Педиатър - трета градска болница - София

  • 102 161
  • 171
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2
Мили дами,

Бих искала да кажа, /виждам коментари тук/, че Видолова в Трета градска е един чудесен личен лекар, човек на първо място! Така че...възползвайте се от нейната помощ! Тя е всеотдайна и за разлика от много личнилекари не изключва мобилния си телефон през нощта, казано в пряк смисъл и фигуративно!
Цялото ми семейство се лекува при нея от много години, така че мога с две ръце да се подпиша!!

Darija

# 61
  • Мнения: 2 149
Аз съм при Найденова, писала съм по-надолу за мнението ми.
Включвам се само да кажа, че тя се пенсионира от Януари.
Относно Стаменов пък - имам 2-3 приятелки при него (децата им де Simple Smile ) не са никак очаровани - антибиотици, прибързано и припряно отношение, и естесвено твърде много хора и чакане с часове. А от Найденова честно казано, оплакванията са същите. Така че педиатър само с положителни отзиви не знам дали съществува, все на някой нещо не му е харесало, така че  newsm78
И аз съм на път да си търся педиатър заради пенсионирането на Найденова, та вече сериозно мисля да отида в 5-та градска в Банишора, също толкова близо ми е на мен, ако някой знае там свестен педи ще съм благодарна   bouquet
С три години опит - смея да твърдя, че това за антибиотици, прибързано и припряно отношение, и естесвено твърде много хора и чакане с часове - нито изписва АБ лесно, нито е прибързана /има опит по-скоро, но понякога бая обмисля какво да е поведението ни при лечение/, има хора често пъти, но това са други майки с деца /т.е. и ние самите сме от навалицата погледнато от друг ъгъл/ А иначе единствен проблем, който виждам е, че кабинетът за деца/бебета е на 2ет наред с останалите кабинети. Не е детса консултация, както бе навремето, когато бяхме ние деца.
Не знам другите как са, но това е педиатък, който вдига телефонът си и в почивни, празнични дни, както и в 22 вечерта. Никога не ми се е озъбила защо звъня, по-скоро ми се скара веднъж доса остро защо не съм се обадила в 23 часа ако трябва, за да може да ми каже какво да дам. Wink
Стаменов е казват много добър диагностик, но му хлопа дъската. Докара ме до рев, родилка с кърма, виждаше как се притеснявам и продължаваше да ми опява за пералнята на жена си, парите от ЗК и купищата недомислици в системата, по повод пари, които му предложихме за 1консултация на новородено/те му се полагат!/, пари, които той отказа, а на следващия ден се държа с мен като с мръсна циганка, понеже съм го била почерпила със скъпа торта, но колата му с торти не вървяла. И жена му перяла на ръка, а аз съм му предложила хубави бонбони и какво съм си мислела! А мъжът ми го попита точно колко му дължим, което е регламентирано, че трябва да заплатим, но не знаехме, че сумата е точно 30 лв-оказахме се криви, че не сме видели пред едикой си кабинет бележка с таксите, както си държим пеленачето на ръце и летим екзалтирани от събитието. Laughing Абе не е добре човека.  Както и да е, отплеснах се.

Найденова все още води ДК, въпреки, че кабинета го пое Ангелов - млад е, сабилен изглежда, но от деца не отбира, еле пък от бебета. И затова тя си води консултацията.

# 62
  • София
  • Мнения: 2 768
Аз съм при Найденова, писала съм по-надолу за мнението ми.
Включвам се само да кажа, че тя се пенсионира от Януари.
Относно Стаменов пък - имам 2-3 приятелки при него (децата им де Simple Smile ) не са никак очаровани - антибиотици, прибързано и припряно отношение, и естесвено твърде много хора и чакане с часове. А от Найденова честно казано, оплакванията са същите. Така че педиатър само с положителни отзиви не знам дали съществува, все на някой нещо не му е харесало, така че  newsm78
И аз съм на път да си търся педиатър заради пенсионирането на Найденова, та вече сериозно мисля да отида в 5-та градска в Банишора, също толкова близо ми е на мен, ако някой знае там свестен педи ще съм благодарна   bouquet
Найденова все още води ДК, въпреки, че кабинета го пое Ангелов - млад е, сабилен изглежда, но от деца не отбира, еле пък от бебета. И затова тя си води консултацията.
тоя ангелов е всичко друго но не и лекар  #2gunfire #Cussing out няма да коментирам повече но моето мнение е крайно отрицателно към него, а съветът ми е -не му се доверявайте и бягайте!

