Как да направя боба да е като каша?

  • 15 631
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ами просто вари повече боба, той сам се разкашква!  Peace

# 16
  • Мнения: 119
Или го джуркай  Wink
Като се свари добре, просто отдели част от него и го смачкай с вилица - става кашкав и без запръжка, макар че съм съгласна с tilieva, че колкото повече го вариш, толкова по-кашкав става

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ами просто вари повече боба, той сам се разкашква!  Peace

най-накрая нещо вярно по темата  Peace

# 18
  • Мнения: 1 464
Ако не искаш да сгъстяваш с брашно можеш да го направиш с картофено пюре на прах от кутия,просто изсипваш една-две лъжици когато е готов,разбъркваш и готово WinkАз с него си сгъстявам абсолютно всичко,супи,яхний и тн и вкуса се променя Simple Smile

# 19
  • Мнения: 811
Докато го готвиш сложи някой картоф вътре  Wink.Накрая го пасирай и прибави отново в боба  Peace.Изпитано е  Wink.

# 20
  • Мнения: 420
Този ефект се постига като го вариш в съвсем малко вода - колкото да го покрие.
Трябва да го наглеждаш често и да доливаш по малко вода, докато уври.
Така боба хем си остава цял, хем пуска нещо като кашичка, която го сгъстява, става по-вкусен и не се налага да му слагаш допълнително брашно или да го белиш.
А ако мъжа ти държи съвсем да е разкашкан, като го сготвиш, смели го с пасатора - става чудесна бобена каша, но в този случай е по-вкусно, ако не слагаш или слагаш съвсем малко червен пипер и домати.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Според мен всичко си е то сорта на боба. Варила съм и 1-2 часа, варила съм и 4 и понякога пак е чорба. Напоследък не улучвам свестен.  Crossing Arms

# 22
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
За да стане кашаф трябва да го развариш /дет се вика/  Simple Smile
В тенджера под налягане аз го варя около 35-40мин.
После го прехвърлям в обикновенна тенджера /като винаги е разварен /скашкан/, ние така го обичаме/ и добавям дом.сок, червен пипер, запържения лук с чушка и така ври още, докато уврат доматите. Накрая слагам джожен /гьозум/.
Става...да си оближеш пръстите  Laughing

# 23
  • Мнения: 1 095
Аз го правя с минерална вода  Mr. Green казаха ми, че увира по-бързо , може да е пълна глупост, но наистина взе да ми увира бързо(или може боба ми да е бил хубав) Слагам малко вода, един-два пръста над боба и така си ври, като гледам да не загори, като започне да намаля водата доливам със студена задължително(пак има ше някаква причина) И накрая си правя запръжка и каша за сгъстяване.
Каша- Вадя бульон в купичка и чакам да изстине или направо си наливам студена вода в една купичка и добавям 2-3 суп.л. брашно. Разбиваш добре да няма бучки, ако има го прецеждаш през цедак. Изсипваш го във врящият боб като бъркаш постоянно  Peace Може да сложиш повече или по-малко брашно, в зависимост от количеството което готвиш.  Peace
Успех и пиши дали се е получило  Wink

Не мисля, че се шегува,  като ври боба наистина отгоре се отделят понякога люспите и като хвърляш първата вода, ако ти се занимава може да махнеш останалите  newsm78 Ама май ще е играчка, не съм правила така досега  Rolling Eyes
точно минералната вода е причина продуктите да увират по-бавно Simple Smile
ти си явно късметлийка и си попаднала на хубав боб,на който даже и мин. вода не е успяла да попречи да се свари бързо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт