Лъжа или истина?

  • 2 391
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 32
Явно, наистина се затъпява, защото аз за ни едно от нещата, които описват другите нямах време. Понякога и да се обезкосмя не ми оставаше време, пък какво остава за книги, филми, ограмотяване по нета и т.н. В моя случай, наистина затъпях, а се и депресирах, защото това бяха единствените 9 месеца в съзнателния ми живот, през които не съм работила. А работата ми е изключително динамична и интересна и безкрайно много ми липсваше.

# 16
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Незнам дали съм затъпяла,но определено ми е много тъпо и скучно.Това еднобразие ме разбива от всякъде.

# 17
  • Мнения: 2 254
За мен по-скоро е лъжа...Не може ей така,да станеш тъпа,май трябва да си си била от преди да родиш...Малко е опасно това понятие "тъпа",индивидуална класация е ,някак си...Според мен,ако някой е тъп,според друг,съвсем не е така.....Познавам много тъпи п*тки,без да са раждали Mr. Green

Последна редакция: ср, 11 апр 2007, 05:19 от ТинаХрис

# 18
Аз мисля, че "затъпели" не е точната дума. Вярно, е че докато бях в майчинство, всичко се въртеше около детето ми. Имаш много грижи, хранене, сменяне на памперси, недоспиване, вадене на зъбчета и все неща, който ти се случват за първи път в живота и е хем уморително, хем страшно готино и си много щастлив. И когато излезнеш с някой друг , извън компанията на майките, всичко друго ти се вижда маловажно, не можеш да влезнеш веднага в контакт с тях, няма какво да кажеш по някоя светска тема например, защото не си чула, не си видяла и въобще нямаш време за това. 

# 19
  • Мнения: 4 621
Липсата на контакти и еднообразието, заменили натовареното ежедневие те карат да се чувстваш затъпял... повтаряш едно и също като робот- хранене, смяна на памперс, разходка, хранене, смяна на памперс, гладене, хранене... Tired
Peace

# 20
  • Мнения: 830
Прави ми впечатление , че голяма част от жените докато са в майчински - казват , че били затъпели...?! Shocked
Явно имаш поглед над майките и техните проблеми,за целта сигурно си проучил обстойно мамчетата от Варна Mr. Green Wink

Сега по темата-определено чуствам, че мозъка ми е закърнял ако щете го наречете и затъпяване.Преди да изляза в майчински имах много интересна и динамична работа,всеки ден беше тренировка за сивото ми вещество.Паралелно с това учих и определено нямах време да скучая.
След като се появи на бял свят дъщеричката ми нещата се обърнаха с главата надолу.Може би защото беше доста ревливо бебе,такива екстри като кръстословици,филми,книги да си ги нямаме.По цял ден памперси,каши, пюрета,пране ,гладене,чистене ........и т.н.И идва един момент в който започваш да действаш като роботи цялото ти ежедневие минава покрай малкото човече.Контактите те се свеждат до общуването ти със съпруга и майки от квартала и темите на разговор са отново децата HugДори и когато учих за изпити ми отнемаше много по-дълго време да се подготвя за изпит отколкото обикновенно.В главата ти е само и единствено детето,идва един момент в който ставаш като зомби #Crazy
Ама за това няма никаква вина детето,просто това е майчнския ни инстинкт,който ни кара да поставяме детето на първо място и да загърбваме всичко останало.

Последна редакция: ср, 11 апр 2007, 13:36 от benito

# 21
  • Мнения: 2 700
Ако преди майчинството си жените са стигнали до определена степен на развитие (като образование и професионално), то действително според мен по време на майчинство "затъпяват" (и аз не правя изключение). Оставят се да ги понесе инерцията - ден да мине, друг да дойде (който ще е същия като вчера и като утре). Всичко се превръща в рутина и сивотата. Аз лично се чувствах "затъпяла" и се върнах на работа преди дъщеря ми да е навършила годинка.

# 22
  • Мнения: 2 407
Аз не мога да кажа ,че съм била затъпяла.Не съм съгласна, винаги може да си подържаш аикюто.

# 23
  • Мнения: 620
А бе като се събудиш сутрин и установиш,че знаеш в 10.00 какво ще правиш,после в 12-13.00 отново ти е ясно какво следва,в 16.00 програмата е пак ясна,в 19.00 не се случва нищо по-различно,а в 21.30 нещата са същите....и така вчера,днес,утре в други ден... Confused
Не ставаме по-малко умни,но това еднообразие ни кара да си мислим,че тъпчем на едно място...и нито крачка напред Rolling Eyes
Разговорите с "колежките" в парка не внесят никакво разнообразие в ежедневието,мен дори ме задушаваха и почти не съм го практикувала. SunglassesТемите изобщо не са от тези,които можеш да кажеш,че са те обогатили интелектуално-какво пюре ядохМЕ,колко пъти акахМЕ,оригнахМЕ ли след папането,повърнахМЕ ли и защо.....и все в този диапазон.... Confused
Имаш време за четене на книги и ровене в нета - ДА,докато дребосъка спинка...обаче все пак и на теб ти се ще да си починеш,да поспиш с него следобед,ако не трябва да гладиш,чистиш,переш,готвиш.....Rolling Eyes
Машиналните действия не ме карат да се чувствам интелектуално извисена,да ме прощавате Sunglasses
На мамчетата преди мен ,които казаха,че са успели дори да се усъвършенстват...адмирации smile3501

# 24
  • Мнения: 830
Сега се сещам аз успявах да си измия очите накъде към обяд #Crazyпък не съм мърла даже напротив .Обаче такова ревливо бебе имах, че ми се взе здравето.То не бяха колики,не бяха зъби и всичкото това с рееееееееееееееееееееев в промишлени количества.Тайничко сам зъвиждала на майките с кротки дечица Embarassed

# 25
  • Мнения: 183
Сега се сещам аз успявах да си измия очите накъде към обяд #Crazyпък не съм мърла даже напротив .Обаче такова ревливо бебе имах, че ми се взе здравето.То не бяха колики,не бяха зъби и всичкото това с рееееееееееееееееееееев в промишлени количества.Тайничко сам зъвиждала на майките с кротки дечица Embarassed
  бъди спокойна,когато се престрашиш за второ ще ти се падне кротичко Laughingпри мен беше така-първото рав денонощно,но сега бебо и мечта-дай боже всеки му

# 26
  • Мнения: 2 587
Я се премести в нов квартал, в който не познаваш никой.
Стой 2г по цял ден с едно ревящо бебе- денонощно. Да гукаш, люляш- до откат, да ти се откачат ръцете и когато се обадиш на някоя приятелка тя да не може да те разбере, защото или няма дете, или пък има работа.
Аз лично нямах време за себе си..просто детето ме изпиваше тотално...не че и сега не го прави Laughing Вярно е и това, че не всички деца реват по цял ден и нощ, но при нас не е така.

Сега да не си помислиш, че няма и плюсове, Laughing Mr. Green но пък аз гледах да ти дам минусите за да се опиташ да разбереш за какво иде реч.
 Crazy
Не се смятам за затъпяла, ами се ограничих и отдалечих от доста неща.
Просто се вглъбяваш само с една едничка цел и другите неща, някак си минават покрай теб Thinking

Е моето дете е от кротките,но ефекта е същият.Като съм на ново място и трудно създавам контакти,(то пък и няма с кого че народа е на работа през деня) остава време само за интернет та малко да съм в час.

# 27
  • Мнения: 830
бъди спокойна,когато се престрашиш за второ ще ти се падне кротичко Laughingпри мен беше така-първото рав денонощно,но сега бебо и мечта-дай боже всеки му

Дали ще е така.Аз вече мислех за второто да сменям таткото,моя сладур много ревливи ги прави Mr. Green

# 28
  • Мнения: 183
бъди спокойна,когато се престрашиш за второ ще ти се падне кротичко Laughingпри мен беше така-първото рав денонощно,но сега бебо и мечта-дай боже всеки му

Дали ще е така.Аз вече мислех за второто да сменям таткото,моя сладур много ревливи ги прави Mr. Green
     АМИ АЗ ГО СМЕНИХ И РЕЗУЛТАТА Е СПОКОЙНО ДЕТЕ Joy

# 29
  • Мнения: 583
Отдавна мина бебешкият период при нас. Но че през това бебе гледане наистина се затъпява особено ако имаш ревливо детенце и поцели нощи не спиш, а понякога и през деня е ад е истина. Имало е моменти, в които съм се чудела къде съм тръгнала и за какво, до такава степен съм била в несвяст от умора, рев и недоспиване. Но ако имаш кротко бебе,   наистина ще имаш възможност за интелектуално развитие като четене на книги и пр. И на всичко отгоре всеки ден се прави едно и също, че и нощем понякога. Така че истина е в единия случай, а лъжа в другия.

Общи условия

Активация на акаунт