# 63
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Аз съм при Найденова, писала съм по-надолу за мнението ми.
Включвам се само да кажа, че тя се пенсионира от Януари.
Относно Стаменов пък - имам 2-3 приятелки при него (децата им де Simple Smile ) не са никак очаровани - антибиотици, прибързано и припряно отношение, и естесвено твърде много хора и чакане с часове. А от Найденова честно казано, оплакванията са същите. Така че педиатър само с положителни отзиви не знам дали съществува, все на някой нещо не му е харесало, така че  newsm78
И аз съм на път да си търся педиатър заради пенсионирането на Найденова, та вече сериозно мисля да отида в 5-та градска в Банишора, също толкова близо ми е на мен, ако някой знае там свестен педи ще съм благодарна   bouquet
С три години опит - смея да твърдя, че това за антибиотици, прибързано и припряно отношение, и естесвено твърде много хора и чакане с часове - нито изписва АБ лесно, нито е прибързана /има опит по-скоро, но понякога бая обмисля какво да е поведението ни при лечение/, има хора често пъти, но това са други майки с деца /т.е. и ние самите сме от навалицата погледнато от друг ъгъл/ А иначе единствен проблем, който виждам е, че кабинетът за деца/бебета е на 2ет наред с останалите кабинети. Не е детса консултация, както бе навремето, когато бяхме ние деца.
Не знам другите как са, но това е педиатък, който вдига телефонът си и в почивни, празнични дни, както и в 22 вечерта. Никога не ми се е озъбила защо звъня, по-скоро ми се скара веднъж доса остро защо не съм се обадила в 23 часа ако трябва, за да може да ми каже какво да дам. Wink
Стаменов е казват много добър диагностик, но му хлопа дъската. Докара ме до рев, родилка с кърма, виждаше как се притеснявам и продължаваше да ми опява за пералнята на жена си, парите от ЗК и купищата недомислици в системата, по повод пари, които му предложихме за 1консултация на новородено/те му се полагат!/, пари, които той отказа, а на следващия ден се държа с мен като с мръсна циганка, понеже съм го била почерпила със скъпа торта, но колата му с торти не вървяла. И жена му перяла на ръка, а аз съм му предложила хубави бонбони и какво съм си мислела! А мъжът ми го попита точно колко му дължим, което е регламентирано, че трябва да заплатим, но не знаехме, че сумата е точно 30 лв-оказахме се криви, че не сме видели пред едикой си кабинет бележка с таксите, както си държим пеленачето на ръце и летим екзалтирани от събитието. Laughing Абе не е добре човека.  Както и да е, отплеснах се.

Найденова все още води ДК, въпреки, че кабинета го пое Ангелов - млад е, сабилен изглежда, но от деца не отбира, еле пък от бебета. И затова тя си води консултацията.
Разни хора разни мнения както се казва но аз от Д-р Найденова се отказав във момента,в който тя прави 6 пъти кръвна картина на 6 месечния ми син заради повишени левкоцити,и когато те си бяха все едни и същи стойности тя без никаква друга причина му изписа антибиотик без никакви други симптоми-ако левкоцитите изобщо могат да се нарекат симптом.Детето 10 месеца по късно си е също толкова здраво и жизнено колкото и тогава със същите стойности на левкоцитите когато беше на годинка.Така че дали на вас не ви е изписвала антибиотик бързо незнам,но аз определено бях шокирана как така реши на здравото ми дете да изпише.

# 64
  • Мнения: 535
Разни хора разни мнения както се казва но аз от Д-р Найденова се отказав във момента,в който тя прави 6 пъти кръвна картина на 6 месечния ми син заради повишени левкоцити,и когато те си бяха все едни и същи стойности тя без никаква друга причина му изписа антибиотик без никакви други симптоми-ако левкоцитите изобщо могат да се нарекат симптом.Детето 10 месеца по късно си е също толкова здраво и жизнено колкото и тогава със същите стойности на левкоцитите когато беше на годинка.Така че дали на вас не ви е изписвала антибиотик бързо незнам,но аз определено бях шокирана как така реши на здравото ми дете да изпише.

На моето дете не е изписвала, защото е на хомеопатия, въпреки че се е опитвала да предлага, но на мен един път как ми "изпраска" един - ей така, влизам в кабинета и се изкашлям 2-3 пъти и тя решава, че за да не се зарази детето от мен (без да ме е прегледала, не ми е и лекар) да ми изпише на мен антибиотик, за всеки случай... и аз буначката взех, че го изпих (че детето беше бебенце и аз се изплаших да не му навредя нещо).

# 65
  • Мнения: 2 149
Ееее, направо не мога да повярвам! Според мен е силно пресилено това , което пишете.
Значи, тя е такъв инат, всеки път иска с хомеопатични да лекувам децата, и аз понеже вече се отказах от тези неща, тя направо ми е сърдита, че искам да лекувам децата с традиционна медицина и с мъка изказва името на поредното лекарство. А иначе аз си имам моите забележки - иска все с хомеопатия, а според мен едно дете може да покаже дали е склонно да се излекува така, или не. На Тони хомеопатията не му помага, определено, няма какво да се кривим, и той не може да се лекува така. А има много майки, които така си лекуват децата, и себе си, и са доволни.
Знаете ли, според мен тя има голям опит. Това е най-важното. Ако тя ми каже "Няма страшно" съм по-уверена, че ще се справим, но когато ми каза, че трябва да постъпим в болница, на 100% бях сигурна, че наистина е наложително. Ако ми го беше казал друг лекар щях бая да се противя, но когато тя ми го каза - направо сама стегнах багажа и ревейки се приготвихме.

# 66
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Чаено момиче изобщо не пресилвам .Можеш да си представиш това ми е първо дете и за всяко нещо изпадах в паника. А отностно това че тя изписа антибиотик на здравото ми дете няма какво да коментирам повече .Че после  ходих на 3 допълнителни консултации да се уверя че детето ми е здраво.И платих затова си" удоволствие" 80лвМоже да е била не на себе си на момента но просто е недопустимо да предпише нещо такова без каквато и да е диагноза

# 67
  • Мнения: 31
Здравейте на всички!
Може ли да ми кажете къде точно в 3-та градска се намира кабинета на д-р Вълкова и ако някоя мама има нейн тел. ще съм благодарна да ми го изпрати на личния.

# 68
привет и от мен. мнения много лекари още повече НО ДОКТОР ВЪЛКОВА Е НЕВЕРОЯТЕН СПИЦИАЛИСТ И ВИНАГИ ТОЧНО И КОМПЕТЕНТНО ПОСТАВЯ ДИАГНОЗИ . МНОГО СЕМПЛА И ПРИАТНА И ВИНАГИ СЕ РАДВАШ ЧЕ ТЯ Е ТВОЯТ ПЕДИАТЪР !БЛАГОДАРЯ ЗА ВЕЧНАТА УСМИВКА !

# 69
  • София-Красна поляна
  • Мнения: 397
Много жалко миличка че са заети. Опитай при Лора Петрова. Не се отличава като кой знае какъв специалист но се старае. Била мила и си вдига телефона. Не ходи при Бозаджиева или Найденова. Само не при тях. Успех!  Hug

Искам сама да се поправя за писаното по-горе. Става дума конкретно за Лора Петрова. Лятото детето ми беше вдигнало температура. Това става в събота вечерта. На сутринта отидохме в болницата. Влизаме при дежурната казвам и как са нещата. Понечи да погледне гърлото на малката и аз лично видях че тя изобщо не можа да погледне добре тъй като малката не обича да и бъркат. Въпреки това диагнозата е ЗАЧЕРВЕНО ГЪРЛО. Аз да не паса трева я? Седна да пише изписа капки коларгол които иначе са за нос и като отбелязах това тя каза че от носа щяли да отидат в гърлото и да помогнат. Върха на айсберга - изписа АНТИБИОТИК. До този случай моето дете не е пило никога антибиотик благодарение на разумното лечение на педиатърката му. Питам неможе ли без АБ, а тя : болестта се развива и затова неможе. Блестящ довод няма що. Да отбележа през целия разговор и преглед не съм била в паника или разтревожена от нейните недомислици. Накрая чак ми идеше в лицето да и се изсмея. Взех си бележката и излизаме с мъжа ми от кабинета. Веднага му казах : няма да и дам АБ. Отварям рецептата и гледам печата: Л.Петрова и си викам о ясна си ми но с моето дете не си познала няма да го тровя. Звъннах веднага на педито ни и само като казах че са изписали АБ каза в никакъв случай. В понеделник отидохме при нея и малката имаше само температура зачервено гърло няма. И никога не е имало разбира се. Същия ден вечерта детето ми вече нямаше и помен че е било болно. Това беше вирус с висока температура нищо повече.
Сами си направете заключението - бихте ли поверили детето си на Лора Петрова? Аз НЕ!!!

# 70
  • София-Красна поляна
  • Мнения: 397
А сега имам нужда от помощта ви мили майчета. Наскоро загубих телефона си и сега нямам ГСМ на педиатърката. Някой може ли да ми даде номера на д-р Аделина Вълкова? Ще съм ви много задължена.
И искам да допълня нещо към написаното от мен по-горе. Всички тук сме модерни майки. Вместо да чатите насам натам моля ви отделете малко време и се образовайте относно здравето и живота на вашите деца. Не приемайте с лека ръка мнението на лекарите и да следвате препоръките им сляпо. Не малко лекари си купуват дипломите защото тате и мама имат пари. Немалко и са просто некадърни. Имате глави на раменете си - мислете с тях!
Изказване на една майка по-горе че е доволна от педиатър само дето изписвал АБ за да се застрахова е недопустимо. АБ при краткотрайни вирусчета от по 3-4 дена е направо глупаво. АБ започва да действа след няколко дена приемане и то става подир дъжд качулка. Освен това АБ е препоръчително да не се дава повече от 1 път годишно.
АБ изтощава организма на човека и освен лошите бактерии убива и добрите и после какво да ви защити от следващо заразяване. АБ отслабва имунната система. Преди даване на АБ се правят изследвания и се преценява какъв точно да се даде а не да се дава какъв да е и да бъдем използвани като опитни зайчета. Помислете над тези неща мили майки, поровете се и почетете. При толкова много информация е престъпно да кажете : карай да върви и да оставяте детето си в ръцете на непознат. Вие носите най-голяма отговорност за децата си.
Пак да кажа моето дете не е пило АБ а е вече на 2г 5м да ми е живо и здраво. Когато е била болна е лекувана с по-леки лекарства. Има много лекарства преди ужасния АБ не е правилно при първото кихване на детето веднага да го тровят с него. Понякога лечението може да трае с дни но пак да не се налага да се пие АБ.

Ако не сте съгласни с моето мнение моля коментирайте го приемам критики.  Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 565
NaMeLeSz , абсолютно съм съгласна с това, което си написала. Моите наблюдения са, че почитателите на антибиотиците са малцинство, включително и в тази тема. При цялата тази информация в днешно време е грехота да се тровим. Странно ми е, че има все още лекари, които дават АБ за вирусни, а не бактериални инфекции и дори ей така, профилактично ooooh! А пък един потребител в друга тема каза, че всички, които не ползват АБ срещу грипа са луди и дори ни информира, че той засилва имунитета hahaha

# 72
  • Мнения: 319
Здравейте момичета, имам нужда от малко помощ, относно избора на педиатър в трета градска (доколкото разбрах, педиатрите са в 6 дкц, надявам се, че не бъркам)
Четох мненията ви в тази тема и останах с впечатление, че единствено докторите Вълкова и Иванова са одобрявани...
И че най-вероятно не приемат нови пациенти, но аз искам да се свържа с тях и да питам все пак...
Та, дали някой би ми дал телефони на тези лекарки?
Мерси, предварително.
п.с. От регистратурата не знаят телефоните на лекарите, което ме изуми...

# 73
  • Мнения: 2 149
Аз говорих с д-р Гайтанджиев, един мъж на 1-вия етаж, но от дясно на входа, самотен кабинет се пада, той ми отказа/не записва само децата/, но ми пропоръча д-р Шаламанова. Все се чудя дали да не местя децата... Изобщо системата не е измислена правилно - моята ЛЛ не желае и отказва да записва деца, аз обаче не желая да се откажа от нея, а съответно другите лекари ми казват "Защо аз да ви поемам децата, а вие си седите при вашата лекарка" /изглежда заплащането за възрастен и дете е различно, което е обратнопропорционално на създадените главоболия с децата. newsm78

Последна редакция: вт, 01 дек 2009, 09:31 от Чаено момиче

# 74
  • Мнения: 535
Аз говорих с д-р Гайтанджиев, един мъж на 1-вия етаж, но от дясно на входа, самотен кабинет се пада, той ми отказа/не записва само децата/, но ми пропоръча д-р Шаламанова. Все се чудя дали да не местя децата... Изобщо системата не е измислена правилно - моята ЛЛ не желае и отказва да записва деца, аз обаче не желая да се откажа от нея, а съответно другите лекари ми казват "Защо аз да ви поемам децата, а вие си седите при вашата лекарка" /изглежда заплащането за възрастен и дете е различно, което е обратнопропорционално на създадените главоболия с децата. newsm78

Просто ме изумяват тези изказвания  Shocked Какви са тези лекари направо не знам - поне да не си признават, че им е за печалбата, а да си измислят друго оправдание  ooooh! Според мен обяснението е, че за децата не се плаща потребителска такса, а по-често се нуждаят от лекар - та ако ще ти преглежда детето, поне и ти да си записана при него - така ще си получава месечната сума за пациент от Здравната каса, а ти няма да си идвала при него - т.е. ще преглежда детето ти, но поне да си взима паричките и за теб като пациент - аз поне така си го обяснявам. Естесвено за децата също получават пари от касата, но пък не получават таксата от 2,40. Изглежда никак не им е изгодно да приемат деца за пациенти  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт