Мами в Италия - част 49

  • 11 071
  • 265
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 475
Бонжур на всички! Hug

Закусчица?
 Wink Hug



I familiari stranieri (cioè non della comunità europea) dei cittadini comunitari potranno chiedere la “carta di soggiorno permanente per familiari di cittadini europei”.

Ани,затова ти казвам да си провериш на място. Wink
   На мен и на дъщеря ми соджорното изтича тази година и като отидохме да проверим в Куестурата ,казаха,че няма нужда повече от карта ди соджорно,точно защото ние не сме вече страниери.

  Освен това този закон е влязъл в сила преди около месец със задна дата...така че сега докато всяка Куестура измисли как да го прилага,ще мине време #Crazy

Усмихната седмичка на всички!  bouquet



# 16
  • Мнения: 2 379
Здравейте!

Голямо писане е паднало този уикенд Simple Smile
Ние бяхме повече в движение. Т.е. тук си бяхме, но работихме навън по градините и терасите. Времето тук е разкошно и ми беше много приятно да съм все навън и да се занимавам с цветенцата. Обаче честно казано, за да оплевя една градинка, голeeеми усилия хвърлих Confused Чувствам се като булдозер с тоя корем и хич не ми е лесно да се сгъвам в снагата Laughing

Ани (адашке Wink), с теб май, освен по име, сме почти равни и по термини, и по габарити hahaha

Вчера следобед се разходихме едно хубаво в Лугано. Даже прекалено голяма разходка си направихме, накрая едва се домъкнах до колата Crazy Ама беше много хубаво! Имаше бая народ и всички лебеди и патици се бяха струпали по цялото lungolago, тъй като туристите се скъсват да ги хранят и те да не са луди да откажат Wink По улиците пък имаше разни малки хорчета от пeeщи тиролци и тиролки Laughing облечени в типични дрехи и обути с плетени чорапи и сабо Laughing Швейцарците пак са надминали себе си в градинарството!!! Аз само зяпах градинките и ми се искаше да си открадна коренче от всички цветя Blush Ухххх, много завиждам за тези градинки, трябва и аз да се науча!

В събота и ние със Симо боядисвахме яйца. За него беше за първи път Simple Smile Хубави станаха, след малко ще ви пусна снимка.
Вие в Италия намерихте ли бели яйца за боядисване?! Ние търсихме на най-различни места в Италия, но навсякъде са тъмни. Бели намерихме в Швейцария.

А пък в петък при фризьора Wink нали обещах да ви споделя Grinning Подстригахме се и двамата (шампоан, подстригване, сешоар) и общо ни излезе 59 еуро. Не знам колко точно е моето, но мисля, че е минимум 40 еуро, понеже обикновено той плаща за себе си нещо като 15 еуро. Та това е. Иначе аз съм доволна. Коса като коса, подстригана Laughing кво толкова?

Гери, сега ще разгледам обновения списък и ще рисувам по картата, обещавам Wink

Бимбич, много ти е хубава Фуфата (Ма как може тооооолкова да прилича на татко си?! Всеки път ахвам като я видя!), обаче и ти си страшно гадже Wink Комплименти!!!

Дани, твоите снимки много дребни ги виждам. Гледам, гледам Shocked но нищо не виждам като хората!

Абе Денис къде изчезна?! Thinking Май я няма още от преди празниците?

# 17
  • Мнения: 2 804
Добро утро момичета !
Пиколина , ми аз такива съм ги сложила малки .
Тия дни ще ги кача в албума и така ще ви ги кача по-удобни за гледане .
Аз излизам , отивам до банката , че са ми пратили парите за раждането на Фатума - 650 еуро от общината .
Ани , моят съпруг взима ассенио фамилиаре 250 еуро и някакви чентезими , това за мен и двете ни деца .
Провери си в общината за контрибуто ди бамбини нати 2006-2007 до кога е срока за подаване на документи .
Има общини където дават и по 3000 ейро на дете плюс помощ от около 1500 еуро на дете на година до навършването на 2 години на детето .
Друго не се сещам , но ти ако се сетиш питай .
Аз днес си имам съпруг та не съм сигурна , че ще вляза отново ако не се чуеме приятен ден и успешна седмица от мен .

# 18
  • Мнения: 3 388
Ейй, какво писане тези дни!  Wink
Привет и от мен!
Ние си изкарахме супер тези дни. На обяд на Великден бяхме на ресторанта, където ни беше сватбата. Голямо вълнение да се върнеш на такова значимо място  Crazy 
Вчера пък бяхме на Лаго ди Комо, на вилата на леля му на мъжо и си спретнахме супе обяд. После се припичахме в градината и ходихме да гледаме едни строежи на нови къщи.
Мъжо днес тръгна много рано, че е по работа към Имола, а пък аз се скъсвам да пера, избягвах да го правя петък, събота и неделя, в светите дни, та досега съм извъртяла 4 перални  Rolling Eyes
Тук е супер топло и много приятно. Имам няколко супер придобивки за бебо, а сестрата на мъжо, която беше на Паскуа в Дисниланд Париджи, ни е купила и оттам някаква бебешка изненада  Crazy Голям кеф! Всичко, което аз съм купила е в оранжевата гама и мнго ми харесва. А какъв корем си имам вече, олееее, предствям си ка ще я карам през лятото, жега и с огромното панчоне  ooooh!
Купих си и нови бременни дънки, уж М размер, а са ми такива широки в ханша. Те нали ги правят за каките италианки, дето там доста чича имат  Mr. Green
Тези дни ще ходихм до Лугано, че и аз отдавна не съм хранила патките  Laughing  А сме замислили и една подробна обиколка на Фокс Таун.
Снимките, които сте публикували са мнго хубави. Комплименти. Утре ще гледам да прехвърля и моите и да ви пусна някои.

# 19
  • Мнения: 6 167
Здравейте!

Вие в Италия намерихте ли бели яйца за боядисване?! Ние търсихме на най-различни места в Италия, но навсякъде са тъмни. Бели намерихме в Швейцария.?

много интересно - аз не съм виждала от години бели яйца и в българия.
мисля, че белия им цвят не е естествен, май по химичен път се получава  newsm78 ( някой с кокошки сега сигурно се хили)

# 20
Привет на всички !!
лелеееееее, как можахте да напишете толкоз много?! Rolling Eyes От къде да започна????
Giorgia, Благодаря, виждам се в списъка! Hug и за закуската!
Дессита, и аз ти завидях на яйцата, много са хубави!  Laughing
Анджи, и аз родих без курса, защото нямаше места, така, че не се притеснявай, не е толко важно. За гостите, първите дни не исках да виждам никого, освен мъжо (родих трудно и още по-трудно се възстанових) ! Майка ми дойде когато пупи беше на 10 дена и много ми помогна, защото малката спеше само на ръце и се хранеше много бавно, и аз бях постоянно con le tette fuori Embarassed Така, че много е важно да се пестиш първия месец!!!
За документи и т.н. виж тук www.prenatal.it >в дясно>libro aperto>la nascita>primi documenti.
ЕлиБелли, и аз те мислих за пътуването, радвам се, че сте пътували добре! Поздрави на БГ!
Фуфинови, много сте сладки!!! Ние сме по-големи с около 10 дена? ама вие ни биете, направо сте си вече мадами Joy

# 21
  • Мнения: 2 617
Здравейтеее  Grinning
Не мога да ви смогна да прочета всичко от тези дни, а като виждам, колко страници има натрупани, а бих искала да ги прочета всички, не знам обаче дали ще успея  Laughing защото сега избягвам да се задържам пред компютъра много много.
Трябва да ме включите и мен в картата, виждам няма никой друг в Сардиния.
Тук съм от около 2 месеца, познавах другите части на Италия, но не съм предполагала, че ще живея тук  LaughingСъдбата ми е била такава  Wink Още повече, че никога не съм живяла близо до море. Казвам се Деси, на 33 години и както виждате, живот и здраве, в момента изживявам трепетите на бременността, още повече, че ми е първа. Предстои ми граждански брак другия месец, църковната церемония избрахме да я оставим за след раждането, за да можем да я организираме на спокойствие, а и искам да съм булка без коремче  Simple Smile
Бяхме решили да се женим още преди да разбера, че съм бременна и вече бях започнала да се подготвям за идването ми тук (в София оставих всичко), когато научих новината (всичко сме го свършили, когато е дошъл за рождения ми ден през декември  Embarassed).
В началото тук основният проблем ми беше физическото състояние (все още ми се гади и т.н.), като едновременно с това трябваше да оправяме бюрократичните формалности по установяването ми тук. Все още не мога да свикна с кухнята, въпреки че я познавах, но е съвсем различно да трява всеки ден да е все тази  Simple Smile разбира се, правя някои революционни промени  Grinning както и не мога да свикна на спокойствието тук: от нервите на работното ежедневие, попаднах в точно обратното.

Надявам се да не съм ви отегчила много и ви пращам слънчеви поздрави оттук!

Вчера направихме една голяма обиколка и след обяда се порадвах на прекрасното море тук:

# 22
  • Мнения: 5 475
Хайде за късмет,преди да изтече времето за редактиране ,успях да те впиша в списъка. Peace Писах ,че си от Cagliari,понеже беше посочила това в предишния си постинг.

   Ани ще се погрижи тези дни да обнови картата. Hug

Колко Деси,станаха тук  #Crazy  Heart Eyes ,ще трябва да се обръщаме към вас по Ник-а. Wink
 Много хубаво в Сардeния,блазе ти.  Hug Пиши си спокойно ,който има време чете,който няма -прескача  Wink

 
 

Последна редакция: вт, 10 апр 2007, 15:37 от Giorgia

# 23
  • Мнения: 2 379
Здравейте!

Вие в Италия намерихте ли бели яйца за боядисване?! Ние търсихме на най-различни места в Италия, но навсякъде са тъмни. Бели намерихме в Швейцария.?

много интересно - аз не съм виждала от години бели яйца и в българия.
мисля, че белия им цвят не е естествен, май по химичен път се получава  newsm78 ( някой с кокошки сега сигурно се хили)
Хората с кокошките веднага да си кажат! Joy

Лени, май не е по химичен път, а са яйца от специална порода кокошки. Имам спомени да съм чувала нещо подобно по ТВ. Обаче не съм сигурна Peace
И ... покрай селското стопанство се сетих едно друго нещо, което двете с теб умувахме Laughing Да, лалета могат да се гледат и в саксия!!! Не било задължително луковиците да са в земята. Видях такива саксии Wink

Тсугуми, (теб май ще те наричам Деси Laughing) много е апетитно това море! Страхотно!

Да ви се оплача. Пристигна ми тук по пощата един каталог за дрехи "per donne belle morbide e sexy (taglie forti)" #Cussing out
Ще им счупя главата!!! Откъде пък хиените ме надушиха вече, че това лято май няма да мога да си влеза в старите дреxи от по-скромните номера?!! Joy

# 24
  • Мнения: 2 617
sonita, виждам, че с теб имаме две седмици разлика. Аз преди няколко дни реших да пообиколя да видя, какви дрехи се предлагат за бременни и аз си купих дънки за бременни - размер XS са, което не зна повече или по-малко е от S. Забелязах, че наистина като че ли размерите за бременни са по-различни от обичайните.
Вчера бях с дънките си от преди, но установявам, че вече трябва да ги осатвям: в корема ме стягат, въпреки че са с ниска талия.
Можете ли да ми препоръчате кремове против стрии (anti-smaglature), вие ползвали ли сте и какви?

