Въпрос отностно седмица=месец

  • 27 984
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 227
Месеците се смятат от предполагаемата дата на зачеването която нормално е около 2 седмици след началото на последната менстуация. Всеки месец на тази дата влизаш в следващия. На практика се получава, че датата на термина ти е около 22-23 дни след като си влязла в 9я месец. Това означава, че някъде на 25 ти май в твоя случай влизаш в 9ти месец. Може да го сметнеш и със седмици - демек когато си някъде 36 г.с. + 5 дни, т.е в 37 г.с. в края тогава именно  влизаш в 9ти месец. Ама грубо може да го смяташ, че влезеш ли в 38ма седмица вече си в 9ти месец и си готова за раждане
Точно така най-точно ще сметнеш кога влизаш в съответния месец като си броиш гестационните седмици. Примерно осми месец започва от 34 гестационна седмица до 37 г.с.  9 месец започва от 38 г.с.
КорНиШонка, според твоите думи, аз трябва да съм родила в 8-ми месец Shocked

# 16
  • Мнения: 385
Не, не се брои по календарни месеци. Виж тук, има информация по въпроса

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/19/37/
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/643/37/

# 17
  • Мнения: 1 272
Бременността се изчислява в лунарни месеци. Всеки лунарен месец е равен на 4 седмици или 28 дни. 
1седм-4седм=1месец,   5седм-8седм=2месец,    9седм-12седм=3месец,  13седм-16седм=4месец,    17седм-20седм=5месец, 21седм-25седм=6месец, 26седм-30седм=7месец, 31седм-35седм=8месец , 36седм-40седм=9месец

# 18
  • Мнения: 527
Бременността се изчислява в лунарни месеци. Всеки лунарен месец е равен на 4 седмици или 28 дни. 
1седм-4седм=1месец,   5седм-8седм=2месец,    9седм-12седм=3месец,  13седм-16седм=4месец,    17седм-20седм=5месец, 21седм-25седм=6месец, 26седм-30седм=7месец, 31седм-35седм=8месец , 36седм-40седм=9месец

Ако бременността се изчислява в лунарни месеци,то те трябва да са 10.

# 19
  • Мнения: 2 757
Месеците се смятат от предполагаемата дата на зачеването която нормално е около 2 седмици след началото на последната менстуация. Всеки месец на тази дата влизаш в следващия. На практика се получава, че датата на термина ти е около 22-23 дни след като си влязла в 9я месец. Това означава, че някъде на 25 ти май в твоя случай влизаш в 9ти месец. Може да го сметнеш и със седмици - демек когато си някъде 36 г.с. + 5 дни, т.е в 37 г.с. в края тогава именно  влизаш в 9ти месец. Ама грубо може да го смяташ, че влезеш ли в 38ма седмица вече си в 9ти месец и си готова за раждане

Това е най -объркващият начин за смятане ,а и не мисля че е правилен.Всеки следващ месец на датата на термин влизаш в съответния нов месец.А иначе докторите те следят по седмици така или иначе

Без значение по кой начин смяташ трябва да стигнеш до един и същ резултат. Като гледам твоят резултат не е като моя, значи не е верен. Защото това, което съм написала е логиката и сметките, колкото и сложни да ти се виждат. Има много объркващи сайтове по нета, наясно съм. Но истината е една - от момента на зачеването влизаш в 1я месец и от там насетне всеки следващ месец на същата дава влизаш в следващия. И тази дата определено не е датата на термина ти.

# 20
  • Мнения: 2 757
Точно така най-точно ще сметнеш кога влизаш в съответния месец като си броиш гестационните седмици. Примерно осми месец започва от 34 гестационна седмица до 37 г.с.  9 месец започва от 38 г.с.
КорНиШонка, според твоите думи, аз трябва да съм родила в 8-ми месец Shocked

Ако си родила в началото на 37ма седмица може и да е било в 8я месец. Ако си родила в края и си била вече в 9ти месец. А какво значение има в крайна сметка ако си имаш здраво бебе.

