Как да парирам снобските коментари на свекърва ми?

  • 3 950
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Аз имам универсален метод за борба с отровни хора - давам им работа или им искам пари, според зависи, може и двете едновременно - тогава е най-ефикасно Mr. Green  Все едно за какво е и по какъв повод.  Действа безотказно и на минутата  Mr. Green Метода кара защитните механизми на досадника да се включат и да забрави, че трябва да ме хапе, спасявайки собствения си задник  Mr. Green
Пример с искане на пари:
Тя - Ау, тези патъчки излязоха от мода миналата година, що ги носиш още!
Ти - Ама аз точно по такъв повод идвам - имаш ли да ми дадеш на  заем 600лв, че на Витошка в един магазин са пуснали страшни сандалки на ... (казваш фирмата) - последен писък на модата, много са шик. Моля ти се маменце, моля, моля,моля ... не се тревожи за паричките, ще ти ги върна скоро ... много те моля ... (има да чака) Mr. Green
Този номер, за да е ефикасен се повтаря поне 5-6 пъти(най-малко) и с все по-големи суми, за да се затвърди  Mr. Green
Пари не се връщат, никога, в никакъв случай и при никакви обстоятелства. Върнеш ли ги - брой се за победена. Целта тук е друга.
Пример - комбиниран
Тя - Ама това яке, което носиш хич вече не е модерно!
Ти - Ама аз точно затова идвам - свободна ли си утре, че аз имам работа, да наминеш по Витошка  в ...(казваш магазина), пуснали са страшни якета на ... (казваш фирмата), да ми вземеш едно, пък вземи и за себе си едно, че то виж се как ходиш ... Ми не се тревожи за парите, скоро ще получа от една сделка, няма да те карам да чакаш дълго ... (друг път)  Mr. Green
Повтаря се често, упорито и нагло. Само тогава хваща дикиш  Mr. Green

До сега този метод винаги е работил безотказно при всякакъв тип отровни хора, които мачкат душата ти. Такива хора от добро не разбират. Колкото повече обясняваш и се молиш да бъдеш разбрана, толкова повече ставаш тяхна жертва. С простака - просташки, иначе ще те смачка и ще мине през теб.
Желая ти успех, ще се справиш  Peace

# 16
  • Мнения: 323
Благодаря на всички за отговорите!
Първо искам да кажа,4е засягам темата не заради това,4е ми е свекърва,ами защото вси4ки тези нейни изказвания ве4е 5 години подред ми се струват елементарни и еснафски.Ако ми го беше казала родната ми майка и то с този тон и по този начин пак щях да се засегна.
Не е лошо 4овек да изкаже мнение по даден въпрос,било то и за модата,но като стане система #Cussing out.Може би трябва тя да погледне себе си отстрани,след това да критикува.В интерес на истината не изглеждаме като процяци,всеки сезон си купуваме нови неща.Но като тинейджърка няма да се облека никога,нито ще обуя обувки прили4ащи на цви4ки.Просто не ми харесват,не искам да обидя не4ий чужд вкус.Не се впрягам излишно,ама хи4..просто ми е 4удно дали това не са комплекси,които тя избива,защото пред приятелките си,които са много по -добре от нея и в материално,и във всякакво друго отношение не смее да ска4а.И винаги слага знак на равенство между скъпо и хубаво. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 680
я се облечи от безвкусно та по-безвкусно и иди на гости и гледай саир иии хич ама хич да не ти пука.
Например шарена пола с раирана блуза или нещо от сорта hahaha

# 18
  • Мнения: 3 880
Аз при следващия коментар бих й казала съвсем директно, че вече е прекалила и чашата е преляла. Със съвсем сериозен тон, без недомлъвки и без истерии, разбира се. Баси, не мога да си представя свекърва ми да ми прави анализ на облеклото ooooh! не мога да си представя изобщо някой да ми прави коментари за облеклото ми, би ми паднал тотално в очите....

В България между другото много народ се е вманиячил на тема мода, особено модата на цветовете Simple Smile всяко лято чувам там, че еди кой си цвят бил много модерен тази година Laughing,  ами на мен ако не ми ходи пимбяно, примерно, какво да правя Wink
Кой знае как ме "съжаляват" и мен там (зад гърба ми, обаче Wink)  че не разбирам от мода и ходя само с неща, които ми харесват на мен Laughing

# 19
  • Мнения: 505
Абе к'во се засягаш я си ходи както искаш. И хич не й обръщай внимание , нека с иговори на 'стената'...... то и таз днешната мода е невъзможна просто.....дали ще носиш пола на Дика за 80 лв, или за 20 от кварталния магазин  , няма значение ом не можеш да си го позволиш. Все пак важното е да си чист и спретнат. И аз искам костюмите ми да са от хубави марки , но покрай детето съм си с дънки и маратонки. Хич да не ти пука . Ако издържиш да не й обръщаш внимание и просто да й кажеш , че мнението й не те интересува, скоро ще й омръзне сигурна съм!!!!! Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 1 492
Кажи и да престане с тази мода, ако толкова и харесва, да ходи да си купи нещо модерно. Обясни и, че на теб ти е удобно така. Crossing Arms  Хич не и се връзвай.

Моята всеки път като ме види ме пита дали съм напълняла. Преди се изяждах от яд, като я чуя, но сега и отговарям простичко - Дааа и сменям темата. Забелязвам, че вече не го казва толкова често. Осъзнала е явно, че не се дразня вече и не и е интересно. Tired

# 21
  • Мнения: 2 439
Коментари, коментари,  #Crazy ама ако се премине към конкретно действие  newsm78 от страна на свеки става направо Смешно. Аз се обличам делово /най-общо казано/ поради естеството на работата ми и контактите ми, а тя на Великден ми подарява розово потниче на точки, което трябва да се носи така, че да ми е гол пъпа. Joy  Joy  Joy Веднага взех една блузка на щерката - 7 години, наложих потничето отгоре и й показах, че размера съвпада с детската блузка и пред нея го подарих на дъщеря си. Свеки каза, да ама на принцесата пъпчето няма да се вижда.  bouquet Моят отговор беше, че дъщеря ми не носи гол пъп.  bouquet
Но и през ум не ми е минавало да се товаря от тези неща, просто всички се развеселихме.

# 22
  • Мнения: 3 674
Не бих се карала  с нея. Може да е извън темата малко...за което ме извинете,но  това нейно държане към вас не е "слу4айно".Вси4ки хора около нас  не са "слу4айни."Ако се замислим върху тези не6та...то не6тата 6те изглеждат по съвър6енно друг на4ин. Не го приемайте като"ли4на обида".Опитайте се да разберете за6то то4но вас засяга...и за6то това ви обижда и наранява. Може би сте карми4но свързани?
Ако днес се сблъскваме с последиците от това, което сме извършили в4ера, то утре 6те раз4истваме натрупаното от днес....Тя или не разбира 4е това ви дразни/ако не сте и споделили../ или го прави наро4но за да ви унижава......Което и от двете да е опитайте се да и простите за това.

Агресията в слу4ая 6те изостри  о6те пове4е отно6енията помежду ви...и това 6те се отрази на съпруг,деца...и на вас самата.А вие не искате това...нали Wink Не и се сърдете, кажете и просто 4е хората са разли4ни и вкусовете са разли4ни. Мисля 4е бихте се сближили дори ако излизате заедно на 6опинг...тя 6те се поспокои.Важното е да станете приятелки....а не врагове....  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 8 283
Според мен иотговори подобаващо: или с неините камъни, или кажваш директно че темата ти е неприятна.
На моята съм казала че не искам да слушам за болести, т.к. тя е псевдо доктор, апрекат и т.н. знае всики болежки на всеки и е компетентна по всико.
За 8март ми дава пари да съм си купела нещо "ама да е само за теб иначе няма да ти давам повече" е аз и казах "като не да деш ан мен ще дадеш на децата ми"

# 24
  • Мнения: 3 537
В никакъв случай не променяй гардероба си заради нея.Ходи така,както ти харесва. Wink

# 25
  • Мнения: 953
Хех.. на мен майка ми държи да съм много добре облечена и по последна мода. Купува ми дрехи, обувки, глези ме за доста работи и винаги ми помага. Не си пести забележките, ако нещо във външния ми вид или постъпките ми не и харесва - тя е много елегантна и винаги се поддържа перфектно.
Аз съм сигурна, че тя прави това защото много ме обича и иска да изглеждам добре, по никакъв начин не съм се засягала макар че някои забележки са много остри.
Тя си е такава и аз много си я обичам. Hug

Свекърва ми е коренна противоположност - тя  е на принципа " да не се дават пари" за дрехи като още не са се износили старите Mr. Green
Същото важи и по отношение на останалите вещи - не че тя няма възможности да си купи - просто не желае. По някой път ме дразни като се опитва да ми държи сметка за това как изразходвам спечелените от мен пари, тя пари на мен не ми е давала по никакъв повод за да се опитва да ми нарежда.
Често като идва ми казва " майка ти не ти ли подари още някоя дреха? " , което ме разсмива искрено. Те двете са в някаква студена война по основни възгледи за живота и постоянна конкуренция. Не е много лесно да живееш между тях, но аз не се връзвам много.

Ако бях на твое място щях да си се обличам както ми харесва на мен и ако пак се повдигне темата за модата да й кажа в очите че това не ме интересува и ме дразни като ми се натяква. След няколко опита тя ще спре да говори за това.

# 26
  • Мнения: 8 999
Чудя се как може да се впрягаш от подмятания на свекърва, при това за дрехи и мода! Казваш й най-спокойно, че на теб така си ти харесва и ти е удобно и не й обръщаш повече внимание. Те такова чудо не бях срещала - как си позволява да коментира чужд вкус. Аз, понеже съм голяма устатница и с огромно самочувствие, бих й казала, че модата си я определям аз, и че най-елегантните хора, са винаги малко демоде /за шик и открояване от масата/. Ай, да й се не види.

# 27
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Олеле.... Абе гадничко е някой да ти каже в очите че се обличаш тъпо и си смотла. И моят съвет е като ти направи забележка следващият път да й отговориш, че това харесваш - ако иска да се обличаш различно, да ти купи тя нещо.

# 28
  • Мнения: 8 999
Олеле.... Абе гадничко е някой да ти каже в очите че се обличаш тъпо и си смотла. И моят съвет е като ти направи забележка следващият път да й отговориш, че това харесваш - ако иска да се обличаш различно, да ти купи тя нещо.

Да, да! Да й купува - как ли пък не! Ще й навре някой парцал, пък и ще иска да го носи. Никакви такива. Всеки си знае сам какви дрехи облича и защо. Стръшно е нетактична постъпката й, и затова те посъветвах да не й обръщаш внимание. Дори и да е най-голямата модистка, пак не може да ти говори така и си заслужава злобен отговор. Но ти, явно не си много оперена, щом това ти прави впечатление. Никога не бих допуснала да ме засягат дрънканици на други хора, щом аз веднъж съм преценила сама за себе си.

# 29
  • Мнения: 742
ти пък я ковни по мазола- все си има слаб място. Ако ти се играе на нерви де. Иначе- игнор, сама ще спре като не пказваш че се дразниш. То сигурно на лицет ти е изписано- аз трудно скривам подбни неща. От скоро започнах да заявявам директно повечето неща, които не ми отърват. Повечето, но не всичко, щото все пак има някакъв праг, койот не може да се прескочи, дори и само от куртоазия.

Общи условия

Активация на акаунт