За хомеопатията, бележки

  • 14 598
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
http://www.hela.hit.bg/8_MoreThanHomeopathy.html - прегледайте целия сайт освен този линк, има полезна информация.
Друг нов и в бъдеще полезен сайт е този: http://www.friendsofhomeopathy.com/ - принципно тук можете да попитате за класически хомеопат в еди кой си град, някаква информация.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Много гости много нещо, бе  Tired

# 17
Гостът - логично - е един и същ, не знам какво те притеснява.
По отношение на последния пост: много често пациентите питат, аз съм от еди кой си град, препоръчайте ми хомеопат. Смятам, че подобни въпроси може да задавате на мейл адреса и телефоните, споменати във втория сайт (поне председателяt на сдружението пое този ангажимент и каза, че това ще бъде правено).

# 18
  • Мнения: 1 984
имам една статиика за хомеопатията наша / с съпругата ми /  Embarassed искате ли я?

# 19
# 20
  • Мнения: 371
ГОСТ-е, защо не се представиш????
Ходих при "дипломиран хомеопат". Синът ми беше с кашлица и силна водниста хрема. Всеки месец боледува от хрема. Есента беше в болница с пневмония. Може ли да ми обясните как става това хомеопатично лечение . След 1ч и 30мин интервю (струващо 50лв) ми даде една рецепта за 30лв и 6 гранулки, които синът ми да изпие и вече една седмица ЧАКАМЕ, какво и аз незнам. Изпълних рецептата, но нямаше никакъв смисъл, защото този д-р не ни изписва нищо. Той не вдигна температура и д-ра все казва чакакме вече една седмица и никакви други лекарства, това ли е лечението?????????? Мога с чиста съвест и името да му кажа #Cussing out

# 21
  • Мнения: 1 559
Госте, благодаря за линковете!  bouquet
Краси, това, че един хомеопат е дипломиран не го прави автоматично добър. А успешното излекуване (което далееч не се изчерпва с оттърваването от кашлицата и хремата, има се предвид цялостната конституция на човека - подобряване не само на соматично, но и на емоционално и душевно ниво) не зависи само от компетентността на хомеопата, а и от жизнената сила на пациента и от връзката между хомеопата и пациента (много е важно хомеопатът да има реална представа за случващото се с пациента и да разполага с достатъчно достоверна информация).
Не пишеш забелязваш ли някаква промяна в детето (в поведението му, в начина, по който се чуства) за тази една седмица, през която чакате. Важно е хората, които са на хомеопатично лечение, да са наясно, че понякога е нужно търпение и ... именно чакане, за да разгърне хомеопатично лекарство действието си. Докато лекарството действа, не би трябвало да се дава друго хомеопатично лекарство. Само тази рецепта за 30 лв не ми се връзва в картинката някак си... Да не става дума за рецепта за хранителни добавки?
С въпросът "как става хомеопатичното лечение", отнесен към вашия конкретен случай, би трябвало да се обърнеш към хомеопата, който води случая и е наясно с него - питай го как да се ориентираш в ситуацията, кои признаци показват, че лечението върви добре. Поговори с него и му задай всички въпроси, които те притесняват. Ние тук можем само да гадаем...

# 22
може ли някой да ми каже ,задължително ли е лекар-хомеопат да ми предпише да давам на детето си/2.6г/ Осцилокопциум и ако не е как ,кога и по колко мога да давам.Също така ефикасен ли е и могат ли да се дават и други/редовни/ лекарства заедно с него.

# 23
  • Мнения: 175
Темата е за бележки за хомеопатия-задай си въпроса в отделна тема.

# 24
  • Мнения: 1 559
Бебе2, отговорът на въпроса ти се съдържа в някой от първите постинги на госта, който си е направил труда да пусне темата.
Да, задължително е да  даваш което и да е хомеопатично лекарство, само ако ти е препоръчано от хомеопат след интервю...Иначе последиците може да са доста различни от желаните. Оscilloc, както и всяко друго хомеопатично лекарство, е ефикасно, ако пасва на конституцията на пациента и ако той има нужда точно от него в конкретния момент.  Съветвам те да не си правиш експерименти с детето според форумски "предписания". Ако имаш желание да го лекуваш с хомеопатия, заведи го на хомеопат.

# 25
Темата е за бележки за хомеопатия-задай си въпроса в отделна тема.
Съжалявам,че ти попречи моето питане

# 26
  • Мнения: 1 984
ГОСТ-е, защо не се представиш????
Ходих при "дипломиран хомеопат". Синът ми беше с кашлица и силна водниста хрема. Всеки месец боледува от хрема. Есента беше в болница с пневмония. Може ли да ми обясните как става това хомеопатично лечение . След 1ч и 30мин интервю (струващо 50лв) ми даде една рецепта за 30лв и 6 гранулки, които синът ми да изпие и вече една седмица ЧАКАМЕ, какво и аз незнам. Изпълних рецептата, но нямаше никакъв смисъл, защото този д-р не ни изписва нищо. Той не вдигна температура и д-ра все казва чакакме вече една седмица и никакви други лекарства, това ли е лечението?????????? Мога с чиста съвест и името да му кажа #Cussing out

това е лечението. и не трябва да ги пие а да ги смуче предполагам. ти наистина вероятно не знаеш какво чакате. но хомеопата вижда ефектите и съответно би трябвало да прецени, дали има нужда от промяна. важно е да си вземате дозите когато няма вкус в устата.

# 27
ГОСТ-е, защо не се представиш????

Всъщност само привидно съм анонимен, но не намирам за необходимо да пиша като регистриран потребител, защото една част от мамите тук възприемат написаното според това кой и как го е написал, а не според това какво е написал. Посочил съм също (чети линковете), че НЕ пиша вече тук: единствено добавих линковете онзи ден, защото това е нова и с практическа стойност информация. А предишните постове са един вид "архив" на неща, които съм писал по-рано. Темата е информативна, поне такава беше идеята, местата за дискусии съм посочил по-горе. Приятен ден ви желая!

# 28
  • Мнения: 161
Здравейте,синът ми е с ЕПИ от 4 год,на лекарства но искам да опитам да ги комбинирам с хомеопатия,защото отново се завърнаха пристъпите!препоръчайте ми класически хомеопат-Варна!Благодаря

# 29
...Следващата лекция ще се проведе на 8.05.2007г. в залата на община Триадица №6 от 18.30. Темата е “Възможностите на хомеопатичното лечение при децата” с лектор д-р Весела Попова...

Точно защото е за децата ви го посочвам, ако не сте го видели, източникът е тук: http://www.friendsofhomeopathy.com/.

Общи условия

Активация на акаунт