АМ" ,ами в този ред на мисли да пуснем теми "против не кърмелите майки" или "против кърмачките"???? Всеки си решава абсолютно сам как да отглежда детето си,дали с кисело мляко,АМ или кърма.
Това ,че не кърмените или кърмените деца се разболявали по малко или повече,според мен е жива глупост.Няма такава зависимост,че храната да предпазва организма от вируси!

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Няма такава зависимост,че храната да предпазва организма от вируси!
Че има зависимост - има, но адаптираното мляко и кърмата не са като киселото, в първите(особено в кърмата) има много повече елементи, които помагат на организма на бебето да се справи с вирусите.
Но чак пък против АМ не бива, никой не може да знае защо някоя майка не кърми и не бива да й се меси в решението й.

# 18
  • Мнения: 664
Тя майката явно още е нова и не се е ориентирала добре Wink Пусни темата в Кърмаческия, ще те посрещнат много по-приятелски Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 294
Момичета, kalynka съпоставя АМ с кърмата, а не с киселото мляко.Естествено, че АМ е по-добре от кис.мляко, но и според мен по-добро от кърмата за едно бебе няма.
Едва ли kalynka се опитва да ни изкара най-големите тъпотии в този форум.Нали и тя е една от нас.
Не се стягай мила, просто тук всяка майка е водила и загубила своята битка за да кърми детето си и за това сме малко чувствителни на тази тема.
За АБКМ съм съгласна, че не АМ е сигурния виновник за това.Дори и да беше кърмено детето ти, при първия прием на каша с АМ тази алергия щеше да се прояви най-вероятно.
Съжалявам за това, че дететцето ти страда SadУспокой се, ще я израсте тази алергия.

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
просто тук всяка майка е водила и загубила своята битка за да кърми детето си и за това сме малко чувствителни на тази тема.
Грешиш!Не смятам, че съм изгубила някаква битка!Не съжалявам, че не съм и кърмила!
 Съжалявам само за това как ми беше подействала атмосферата от кърмачките.Че едва ли не, ако не кърмиш не си пълноценна майка.Изживях го тежко, като полвинчата майка Simple SmileНо живот и здраве следващият път ще съм много над тези натяквания!

# 21
  • Мнения: 27 524
просто тук всяка майка е водила и загубила своята битка за да кърми детето си и за това сме малко чувствителни на тази тема.

Рано или късно, независимо кърмиш или не, се налага да започнеш да захранваш детето. Това е форум за захранване  Wink Почти всяка една от нас е кърмила, независимо колко време  Wink
А прекаленото дълго кърмене е зависимост на майката, но това е друга тема  Wink

# 22
  • Мнения: 2 556
Не искам да навлизам в никакви спорове. Когато родих сина си, бях убедена, че АМ е най-великото откритие на нашето време и нямах никакво намерение да кърмя. Навих се с 300 зора, кърмих го съвсем успешно и на 6 месеца го отбих по съвет на педиатърката, за да мине на АМ, хранех го с АМ до 2 годишна възраст. бях убедена, че правя най-доброто за детето.

Сега, когато видях как второто ми бебе беше беше на път да се задуши пред очите ми от АМ - силно алергична е - и с какво отчаяние прие опита ми да й дам Фризопеп, зарекла съм се повече никога мое дете да не докосва химически преработени адаптирани бебешки млека. Малката не е яла никакво мляко от 7 месеца и се развива съвсем добре. Мнението ми за АМ е вече точно обратното на това, което беше - никакви ползи не виждам, само и единствено вреда. Пак казвам, това си е мое мнение, което касае мен и моите деца. Ако някога имам трето дете, в никакъв случай няма да му дам да опита дори АМ.

# 23
  • Мнения: 27 524
Ако някога имам трето дете, в никакъв случай няма да му дам да опита дори АМ.

Ти си решаваш, разбира се. На мен само би ми било интересно да чуя, ако по една или друга причина къременето ти е възпрепятствано, какво точно ще предложиш на новороденото си бебе?  newsm78

# 24
  • Мнения: 27 524
Сега, когато видях как второто ми бебе беше беше на път да се задуши пред очите ми от АМ - силно алергична е

Алергията не е била от АМ, нито АМ е виновно за случилото се, просто на теб ти е по-лесно да го отдадеш на това, но грешиш.

# 25
  • Мнения: 2 556
Добре, Блонди, тъкмо ще ми обясниш как реакцията се е проявила след прием на АМ, което няма нищо общо с алергията.

# 26
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Сега, когато видях как второто ми бебе беше беше на път да се задуши пред очите ми от АМ - силно алергична е

Алергията не е била от АМ, нито АМ е виновно за случилото се, просто на теб ти е по-лесно да го отдадеш на това, но грешиш.
Правилно!Винаги е по-лесно да си намерим оправдание което ни е изгодно.Tess , ако за третото ти дете нямаш кърма какво ще му даваш да яде newsm78
 За това, че детето ти 7 месеца не е яло мляко и колко добре му се отразява това.....извинявай, но на ей това казвам (както и на авторката на темата) ниска осведоменост JoyЕдинствено те оправдавам, ако не даваш мляко заради алергията.Но да твърдиш колко е вредно АМ.............. ShockedСъжалявам,че е алергично, но за здравите деца и полезността от НЕдаването на мляко е абсурд Naughty
 

# 27
  • Мнения: 2 556
За моите деца отговарям аз и казах, че именно тях визирам. На някой да съм дала съвет на не дава или да дава нещо?

Все още чакам обяснение как детето ми е направило мигновена реакция от АМ, без АМ да е виновно (може би виновна съм аз, че съм я родила алергична, ако това е обяснението може да си го спестите  Mr. Green).

Колкото до "иската ми осведоменост" осведомена съм прекрасно, че човек може да живее и да се развива идеалноприема мляко и млечни продукти, когато това се налага. Изобщо не ме притеснява мнението ти.

# 28
  • Мнения: 27 524
Добре, Блонди, тъкмо ще ми обясниш как реакцията се е проявила след прием на АМ, което няма нищо общо с алергията.

Аз не се опитвам да те убеждавам в нищо. Има ужасно много алергични деца, за съжаление. Причинте са различни - от наследсвтена обремененост, от проблемна бременност, от Бог нзае какви причини. Алергиите са нещо необятно и много честно напълно необясними. Това е факт. Аз не съм специалист алерголог, за да ти обяснявам нещо. Алергия у всеки човек може да се появи както като бебе, така и след години. Дори и след 50. Тогава какво ще е обяснението ти, като не е пил АМ? Не може да си така категорична. Има специализирани млека за такива случаи. И Слава Богу. Както и Слава Богу, че съществува АМ. Това е моето мнение.
Сарказмът ти е ненужен. Както казах, отговарям на постинга ти, не те убеждавам, така или иначе ти си твърдо убедена в нещо. Както казах, защото е по-лесно. Нито те виня, нито ти давам съвети. Не е удоволствие да се коментира нещо с някого, който слага ухилени зелени човечета и проявява ненужна в случая ехидност.
Желая ти здрави деца и никакви проблеми.

# 29
  • Мнения: 2 556
Да, но моето дете конкретно е алергично именно към АМ. Най-тежките реакции ги направи от НАН и Аптамил. Поради което моето мнение си е съвсем на място. Както вече писах, била съм фен на АМ, вече не мога да бъда. Не виждам какво толкова тревожно има във факта, че мнението ми е коренно различно от вашето в момента. А Фризопепа е една измислица, която вече въобще не е и мляко. Ще изкараме и без него, мерси.

Изобщо не съм била ехидна, но не съм убедена в каквото и да е, "защото така е по-лесно". Напротив, изключително информирана съм именно относно алергиите, тъй като и самата аз съм алергична. Но ми беше обяснено, че не съм добре осведомена, само защото мнението ми е по-различно от общоприетото. Това не е ОК за мен. Това е  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт