Адреси на хосписи

  • 356 696
  • 490
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 49
Сърдечно благодаря на всички, които са ми отговорили. Ще се свържа с препоръчаните домове. Търсех тук, във Флорида, (баба ми е при нас от 3 години), но като чуят че няма пенсия тук, и дотам. Не ми се искаше да я оставям толкова далеч, където едва ли ще я видя вече, но наистина сме в безизходица. Състоянието й доста се влоши. Аз работя и имам 2 малки деца, а тя трябва да бъде обслужвана 24/7.  Затова и единственото което искам е хубаво място, където ще получава нужните грижи. Таксата не е проблем, стига всичко друго да е наред. Наистина само човек минал през това нещо знае какво е.

# 136
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Повече реклама едва ли има някъде...  ooooh!
Някои направо са се оляли.  Tired

Браво, Ая  Hug, че така детайлно разобличи този наглец  #2gunfire nedyu, който веднъж е Василев, друг път е Николов, а всъщност е някаква харпия, незнайно защо наричаща себе си "д-р".
Отвратена съм.  #Cussing out
Пари за сметка на всичко останало... Това е водещото в БГ.

# 137
  • Мнения: 0
zdraveite iskam da popitam dali nqkoi ima informaciq za hospis Sveti Georgi Pobedonosec v bankia??spe6no se nujdaq ot tazi informaciq ako nqkoi ima li4ni vpe4atlenie molq da gi spodeli...blagodarq vi predvaritelno

# 138
  • Мнения: 0
Здравейте! Ние сме хоспис "Юлиана". Предлагаме много добри условия и едни от най-ниските цени в София - между 25 и 40 лева на ден. Намираме се съвсем близо до "Пирогов". Ако имате нужда от повече информация - 0888 83 69 13

# 139
  • Мнения: 688
едни от най-ниските цени в София - между 25 и 40 лева на ден.
Та това е близо 2 пъти разлика в цената, а каква е другата разлика  newsm78

# 140
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Някой с пресни отзиви за Хоспис Младост има ли?

# 141
  • Мнения: 42
       Искам да споделя добрите си впечатления и благодарността си към д-р Вълев и персонала му от хоспис "Леонардо да Винчи" в кв.Овча Купел. Не искам да изглежда като реклама, но не виждам и друг начин да изразя отношението си към тези хора. Преди една година те се грижиха за баща ми в последните му дни и облекчиха максимално болките от коварния рак.

# 142
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Трябва ми дом за хора с разстройства, ако не си пият лекарствата. С една дума лекарска грижа за психично болни. Щом си пият лекарствата са много адекватни и не създават проблеми, но си трябва денонощно наблюдение все пак
.

# 143
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Дороти, ми всеки дом се рекламира, че осигурява 24ч. наблюдение в/у клиентите си.

# 144
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Не съм се доизказала, че да има и място за разхождане наоколо.

