Детето ми има халюцинации през деня

  • 8 335
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
Аз съм напълно съгласна с catnadeen  и Zara.
Затова бях написала "печален проблем", въпреки привидно изглеждащия благоприятен резултат в момента, но аз правих консулти с психолози и психиатри и продължавам да правя. НАЛОЖИТЕЛНО Е !
Изключително съм доволна, защото те ми помагат, като ми дават съвети как да трансформираме проблема  и как да го преориентираме  в положителна насока. Но се изисква много търпение, последователност и упоритост.
Успех!

# 16
Здравейте,благодаря на всички които са ми отговорили, аз съм от Варна и ако някой има добър психолог или психиатър може да ми дадете координати.Благодаря Ви

# 17
  • Мнения: 4 585
Изпратих. Поздравления за смелоста да споделиш. Това е по-добрия вариант. Навярно и други родители
има деца с такъв проблем. Затварянето в черупка не е решение. Бягството от проблема не го решава.

Последна редакция: чт, 12 апр 2007, 21:34 от Wolf

# 18
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Изпратих. Поздравления за смелоста да споделиш. Това е по-добрия вариант. Навярно и други родители
има с деца с такъв проблем. Затварянето в черупка не е решение. Бягството от проблема не го решава.

 HugБягството само задълбочава проблема.Когато човек говори за праблемите дори да са нерешими поне му олеква като вижда ,че не е сам.

# 19
  • Мнения: 3 591
Аз като дете имах такъв въображаем приятел. Хич не бях от тея дето скучаят - обичах и да чета и да играя с  други деца, ама понякога сама си се завирах сама в стаята за да "играя" с приятелчето от фантазиите си. Толкова беше реално - незнам как ми е работил тогава мозъка - майак ми все се чудеше защо слагам по 2 стола до масата и защо се сърдя да не сяда никой на празния  Joy - е как  ще седнат- нали ще го смачкат  Laughing Появи се още като бях в детската градина, а до кога не помня  - Била съм голяма, защото си спомням че веднъж му обеснавах, че немога сега да играя, понеже имам читателски списък и трябва да изчета лятото книжките /които ми бяха доста интересни де Simple Smile /...и тогава книжките ми станаха приятел и въображаемото приятелче изчезна. Сигурно съм била на 8-9 години предполагам.

Не съм била нито самотно дете, нито затворена, нито подтисната ... страх ме беше от тъмното и баба Яга и дядо Торбалан, ама кое дете не се е страхувало от нещо ...

# 20
Така е наистина,когато човек споделя с други хора е някакси по-лесно.Аз като цяло съм оптимист  човек и вярвам ,че отвсяка ситуация има някакъв изход.Знам ,че надеждата умира последна. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 485
Хайде огласи го този добър психолог от Варна, знаеш ли откога търся такъв!? И не само аз.

# 22
  • Мнения: 4 585
Не съм изпращал координати на добър психолог във Варна. Shocked

# 23
  • Мнения: 2 757
Аз като дете имах такъв въображаем приятел. Хич не бях от тея дето скучаят - обичах и да чета и да играя с  други деца, ама понякога сама си се завирах сама в стаята за да "играя" с приятелчето от фантазиите си. Толкова беше реално - незнам как ми е работил тогава мозъка - майак ми все се чудеше защо слагам по 2 стола до масата и защо се сърдя да не сяда никой на празния  Joy - е как  ще седнат- нали ще го смачкат  Laughing Появи се още като бях в детската градина, а до кога не помня  - Била съм голяма, защото си спомням че веднъж му обеснавах, че немога сега да играя, понеже имам читателски списък и трябва да изчета лятото книжките /които ми бяха доста интересни де Simple Smile /...и тогава книжките ми станаха приятел и въображаемото приятелче изчезна. Сигурно съм била на 8-9 години предполагам.

Не съм била нито самотно дете, нито затворена, нито подтисната ... страх ме беше от тъмното и баба Яга и дядо Торбалан, ама кое дете не се е страхувало от нещо ...

А знаела ли си, че е въображаем приятеля ти или си мислела, че наистина съществува - това е много важно.  Моите познати са сигурни, че това, което виждат не е въображаемо, а реално. И не са никакви приятели, а хора различни от нас, но живеещи сред нас, които ние другите обаче не виждаме, Да не разправям за всеки конкретен случай. Но едното момиче го вкараха в лудница поради това. Тя си е съвсем нормална, каза, че по едно време в лудницата странните хора дошли да и кажат, че повече няма да и се явяват. Сега тя си е нормален човек и не говори с никой за нещата които е виждала защото я е страх от хорските реакции. Но на мен ми сподели че всичко си е било реално и тя до ден днешен си вярва в него. Мисли, че са извънземни. Много е умна и никога няма да кажеш че е луда. Другата също е много умна. Имаше проблем с полтъргаисти. Познаваше на карти и виждаше хората като на скенер с всичките им проблеми. Оправи се след дълги години постове, молитви и освещаване на къщата. Каза, че това е единствения начин за спасение и е силно вярваща. Др случаи няма да коментирам, но определено не ми липса опит с такива хора. Една от тях ми каза, че ги привличам

Последна редакция: чт, 12 апр 2007, 23:02 от NikiFin

# 24
  • Мнения: 4 585
Много е умна и никога няма да кажеш че е луда. Другата също е много умна. Имаше проблем с полтъргаисти.
Няма да се правя на психоаналитик, психолог или психиатър.
Няма никаква връзка между ум, интелект, интелигентност, начетеност,
информираност от една страна и психично здраве от друга.

# 25
  • Мнения: 572
Здравейте, Не знам за вас но аз имам ясни спомени за това как сама си бях измислила приятели за да не ме гонят и обиждат в училище! Само като си помисля и ми става лошо, то не бяха хора, то не бяха купони и излети..... Само че по този начин никои от училище не ме закачаше заради очилата или за други различни неща,
Мисля си че трябва да си поговорите с децата и ако не сега то някои ден ще стане ясно кой какво кога и как Simple Smile 

# 26
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аз съм напълно съгласна с catnadeen  и Zara.
Затова бях написала "печален проблем", въпреки привидно изглеждащия благоприятен резултат в момента, но аз правих консулти с психолози и психиатри и продължавам да правя. НАЛОЖИТЕЛНО Е !
Изключително съм доволна, защото те ми помагат, като ми дават съвети как да трансформираме проблема  и как да го преориентираме  в положителна насока. Но се изисква много търпение, последователност и упоритост.
Успех!

извинявай, не искам да разпитвам лично, но все пак - открихте ли някакъв проблем или по-скоро нещата са комплексни и дали детенцето ти е по-специално?
надявам се няма да се обидиш на въпросите ми - просто ми е не толкова интересно корлкото важно дали такова решетие на пробмеа за детето е в резултата на някакъв силен стрес и голям инцидент или се натрупват негативи и изведнъж се отключват?
както и дали детенцето ти има някакви проблеми или не
благодаря ти

# 27
  • Мнения: 485
Не съм изпращал координати на добър психолог във Варна. Shocked
Извинявай, явно съм се разсеяла и съм разбрала погрешно  Sad

# 28
  • Мнения: 2 757
Много е умна и никога няма да кажеш че е луда. Другата също е много умна. Имаше проблем с полтъргаисти.
Няма да се правя на психоаналитик, психолог или психиатър.
Няма никаква връзка между ум, интелект, интелигентност, начетеност,
информираност от една страна и психично здраве от друга.

Под умен нямах предвид, че може да решава задачи или да играе шах, а че се държи съвсем нормално, адекватно, говори и мисли като нормален човек. Не съм специалист по психични болести и нямам близък с контакт с психично болни. Но нормални хора, които виждатг неща, които другите не виждат познавам. Наистина някои от тях поради страшилищата, които виждат вече се държат странно. Но в интерес на истината не съм чула за случай на психично болен да е бил излекуван. Поддържат им състоянието да не буйстват примерно с успокоителни, но никой не е излекуван. Приятелката ми, която се е оправила с църковни методи е наистина излекувана и от полтъргайстите и от способностите си на врачка. Въпреки че е била много добра и е имала шанса да стане много популярна и богата. Забелязала е способностите си като дете, като са си гледали децата на карти наужким, но тя наистина познавала. Обаче човек, който не се е сблъсквал с подобни неща е нормално да не им повярва.

# 29
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
НикиФин зависи какво е нивото на психичното разстройство, на какво се дължи, от колко време е и какъв специалист работи с човека
психичното разстройство ако не е съпроводено с увреждане на мозъка - обикновено е причинено от външен фактор
вече е въпрос колко време е бил подложен мозъка на атаки и какви са уврежданията причинени от това страдание на чмовека
има обратими процеси
когато един проблем предизвика такива неща у детето - и ако се обърне внимание детето се следи и се работи с родителите и детето - може да се избегне всякакви лоши последици

Общи условия

Активация на акаунт