# 21
  • Мнения: 527
NikiFin,виждам че си много компетентна,но по твоето мнение трябва да родя в средата на 9-ия месец.Вместо да объркваме питащите,по-добре да си смятат по термин.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 227
Точно така най-точно ще сметнеш кога влизаш в съответния месец като си броиш гестационните седмици. Примерно осми месец започва от 34 гестационна седмица до 37 г.с.  9 месец започва от 38 г.с.
КорНиШонка, според твоите думи, аз трябва да съм родила в 8-ми месец Shocked

Ако си родила в началото на 37ма седмица може и да е било в 8я месец. Ако си родила в края и си била вече в 9ти месец. А какво значение има в крайна сметка ако си имаш здраво бебе.
Родих в началото на 36 г.с., а попитах от чисто любопитство Grinning. Според мен 36 г.с. си е 9-ти месец.

# 23
  • Мнения: 873
аз пък съм в 29г.с, което трябва да е в крара на 6 месец,нали?да,ама миналата седмица като ходих на консултация,на талона ми пишеше 31 г.с.  Shocked това някакви административни фокуси ли са или бебето ми се развива със скоростта на светлината?трябва да се роди на 26.06 Praynig

# 24
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Бременността се изчислява в лунарни месеци. Всеки лунарен месец е равен на 4 седмици или 28 дни. 
1седм-4седм=1месец,   5седм-8седм=2месец,    9седм-12седм=3месец,  13седм-16седм=4месец,    17седм-20седм=5месец, 21седм-25седм=6месец, 26седм-30седм=7месец, 31седм-35седм=8месец , 36седм-40седм=9месец

Ако бременността се изчислява в лунарни месеци,то те трябва да са 10.

Точно така - 10 са Peace, но това е когато се изчислява от последния цикъл, така че първите 2-3 седмици може и да не си бременна още.
9ти месец е след 36та седмица  Flutter

# 25
  • Мнения: 311
Щом терминът ми е 16.06. значи ли,че на 16.05 влизам в 9тия месец?

Точно по този начин си смятах месеците.

Абсолютно

# 26
# 27
  • Мнения: 2 757
NikiFin,виждам че си много компетентна,но по твоето мнение трябва да родя в средата на 9-ия месец.Вместо да объркваме питащите,по-добре да си смятат по термин.

Аз нямам мнение, а обяснявам как се смята по цял свят от край време. Термина ти се пада не точно в средата на 9я месец, а някъде 3 седмици след като си влязла в него. Бременността не е пълни 9 месеца, това мисля, че всеки го знае. И това точно отговаря на 10 лунарни месеца, които са равни на 40г.с. Винаги съм се чудела как може хората да спорят така убедено без да са наясно с нещата  newsm78. Че даже се и дразнят когато човек, който е наясно си каже мнението  #Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 2 227
NikiFin,виждам че си много компетентна,но по твоето мнение трябва да родя в средата на 9-ия месец.Вместо да объркваме питащите,по-добре да си смятат по термин.

Аз нямам мнение, а обяснявам как се смята по цял свят от край време. Термина ти се пада не точно в средата на 9я месец, а някъде 3 седмици след като си влязла в него. Бременността не е пълни 9 месеца, това мисля, че всеки го знае. И това точно отговаря на 10 лунарни месеца, които са равни на 40г.с. Винаги съм се чудела как може хората да спорят така убедено без да са наясно с нещата  newsm78. Че даже се и дразнят когато човек, който е наясно си каже мнението  #Crazy
Не се връзвай.  bouquet

# 29
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Ами вижте мацки, аз също смятах както вас с първото си дете, в смисъл по датата на термина, но се оказа, че не е най-правилния начин. Навсякъде където съм чела как се смята бременността по седмици и месеци излиза по един и същи начин а именно ... вижте примерно тук http://www.bg-mamma.com/site/content/view/18/66/.
Чушчице, ами ако си родила в 36 г.с. дефакто точно така излиза, че си била края на 8 месец. Дават че 8 месец (не говоря за лунарен) приключва след 37 г.с.

Общи условия

Активация на акаунт