Мами малко информация за вашите детски градини

  • 1 516
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 629
Няма едно правило за всички центрове.

Точно така  Peace нашата детска градина работи 3 дни в седмицата за групата на синът ми (между 1,5 и 2,5 години). От 8 до 2 са часовете. Ваканции има за Коледа, пролетна и лятна

# 16
  • Мнения: 114
Здравей,
Градината на дъщеря ми работи така:7.00ам-7pm всеки ден от понеделник до петък.Почива се на всички празници-христиански,еврейски.Например сега за Good Friday трябваше да си остана в къщи с малката,защото градината почиваше.Ваканции няма-това е частна градина.Аз оставям Александра сутрин в 8.30 и мъжа ми я забира в 6.Градината приема деца навършили 2 до 6 г. възраст.

# 17
  • Мнения: 3 932
Здравейте, ако е пускано подобно нещо моля за извинение, но ми трябва "прясна" информация. С някои мами проучваме как стои въпроса с детските градини и ясли в чужбина. Как работят т.е. с какво работно време и колко време в годината са отпуска, но напълно затворени като в бг. Много ще съм ви благодарна да споделите, защото мислим да правим подписка с/у 2-3 месечните ваканции на детските градини у нас. Тъй като предполагам се досещате нямаме толко годишна отпуска, а не всеки има доходите за детегледачка. осъветваха ни първо да сравним как се работи в чужбина за да има някаква база все пак. Предварително ви благодаря  bouquet

Раб. време е от 7ч30 до 17ч30, при нас няма ваканция, освеен че градината не работи на официалните празници (около 10 дни в годината), но все пак е много индивидуално, наши приятели, които живеят на южния бряг имат 2 седмици, през к' градината не работи...
Незнам как ще обобщите подобна инфо като при две градини, които са една до друга нещата стоят по коренно различен начин, да не говорим пък за толкоа мн. д-ви. Все пак успех  Peace
2-3 месеца си е цифра, не ви ли предлагат някакъв алтернативен вариант за др. работеща градина  newsm78

# 18
  • Мнения: 7 091
При нас пък закъснението след 5.30 се плащаше по $6 на минута.  Rolling Eyes ГОлям стимул си е да не искаш да закъсняваш  Laughing Иначе работеха от 7.30 до 5.30, почиваха на всички официални празници + една голяма ваканция от 1 месец, в която предлагаха лагер за родителите, които не могат да гледат децата си по това време. Естествено удоволствието беше скъпо, ама ако нямаш друг вариант..

# 19
  • София
  • Мнения: 1 345
Мами много ви благодаря за инфото. Въпроса беше да видим в др. държави как е практиката да не сме пак ние изостаналите за да знаем как да се действа. По повод вакнцията някъде се предлагат сборни групи през периода,но не винаги. Дори на някои места по-мялките от 3г. възраст не ги искат сборните групи. В такава ситуация една работеща мама която няма друга алтернатива просто изпада в безизходица.

# 20
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Северна Италия. Държавни : от 07.30 до 18.00. Празници: един куп, съответно ги удължават с по няколко дни, за да може семействата (кои то4но не знам  newsm78) да си заведат децата за по седмица някъде.
Яслите затварят на края на Юли, а градините средата на Юни. от средата на Юни до края на Юли и от края на август до средата на септмври, както и в другите страни, има отворена градина, в която се събират нуждаеЩите се деца. Август : вси4ко затворено.
4астни : горе_долу съЩата работа, с изклЮ4ение на това, 4е някои затварят най_късно в 17.30, някои правят само официалните празници, ей такива работи.
цените за ясли и държавни и 4астни са солени бая, за градини, в обЩинската се плаЩа само храната според присъствието и евентуално 4асовете преди 8.00 и след 16.30. в 4астната си има месе4ни такси, при вси4ки положения много по_ниски от тези на яслите.

# 21
  • Мнения: 1 909
Франция изобщо не ти я препоръчвам да я вземаш за пример - ваканция на всеки шест седмици, плюс почивната сряда.
Работещите майки се справят с гледачки.

Общи условия

Активация на акаунт