Забранено за слабички !

  • 9 504
  • 156
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 7 170
Хайде и мен ме пишете в групата,на долната граница съм, обаче не мърдам от няколко месеца  Embarassed.Виждам,че обсъждате щитовидни проблеми и аз имам такъв т.е. хипотиреодизъм и също съм на Л-тироксин.Определено смятам,че хората с такива проблеми имат и проблеми с килограмите.
Трябва да сваля поне 10-12кг. на първо време пък понататък и още.Интересно ми е обаче как така си влизам в старите дънки,явно са се поразширили  Crazy. Ще диетувам-решила съм! Да се появят на пазара по-ненитратните зеленчуци и ще действам.Имам и друго оръжие,имам ето този  шейк банан,който е на мъжа ми ,но го приватизирах по препоръка на една приятелка фитнес-инструктор.Каза,че е идеален за диетка,с много високо съдържание на чист протеин и да го пия вечер вместо вечерята.Разтваря се с прясно мляко или с вода,в моя случай е по-добре вода.
Имам и един препарат за прочистване от токсини Turbo drainer minceur на лаборатория Forte farma-Monaco.

При първи резултати ще пиша.Стискайте палци  Praynig!

# 91
  • Мнения: 2 534
Ей , голяма съм ...
Матакосмата ще ме издаде , затова си признавам без бой
Уж на кафе , пък хапнах на малката пицата , че и половината торта и подквасих само Wink с половин литър бира
Да ми простят гладните , няма да описвам пицата , а пък крема на тортата  Mr. Green

# 92
  • Мнения: 155
Миранда,както винаги  си много мила и внимателна!Имаш признанието на всички дневничета,а и на още други   bouquet...Аз разбира се няма да се отказвам,колкото и бавно да става,кво да правя...А,пък най-странното е,че на сантиметри нещата не са нагоре,а надолу  Rolling Eyes...не знам как така...А,бе дори и да паднем трябва да станем и си мисля,че повече от 3 дни пирове не трябва да има /когато сме на режим/,иначе нещата тръгват стремително нагоре...

# 93
  • Мнения: 6 958
Момичета... искам да попитам тези от вас с Хашимото...  Embarassed съжалявам че ще задам глупав въпрос... Кажете как го установихте това, чрез хормонални изследвания или...?!? Ще ми се да съм запозната повече какво представлява и как се причинява и как ви е открито... Съжалявам ако ''човъркам'' не където трябва...  Praynig Praynig Praynig Аз си правих хормонални изследвания... но едно нищо... днес ми казват едно - утре друго... с една дума некадърни доктори.... Аз писах по назад какво и що е при мен... Но въпросчето ми е как сте го установили ''това'' и какво представлява, лекува ли се и т.н Ще ми се да съм малко по наясно за това, защото за него чух тук в тази тема за първи път  Embarassed не го правя от любопитство, а защото наистина искам да знам малко повече за него... Опитвам се сама да си реша проблема с теглото и чета всякаква информация причинител на това и т.н.    bouquet  bouquet  bouquet

# 94
  • Мнения: 6 958
Миранда,както винаги  си много мила и внимателна!Имаш признанието на всички дневничета,а и на още други   bouquet...Аз разбира се няма да се отказвам,колкото и бавно да става,кво да правя...А,пък най-странното е,че на сантиметри нещата не са нагоре,а надолу  Rolling Eyes...не знам как така...А,бе дори и да паднем трябва да станем и си мисля,че повече от 3 дни пирове не трябва да има /когато сме на режим/,иначе нещата тръгват стремително нагоре...

Благодаря ти мила, който дава и получава нали знаеш  Hug Hug Hug

# 95
  • Мнения: 1 817
Мирандичка, пусни в гугъла хашимото и ще те засипе с информации всякакви!  Wink

# 96
  • Мнения: 6 958
Мирандичка, пусни в гугъла хашимото и ще те засипе с информации всякакви!  Wink

Мерси, но няма да го направя...  Confused Баш научните изкази ме стресират повече и психясвам от тях...  Crazy Аз съм обикновен човек и обичам да ми обясняват с обикновени думи, а не термини и т.н., но няма значение... Ще си го измисля някак си самичка обяснението... Мисълта ми беше ще се опитам да разбера къде бъркам и какъв ми е ''моя'' проблем... Успех на всички...  Peace

# 97
  • Мнения: 1 817
Ами отиди на специялист да ти тества всички хормони и ще разбереш дали всичко е наред! Hug
Плодуването не действа ли вече?

# 98
  • Мнения: 6 958
Ами отиди на специялист да ти тества всички хормони и ще разбереш дали всичко е наред! Hug
Плодуването не действа ли вече?

Писах в плодовата тема кое и как (там ще прочетеш)...

Успех на останалите  Peace

# 99
  • Мнения: 1 817
Ами отиди на специялист да ти тества всички хормони и ще разбереш дали всичко е наред! Hug
Плодуването не действа ли вече?

Писах в плодовата тема кое и как (там ще прочетеш)...

Успех на останалите  Peace
newsm78 нещо не съм го видяла...В последната ли? Дай линк моля те, че да не се ровя!  bouquet

# 100
  • Мнения: 911
Миранда, ще се опитам накратко да обясня за Хашимото. Това е автоимунно предизвикано възпаление на щитовидната жлеза. Има два вида, при единият щитовидната жлеза закърнява, при другият се увеличава. Много трудно се диагностицира, понеже развитието е много бавно и не винаги се отразява в хормоналните изследвания. Симптоми са освен типичните при нипофункция болки в мускулите и ставите, рязка смяна на настроението, виене на свят, грипоподобни симптоми, косопад, суха кожа или прекалено мазна и др. Единственият начин да се установи 100% е осевн кръвните тестове пункция на щитовидната жлеза, но един добър ендокринолог, който те изслуша внимателно, може да мине и без това. Не се лекува, но се дават хормони, които, ако бъдат идеално напаснати, могат да ти гарантират напълно нормален начин на живот.
Ако се сетя още нещо, ще пиша Hug

# 101
  • Мнения: 6 958
Сердика благодаря ти за отговора  Hug Исках да съм информирана и за това нещо... за да си знам за мене си... Благодаря ти и много съжалявам, че при вас момичета е станало така, а за себе си незнам нищо още... Правих си хормонални изследвания и всеки ми разчита резултатите по различен начин... видяла съм се в чудо и в момента не ходя по никакви лекари... Опитвам се сама да видя дали ще успея... Просто съм адски разочарована от НЕлюбезността им и може би НЕпрофесионализма им... Незнам... Мерси много  Peace А ти как се бориш с проблема, сигурно ти е трудно, но важното е да не се предваш  Hug

# 102
  • Мнения: 911
Докато не знаех, че въобще имам подобен проблем, ми беше много гадно, защото все си мислех, че нещо бъркам. Откакто имам диагнозата, ми е по-лесно, но след като се примирих с мисълта, че при мен винаги ще е по-трудно отслабването. СЕга пък изведнъж започнах да отслабвам от само себе си и се надявам това да е вследствие на коригираната доза хормони и да продължи така Praynig (но се съмнявам...). Вчера менюто ми беше 2 хлебчета на закуска, таратор на обяд, един сникерс и няколко мини-шоколадови яйца, за вечеря огромна порция лазаня и бутилка червено вино Embarassed Embarassed Embarassed със страх се качих на кантара, и резултатът е минус половин килограм Shocked
А всъщност единствените неща, които промених, се следните: 1) течности минимум 3 литра на ден, ВСЕКИ ден и задължително.
2) ежедневно качване на кантара, за да мога да реагирам и при най-малкото качване. Така е много по-лесно.

# 103
  • Мнения: 6 958
Аз също увеличих пиенето на вода до към 2-2.5 л... В момента съм на плодове-чай-мед... Така и свалих предните 20 кг. пробвах с друго, но НЕ стана и сега съм пак на този режим... Ако мога така да се оправя, никак няма да ми е зле... Но кой знае, ще видя как ще мине месеца и до тогва нищо не се знае  newsm78 А това меню, което си папкала аз бих качила веднагически на следващия ден... щом дори и една салта или едно варено яйце или т.н. аз качвам, какво остава за сладкото и хлебчето...  ooooh! Гадничко си е, но влиянието на храната върху организмите ни е строго индивидуално, искрено се надявам всеки да намери своя си начин и да успеем  Hug Hug Hug А да за тегленето аз също се тегля и меря всеки ден... Нямам друг изход  Tired

  bouquet  bouquet  bouquet

# 104
  • Мнения: 911
при мен също обикновено би означавало килограм повече, съвсем сриозно. А затова, че издържаш само на плодове и чай, ти завиждам благородно. Аз просто не мога така, бих умряла от глад. СЕтих за още нещо, докторъг ме предупреди, че е много важно да се спазва някакъв минимум на поетите калории, защото иначе организмът веднага превключва на бавно горене когато започнеш да ядеш що-годе нормално, се хвърля върху калориите и си ги пази за други "лоши времена" под формата на сланинки. Та при всеки човек е различно, но идеални за здравословно, сигурно сваляне каза че са към 1200 калории. Освен това препоръча две седмици да си записвам всичко, всяка една хапка, която съм яла, и паралелно колко съм се движила и как се е движило теглото ми за това време. По този начин можеш да изчислиш твоят минимум калории, както и кога отслабваш/дебелееш.

Общи условия

Активация на акаунт