ВЯРВАМ в Бог и съм зодия Х

  • 23 619
  • 281
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 822
За съжаление, понеже нямам много време, не бях прочела цялата тема. Сега, като прехвърлих разискванията, установих, че съм получила грешна представа за Холограма!
Ами някой искаше точен цитат от Библията, където се заклеймява астрологията - е получи го. После се оказа, че не вярва в Библията! Много удобно - нали?
А за Холограма  - много уважавам нейните постинги, защото си личи интелигентността и образованието, но явно не е чела цялата Библия или поне Второзаконие 18 глава. Иначе останах с впечатлението, че вярваш в Библията и записаното в нея. Поправи ме ако греша!

# 211
  • Мнения: 270
Холограма точно тук ми е мястото  относно първата част на теста вярвам в Бог и... доуточних какво са зодиите всъщност. И тези които са писали след мен са схванали повече от правилно.

А библията изобщо няма що да я приемате, щото ми е ясно че тя е пътепоказател за вашата греховност ,  а на вас просто ви сърби езика за тестове...що да чувате че вярата не е някаква химера а си има закон? Няма що..а, я си карайте по стария начин и без библията тази остаряла вехта книга , която ама ума ми не побира защо за мен е източник на такова удоволствие, знание и сила за каквото вие само може да мечтаете докато се причислявате към животинския вид на офцата, козата, рибата, кравата, рака и т.н.. И няма проблем в друга тема да си говорим има ли Бог или не. В тая тема обаче си говорим за вярата в Бог и зодиите нали? Що тогава да не ни просветне че двете неща нямат общо заедно???
Желая мир но не на всяка цена, по скоро истината такава каквато е, дори в темичка за забавление. Иначе от мен  Hug

# 212
  • Мнения: 822
Mного интересно е, че след като се порових в нета за астрологията, на всички места, които се споменава така наречената наука, се говори за окултизъм! Тоест , за всички е ясно,, че астрологията е окултна "наука"! А окултизма е ........?
Не може да вярвате в Бог, а да отхвърляте Библията! Това вече клони към сектанството  Naughty! За смесването на истинското християнство и окултизма може да прочетете ето тук  http://www.novzavet.net/main2.php?RID=15&AID=81 !
Приятен ден  Peace!
genu6...мила моя,повярай че има хора които не се  ослАнят 100% на Библията.Четат Библията ,но и размишляват и тълкувати не вярват 100% на всяка думичка от там.....но носят Бог в сърцето си.Те помагат на други хора....и са страхотно добри хора....и не са сектанти. Wink
Освен това те много повече спазват 10 Божии заповеди от много други които знаят Библията наизуст и я проповядват наляво и надясно.../говоря за поповете.../.Така че не може да се отсъди така -"РАЗ" и край...сектант.  Rolling Eyes
А за Розичка: "1 Тогава Бог изговори всички тия думи, като каза:
2 Аз съм Иеова твоят Бог, Който те изведох из Египетската земя, из дома на робството.
3 Да нямаш други богове освен Мене.
4 Не си прави кумир, или какво да било подобие на нещо, което е на небето горе, или което е на земята долу, или което е във водата под земята;
5 да не им се кланяш нито да им служиш, защото Аз Господ, твоят Бог, съм Бог ревнив, Който въздавам беззаконието на бащите върху чадата до третото и четвъртото поколение на ония, които Ме мразят,
6 а показвам милости към хиляда поколения на ония, които Ме любят и пазят Моите заповеди.
7 Не изговаряй напразно Името на Господа твоя Бог; защото Господ няма да счита безгрешен онзи, който изговаря напразно Името Му."Изход 20:6
Това са първите три заповеди! В тях вярваш ли?

# 213
  • Мнения: 3 674
prikazka ...никой тук от съфорумките не  е писала че Библията  е вехта книга Shocked
Защо се изопачават нещата ...не разбирам newsm78  Може ли да се чете и вниква преди да се съди Thinking Просто е написана по начин по който "всеки си тълкува " както си иска.Аз лично  съм присъствала на събиране където е имало  дискусии и разногласие относно написани неща в Библията.Хората са християни..Явно е че хората тълкуват различно...тъй като са различни.Толкова ли е трудно да се разбере това наистина Rolling Eyes

# 214
  • Мнения: 3 674

А за Розичка: "1 Тогава Бог изговори всички тия думи, като каза:
2 Аз съм Иеова твоят Бог, Който те изведох из Египетската земя, из дома на робството.
3 Да нямаш други богове освен Мене.
4 Не си прави кумир, или какво да било подобие на нещо, което е на небето горе, или което е на земята долу, или което е във водата под земята;
5 да не им се кланяш нито да им служиш, защото Аз Господ, твоят Бог, съм Бог ревнив, Който въздавам беззаконието на бащите върху чадата до третото и четвъртото поколение на ония, които Ме мразят,
6 а показвам милости към хиляда поколения на ония, които Ме любят и пазят Моите заповеди.
7 Не изговаряй напразно Името на Господа твоя Бог; защото Господ няма да счита безгрешен онзи, който изговаря напразно Името Му."Изход 20:6

Това са първите три заповеди! В тях вярваш ли?
Вярвам   Grinning но ги разбирам по свой си начин  Peace

# 215
  • Мнения: 822
Аз ли не мога да чета или повечето хора четат между редовете! Чудя се какво не е ясно в Божиите заповеди!
Думите са пред вас - черно на бяло! Записани преди хиляди години, непроменени до ден днешен! Какво повече може да се нищи и тълкува толкова ясен текст!
 Вярно, че има спорове и дебати по доста места от Библията, но това се дължи  по-скоро на незнание и нежелание за откриване на истинския смисъл!
Този, който твърди, че вярва в Бога на християните не може да не разбира поне десетте Божии заповеди!
Не виждам повече смисъл от такъв дебат   - търсят се цитати, предоставят се цитати и после  - Библията не е достоверна!
 А Слънцето, Луната и Звездите ме учат как да живея Thinking!
Ще кажа само, че духът на заблудата действа с пълна сила и се опитва да отклони от истината всеки, който ревностно я търси! Пак ще апелирам - прочетете я най-сетне тази Книга! Не е толкова страшно!  Peace

# 216
  • Мнения: 836
genu6, не се терзай! Hug
Всички много добре могат да четат, но на някои единствената цел е да се забавляват и да "осторумничат".
И аз се чудех, толкова ли е неразбираемо отстрани, но не е.
Особено за хора, които казват, че вярват в Господ, но той бил хармония и букет от чувства...Бог е реален и позицията, която сте заели, е срещу един ЖИВ и РЕАЛЕН Бог и не знам дали осъзнавате къде се намирате, но дано Той е милостив  с вас, заради думите, които изричате, срещу Него и Неговото Слово.
А Библията не е противоречива и това може да го разбере всеки (освен, ако не страда от липса на елементарна мисловна дейност), който е посегнал към нея с някаква мисъл и желание да разбере какво пише в нея.
Така, че вярвайте на каквото си поискате, но ако имате малко разум, помислете преди да се доверите!
Смешно е да сравнявате и особено да бъркате науката астрономия с псевдонауката астрология!

# 217
  • Мнения: 335

А за Холограма... явно не е чела цялата Библия или поне Второзаконие 18 глава. Иначе останах с впечатлението, че вярваш в Библията и записаното в нея. Поправи ме ако греша!

genu6,
Не искам да те разочаровам.
Библията четох като книга - т.е. от първа към последна страница и ден след ден - доста отдавна. Бях на около 20.
Много ми беше трудно да не спирам до края на Стария Завет...

Библията не е роман, за да питаш някого - "Ти чел ли си това?" и той да ти отговори: "А, чел съм го, даже два пъти. Супер е!"
Ако с едно четене на Библията се ставаше добър християнин, неделните служби в църквите щяха да са веднъж годишно. Или на всяка високосна година веднъж.
Текстовете са такива, че имат нужда и от обсъждане, и от тълкуване и от препрочитане насаме.
Харесва ми да чета всичко, което ме кара да мисля или да се чуствам добре заради хармонията, което носи в себе си.
Това означава, че има още безкрайно много неща, които си заслужава да прочета.
Библията си остава едно от тях - макар и за втори или за трети път.

А дали вярвам в нея?
Мога да кажа това - когато човек я препрочита, след като е вече чел как генетиците обясняват защо стареем и защо умираме, сякаш вярва повече.
И когато я препрочита след последната хипотеза на астрономите за възникването на Вселената - пак вярва повече. Поне при мен е така.

И накрая - не вярвам на "астрологията" в смисъл на предвещаване с кой крак ще сляза от тротоара на 6 септември 2007. Но вярвам на астрономията.
Както и че нищо не е в състояние да накара нормалният човек да престане да търси обяснение на нещата, дори ако вярва в Бог.

ПП За парадирането и говорилнята като начин на живот изобщо не смятам да се хабя в размисли. В една друга тема направих едно единствено изключение.
Едва ли ще се повтори.
И, genu6, аз лично влизам в диалог единствено с някого, с когото смятам, че мога да разговарям. Ако го правиш с някой друг, значи сам се обричаш на монолог.

Последна редакция: вт, 01 май 2007, 16:10 от Холограма

# 218
  • Мнения: 822
Благодаря за отговора Холограма! Благодаря и за съвета!
 Не можах да разбера само намекът за "парадирането и говорилнята"!
 Твоите думи звучат малко по-различно от казаните досега. Вече ясно разграничаваш астрология от астрономия, което е похвално.
Лек ден  Peace

# 219
  • Мнения: 3 674
genu6,
Не искам да те разочаровам.
Библията четох като книга - т.е. от първа към последна страница и ден след ден - доста отдавна. Бях на около 20.
Много ми беше трудно да не спирам до края на Стария Завет...
Библията не е роман, за да питаш някого - "Ти чел ли си това?" и той да ти отговори: "А, чел съм го, даже два пъти. Супер е!"
Ако с едно четене на Библията се ставаше добър християнин, неделните служби в църквите щяха да са веднъж годишно. Или на всяка високосна година веднъж.
Текстовете са такива, че имат нужда и от обсъждане, и от тълкуване и от препрочитане насаме.
Харесва ми да чета всичко, което ме кара да мисля или да се чуствам добре заради хармонията, което носи в себе си.
Това означава, че има още безкрайно много неща, които си заслужава да прочета.
Библията си остава едно от тях - макар и за втори или за трети път.

А дали вярвам в нея?
Мога да кажа това - когато човек я препрочита, след като е вече чел как генетиците обясняват защо стареем и защо умираме, сякаш вярва повече.
И когато я препрочита след последната хипотеза на астрономите за възникването на Вселената - пак вярва повече. Поне при мен е така.


Харесва ми постинга...с много неща съм съгласна с теб холограма Peace

Последна редакция: вт, 01 май 2007, 16:35 от roza66

# 220
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Не може да вярвате в Бог, а да отхвърляте Библията! Това вече клони към сектанството  Naughty! За смесването на истинското християнство и окултизма може да прочетете...

това изказване вече би всички рекорди  Shocked
как да не може да вярвам в Бог, а да отхвърлям Библията?!? разбира се, че може!!!
Бог не е Библията, а нещо мнооого повече... истинско... силно... Любов... Разум... Хармония...
Не съм сектантка.
И по света има и други Богове, не е единствен Исус Христос! Хайде моля бъдете по-толерантни!
 Praynig  Praynig  Praynig
Именно това имах впредвид, когато писах, че  явно не става въпрос за един и същ Бог!
 Защото Богът на християните е един, и  цитатът ми от Библията беше насочен към тези, които вярват в Него! Явно не съм разбрала правилно заглавието на темата!
Просто, реших, че е хубаво да се знае какво е становището на Библията и християнският Бог относно астрологията! Няма лошо нали!  Peace

genu6, от сърце ти благодаря за отговора ти! По този начин представена, аз мога да приема информацията, дадена от теб! Както и позицията ти!  Hug

В събота сутринта се върнах от християнски и католически и силно вярващ Рим. Страшно много църкви, катедрали и религиозни храмове има там! Останах изумена обаче от едно нещо, което лично видях там в една от най-известните им и богати катедрали, която посетихме. На пода й имаше изрисувани съзвездия, както и символите на 12-те зодиакални знака, бяха представени с голямо уважение, красиви и по математически подредени. Как ще тълкувате това?  newsm78

Разбира се, че Бог е жив и действащ, че как иначе?!?  Heart Eyes
Разбира се, че носи любов и хармония и ред в света!!!
Не вярвам в наказващ Бог...  Crazy

# 221
  • Мнения: 822
"На пода й имаше изрисувани съзвездия, както и символите на 12-те зодиакални знака, бяха представени с голямо уважение, красиви и по математически подредени. Как ще тълкувате това?  "

Ами как мога да го коментирам!? Вие видяхте цитата от Библията. Ето и продължението:
"14 Защото тия народи, които ще завладееш, слушат астролозите и чародеите; но на тебе Господ твоят Бог не е позволил това."
Второзаконие 18:14
Какво има да се коментира! Казано е в прав текст! Авторитетът за християните не би трябвало да е дадена църква или човек. Той е живият Бог и неговото думи, записани в Библията! Това, че някой църкви са се отдалечили твърде много от първоизточника е само в тяхна вреда!
 Знаете, предполагам фактите от историята, свързани с католическата църква! Последствията от едно такова сътрудничество на църквата с окултизма са трагични!  Sad

# 222
  • Мнения: 720

 Знаете, предполагам фактите от историята, свързани с католическата църква! Последствията от едно такова сътрудничество на църквата с окултизма са трагични!  Sad




да ,не е тайна 4е католицизма има много обреди и оби4аи на ,които корена им е дале4 от библията и доста близи4ко до окултните практики и обреди....

# 223
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
с една дума, вие не приемате католицизма, въпреки че това е част от християнството, така ли?

и за какво намеквате? да не би за Светата Инквизиция  Sick
наистина ми е интересна нашата дискусия  Hug /и се надявам най-искрено да няма повече осъдителни постове/  Praynig

# 224
  • Мнения: 2
"На пода й имаше изрисувани съзвездия, както и символите на 12-те зодиакални знака, бяха представени с голямо уважение, красиви и по математически подредени. Как ще тълкувате това?  "

Ами как мога да го коментирам!? Вие видяхте цитата от Библията. Ето и продължението:
"14 Защото тия народи, които ще завладееш, слушат астролозите и чародеите; но на тебе Господ твоят Бог не е позволил това."
Второзаконие 18:14
Какво има да се коментира! Казано е в прав текст! Авторитетът за християните не би трябвало да е дадена църква или човек. Той е живият Бог и неговото думи, записани в Библията! Това, че някой църкви са се отдалечили твърде много от първоизточника е само в тяхна вреда!
 Знаете, предполагам фактите от историята, свързани с католическата църква! Последствията от едно такова сътрудничество на църквата с окултизма са трагични!  Sad
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт