НЕ ВЯРВАМ в Бог и съм зодия У

  • 4 145
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 174
Не вярвам в Бог (но го почитам с главна буква и аз  Wink).Не вярвам в месията, който слязъл на земята...
Вярвам в моят си Бог, този вътре в мен, но по-скоро като енергия, която нося и която е част от природната такава.

Та, ако майка ни е Природа, а дядо Боже е енергията, духа, който и майката носи - вярвам. Simple Smile

Зодията ми е Козирог, асцендентът Рак, а Луната ми е във Водолей - голяма бъркотия! Laughing

# 16
  • Мнения: 8 999
Не вярвам. Бих искала да вярвам, бих искала да има задгробен живот, бих искала да се осланям на някой въздесъщ, но ако имаше Бог, защо има толкова несправедливост на този свят. Защо никога добронамереният човек, с висок морал, който не е престъпил нито една Божия заповед, на мравката път прави, е винаги прецакан в този живот! И защо подлеци, злодеи, гадини всякакви са отрупани с благини. Не ме топли много мисълта, че честният несретник ще се разхожда из Райските градини, а мерзавецът - ще се пържи в Ада. Трябва да има и нещо стимулиращо и в земния живот. Според мен теорията за това, че теглото на Земята бива изкупено с вечна наслада в отвъдното, е измислена от хора, при това от господстващите обществени слоеве - за да държат в робско подчинение останалите. Дори и да има някакъв космически разум, който да ръководи живота ни, то той е опорочен и изкривен от църквата и нейните служители, които, да не забравяме този факт, понякога са стоели  по-високо и от светския монарх.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 254
Аз съм лъв и гласувах. Интересно е, че за сега лъвовете са най-много тук. Интересно какъв ще е резултата накрая.

# 18
  • Мнения: 14 489
по-интересното е че другата тема е 3 страници а тука едвам едвам и то със спама не може да стигне втора страница Mr. Green
Холограма - да не си овен? иначе е необяснимо за мен как може да ти е любима зодия newsm78

# 19
  • Мнения: 14 133
Аз съм Овен. И нашите гласове са доста.

# 20
  • Мнения: 595
Да вярваш в Бог и в зодиите са две много различни неща!

# 21
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Гласувах...за протокола - Дева.

# 22
  • Мнения: 750
Рак. С Еовин може да се поздравим за това в другата тема Mr. Green Съмнявам се и в зодиите, но това е друга тема. А иначе вярата в Бог неможе да почива като статистика на никакви зодии. Те се отричат от нея.

# 23
  • Мнения: 822
Не вярвам.
Силно нАучното ми съзнание го отрича.
Както и не вярвам, че има връзка между вярването и зодията.
За протокола: Везни съм.

# 24
  • Мнения: 335

... Холограма - да не си овен? иначе е необяснимо за мен как може да ти е любима зодия newsm78


Овенът е една изключително положителна зодия.
Една от тези, които дърпат света напред.
Ако не бяха толкова наивни в добротата си (често - дори и не разпознавана като качество на овена от околните), ако не бяха и малко повече инати, отколкото упорити, щяха да са несравними.
Хора на честта, на спазените на всяка цена обещания и невероятни бачкатори.
Не съм Овен.

ПП Нещо, което може да заинтригува вярващите - от дълго време точно днес си бъгнах копютъра. Цял ден си изкарах на практика без него.
Как пък точно днес...

И още нещо: някои твърдят, че в разбирането си за Бог хората се били разминавали кардинално.
Ако питате мен - в разбирането си за зодиите - още повече.

# 25
  • Мнения: 750
A що е то " зодии" и вярвате ли в тях?
Не, сериозно искам да знам как вярата в съзвездията и техните знаци се обединява с вярата в Бог и неговите знаци. Съществува ли реална, истинска, неопровержима теория за Възкресението? Напоследък умните глави, учените, изравят разни археологически находки, които съществено разклащат постулатите на църквата и Библията.

# 26
  • Мнения: 822
Малко офф: В допълнение на казаното от konche ще напиша само това: Веднъж ми се наложи да споря с една приятелка по вечния казус: "Има ли Бог или не?". Изкарах й много доводи, научно обосновани, позовавайки се на молекулярната еволюция. (Между другото има много интересни теории за произхода на света, които са доказани).
Тя до последно отказваше да повярва, дори само да се замисли, че може, цитирам, "човекът- това съвършено същество" да е плод на еволюция, а не създадено свише. Изводът: някои хора са толкова заслепени от своята вяра, че не искат да прогледнат за никакви други доводи.

# 27
  • Мнения: 4 841
по-интересното е че другата тема е 3 страници а тука едвам едвам и то със спама не може да стигне втора страница Mr. Green

Нормално е - атеистите нямат нужда да се подкрепят в не-вярата си, докато вярващите трябва непрекъснато да си повтарят и да се убеждават един друг, че са вярващи (и защо).

За протокола - овен съм, но и на зодии не вярвам.
Вярвам в причинно-следствените връзки.

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
НЕ ВЕрвам (в божества, зодии, хороскопи, врачки и гледачки, магии и т.н.)! За протокола- зодия Водолей съм.

# 29
  • Мнения: 14 489

... Холограма - да не си овен? иначе е необяснимо за мен как може да ти е любима зодия newsm78


Овенът е една изключително положителна зодия.
Една от тези, които дърпат света напред.
Ако не бяха толкова наивни в добротата си (често - дори и не разпознавана като качество на овена от околните), ако не бяха и малко повече инати, отколкото упорити, щяха да са несравними.
Хора на честта, на спазените на всяка цена обещания и невероятни бачкатори.

твърде много диктатори родени под този знак  Wink какво ще кажеш за това?

Общи условия

Активация на акаунт