# 145
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Аз съм доволна от хоспис Св. Никола в Мусагеница. Там настанихме майка ми след инсулт в следствие на химеотерапия. Беше с парализирана лява част на тялото. Закарахме я там в плачевно състояние, изписана от 1. Градска болница дехидратирана и неадекватна. На деветия ден след инсулта имаше спонтанно спиране на дишането, и, ако не беше в хосписа, а у дома, щяхме да я изпуснем. Те обаче бяха реагирали светкавично, подали кислород и я закрепили. Ежедневно идва физиотерапефт, който раздвижва болните, и успя да я вдигне на крака. Целта на този физиотерапефт е обаче по-скоро да осигури някакъв мускулен тонус, дори на лежащоболните, а не толкова 100% възвръщане на функциите. За целта (поне при инсулт) трябват масажи, постоянни упражнения, понякога шиниране на ръката, за да се държи изпъната - неща, които щатният физиотерапефт не може да осигури. Там е нужно близките да се включат активно.
Майка ми си я взехме вкъщи ходеща и в общи линии самообслужваща се. За съжаление почина няколко месеца по-късно от рака.
Последваха грижи за възрастната ми баба, която се чувстваше щастлива и обгрижена в хоспис Св. Никола в просължение на почти 2 години. Сестрите идваха при нея просто, за да си поговорят малко, и я караха да се чувства пълноценен човек. През повечето време тя беше адекватна, но имаше и все по-зачестяващи моменти, в които не знаеше къде се намира и какво се случва. И в този случай грижите бяха добри - успокояваха я, влизаха някак в тона и фантазията й и дори така й помагаха.
Персоналът е опитен и знаят как да се грижат за основните заболявания - инсулти, раково болни, хора след тежки операции. При тях не се получават рани от залежаване.
Поднесената храна е топла и прясно доставена от болничната кухня на Военна болница. Поради тази причина не им е проблем да предоставят и диетично меню. Перат дрехите на болните на място, но в повечето случаи ги смесват.
Откъм негативите трябва да сложа тоалетната и банята - едно помещение на 3-4 стаи. Реално не се използват от болните, защото всички са на легло, но все пак нямаше да е зле и може би биха се използвали, ако бяха повече. Често е нужно учтиво напомняме от страна на близките, за да изкъпят болния, иначе ги мият "на парче". Няма асансьор, а сградата е двуетажна. Няма възможност за самостоятелна разходка на болните, защото нямат двор или градина, но с готовност предоставят инвалидна количка на роднините, ако искат да завъртят заедно с близкия си едно кръгче из Мусагеница или да пият заедно кафе в близкото кафене. Когато сме вземали майка ми на "домашен отпуск" за уикенда, даже ни дадоха да си вземем количката у дома. Не всеки би го направил.
Длъжна съм обаче да уточня, че разходите с основните консумативи (най-вече памперси и елементарни, не скъпи лекарства) и храната идваха преди 3 години към 1200 лв - доста сериозна сума.

# 146
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
И ние настанихме в хоспис, нашия близък, който пие по 4 пъти на ден различни лекарства и има нужда от сериозни грижи. От държавната болница също бяхме доволни, но доста време мина и директорката настоя да бъде изписан, независимо от спонсорството, което сме предоставяли с години, когато искаха това от нас. Директорката отказа 2011 да им бъде предоставено спонсорство, а да го изписваме (носехме храна допълнително от време на времеза компенсация) . Чакахме да стане един хоспис, който ще бъде специализиран в такъв вид психични заболявания и хора с проблеми с паметта и т.н., но внезапно ни се обадиха, че имат нареждане за изписване. Помолихме за един ден отсрочка и така попаднахме в хоспис до Зоологическата градина. Нашия човек е много доволен, много се грижат за него, не му се карал персонала. Естествено от държавната болница също бяхме доволни от персонала, беше свикнал с големия двор и парк, но всяко нещо си има край.
Сега е много доволен и дано е така. За сега разходите ни са около 800 на месец. Но като правим сметка в къщи разходите на човек, а и никой не ни гледа и да ни слугува, просто си е нормален разход.

Дано да е неговия дом и да се чувствува добре там.

Замислила съм в темата да слагаме адреси, защото в нета няма достатъчно информация за хосписи и се чудя, как би се получил по-пълен списък. Защо не и да се включват хосписи с информация тук.

# 147
  • Мнения: 9 973
Търся инфо за хосписи с психични болести за млада 50г. жена с Хорея на Хъмптингтон или шизофрения,но вече на легло и не буства.
Да не е скъпо,защото нямам високи доходи.Нейната пенсия + доплащане в рамките на разумното

# 148
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
в рамките на разумното

не зная кои са твоите "разумни" рамки, но хоспис из софийско под 35-40лв./ден (без консумативи) едва ли ще намериш.
Желая ти късмет  Peace

# 149
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравейте, моля за отзиви за хоспис "Голямата къща" намиращ се на Сточна гара в София.

Общи условия

Активация на акаунт