# 25
  • Мнения: 2 427
Цугуми,този ник да не би да идва от разказа на Банана Ёшимото?
Добре дошла и на теб,леле,толкова нови попълнения в последно време при нас че вече започнах съвсем да обърквам конците.
Лениии,вижда се че си градско чадо детко Laughing!Аз нали съм на половина селянка,да се изкажа по въпроса с белите яйца:белите ги снасят бройлери.Това е порода чисто бели кокошки,които се отглеждат предимно за месо.Червените,т.е ярките снасят повече,затова  на пазара виждаш повече оранжеви яйца.Баба ми едно време отглеждаше само ярки,заради яйцата.

# 26
  • Мнения: 3 388
Tsugumi, добре дошла и от мен!  Hug
Вярно, че сме почти наравно с теб. Аз утре изпълвам 20 седмици точно.  Значи имаме разлика около 20 дни.
За мазане аз ползвам бадемово, на агруми масло, Мустела - 3 вида, стандартното, за гърди и за интензивна терапия. Засега основно с мадемовото се мажа, обаче.
На мен в корема вече нищо не ми става. Е, има панталони и поли, в които със зор ще вляза, но защо да притискам тумбака. Вземам си  дрехи за целта  Peace  Не всички пролетни якета ги закопчавам, но не смятам да купувам нови, изведнъж става топло, а при теб съвсем.
А знаете ли вече пола? Аз се надявам най-после да го разберем на морфолоджиката сега на 18-ти, както и се моля да ми кажат, че всичко е наред с бебо/а. Поздрави!

Деска /Дессита/, оранжевото е супер като цвят, на мен много ми харесва, а и на мъжо също. Радвам се, че и на теб ти харесва. Утре ще постна снимки намоите оранжеви покупки  Crazy

Ходихте ли в новата Икеа на Лорентеджо? Огромна е! Ние се лутахме 3 часа, уж набързо, без да се спираме много тук и там. Аз си накупих рамки за снимки, камъчета, свещи, един уред за пудра захар, дребни работи, както винаги. Харесахме и масичка със столчета за терасата, но после ще са ми много малки за градината живот и здраве. Но пък ние докато се преместим, може да мине лятото, така че ще ги вземем, явно, а после ще му мислим за другите.

# 27
  • Мнения: 3 425
Ей ме на и мен;)

Браво добре сте си пописали еййййй  Crazy

Десита, а как е баща ти...отдавна не си казвала нищо?Сестра ти и племеника докога са тук?

Анджи, всякакви въпроси се приемат:)За бебето май са ти казали всичко,а и във всяка община е различно,така че е хубаво да се пита на място:)
ТА ти изглеждаш супер за 38 седмица;)Аз се търкалях накрая  Crazy

НАоколо съм:)




# 28
  • Мнения: 5 475
Сонче,оранжевото е любим  цвят и на дъщеря ми.По обективни причини,който си пада по страната на лалетата е така  Wink Party
  Не съм ходила в новата Икеа,предполагам е същата като тази в Каругате,те са еднотипни навсякъде. Peace Искаше ми се да ида до Мондо Конвениенца в Бреша.Миналата година като бяхме в Тоскана много ми харесаха тези магазини,но нямаше нито един на север.  Rolling Eyes А от края на март са открили този.  Wink
   

# 29
  • Мнения: 764
Ха,здравейте и от мен Hug
Много целувки на вси4ки новопристигнали мами-бъде6ти и настоя6ти. Heart Eyes Heart Eyes Heart EyesПрегледах ,което сте писали по диагонал,по нататък пак 6те се вклю4а...
Ние на вилата изкарахме добре,малко валя,малко духа,и слънце пе4е,изоб6то от вси4ко по малко.Както ви обе6тах пускам снимки на моите козунаци и яйца,и на де4урлигата.Малкото беб4е е ин-витрото на зълва ми.Деси,ние обикновено неделя сме на вилата,но ако слу4айно не ходим,6те се радвам да се видим,това оба4е 6те го знам няколко дни предварително.Хайде сега снимките:
 http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/amancheva/detail?.dir=/fd91re2& … ;.dnm=84a8re2.jpg

Общи условия

Активация на акаунт