Педиатър - трета градска болница - София

  • 101 793
  • 171
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 29
 Синът ми е на 1.7 г. От самото начало го пое д-р Вълкова и въобще не съжелявам за избора си. Винаги ни посреща с разбиране, имаше моменти когато през 2 дни висяхме пред кабинета . Когато имам спешен въпрос и съм много притеснена й звъня по телефона и винаги е на линия. Антибиотиците са краен вариант, когато всичко друго сме опитали.
Радвам се,че намерих добър специалист за детето си и се надявам  и занапред да подхожда със същата човещина .

# 91
  • гр. София
  • Мнения: 81
  Момичета, знаете ли д-р Вълкова с кой център за спешна помощ работи? Ако ни се наложи през почивните дни или през нощта къде да отидем?

# 92
  • София
  • Мнения: 113
Здравейте, бих искала да попитам как се осъществяват тези срещи с педиатрите и кога. Аз съм в края на 7-ми месец и започнах да проучвам. На място ли трябва да отида и да вися пред всеки кабинет или трябва да намеря телефони, на които да звъня. В България сме, така че едва ли има административно уреден начин за това. Рано ли ми е от сега да ги търся?
Благодаря предварително!!!
Между другото, ако някой знае МЦ с добър педиатър в района на Разсадника, моля да сподели!

# 93
  • София
  • Мнения: 2 768
Здравейте, бих искала да попитам как се осъществяват тези срещи с педиатрите и кога. Аз съм в края на 7-ми месец и започнах да проучвам. На място ли трябва да отида и да вися пред всеки кабинет или трябва да намеря телефони, на които да звъня. В България сме, така че едва ли има административно уреден начин за това. Рано ли ми е от сега да ги търся?
Благодаря предварително!!!
Между другото, ако някой знае МЦ с добър педиатър в района на Разсадника, моля да сподели!
Ще ти споделя как аз процедирах-отидох в 8-ия месец на място и говорих с избрания от мен педиатър, уговорихме се като се роди бебето да й се обадя. Така и направих , и тя в 48 часов срок /ако не бъркам/ след изписването ни посети в къщи.
Смятам, че личният конкат е безценен, особено имайки предвид, че повечето "препоръчвани" педиатри са претоварени и отказват да поемат нови дечица.
Успех  Simple Smile

# 94
  • София
  • Мнения: 478
И аз съм изправена пред същата дилема и търся добър педиатър в Трета градска болница. На мен д-р Лора Петрова ми е личен лекар от малка и май към нея клоня, ама знам ли... Тя знае моето отношение към антибиотиците и никога не ми е предписвала такива, само веднъж, когато положението беше много сериозно. За това си мисля, че няма да предписва и на детето ми newsm78

# 95
  • София-Красна поляна
  • Мнения: 397
Стана дума за Лора Петрова, хайде да споделя една случка. Детето ми беше на 2 годинки лятото, вдига 38-39 събота вечерта. След като току сваля и вдига цяла вечер отиваме към 10-11 неделя на дежурен. Точно тя ни се падна тогава. Казвам й че е имало сополки преди 4-5 дена заради избиване на последните задни зъбки. Тя преглежда гърлото и опааа - червено било. Аз съм наблюдателен родител и забелязах колко "добре" успя въпросната лекарка да го види. Не знаех коя е тази лекарка но застанах нащрек. Изписва ми Коларгол. Аз веднага питам той не е ли за нос? Тя казва през носа щял да подейства на гърлото. Аз тези капки ужасно много ги уважавам, но ще ме простите има достатъчно лекарства конкретно за гърлото. Изписва ни антибиотик. Аз вече питам едва сдържайки иронията в гласа си неможе ли без антибиотик. Отговорът е НЕ защото заболяването търпяло развитие. Излизаме с мъж ми и детето оттам твърдо решена че това няма да й го дам. Отварям рецептата и гледам печата с името на въпросната. Въртя в колата тела на педиатърката която отрече да й дам антибиотик като нещо абсурдно. Ей тая жена е злато неземно. Няма празник, няма делник, няма вечер винаги е на линия. Отиваме на преглед при нея на следващия следобед - понеделник. "Заболяването" беше 2-3 дневно вирусче само с температура. Нямаше никакво "ЧЕРВЕНО ГЪРЛО", никога и не е имало де. Детето ми премина през това единствено с Панадол и 1 даване на Нурофен. Понеделник вечер от температурата нямаше и помен.
Правете си сметката мили майки.
Моето дете пи антибиотик по предписание на педиатърката й едва на 3 и половина, но наистина имаше нужда. Всички останали случаи са се разминавали с далеч по-леки лекарства.

# 96
  • Мнения: 2 149
Не знам защо се определя добър лекар = не даващ АБ. Важна е преценката, ако може да е правилната в дадена ситуация. Понякога едно упорство да не се изпише АБ може да доведе до усложнения, понякога изписването му може да не е чак толквоа пагубно.
При честите заболявания, по-умното е да се търси причинителя - дали е неправилен режим, хранителен режим, среда на израстване на детето. Моите деца много боледуват, но посещават ДГ и най-вече - родени са в голям град, мръсен, натоварен.
Ако можех да избирам нямаше да ги набутам в София, но аз лично нямам избор - просто тук сме родени и ние, родителите, та и рбабите и дядовците.
Завиждам най-искрено на родителите, които споделят, че с лекар се виждат на консултация, или на няколко месеца веднъж. Ние висим пред кабинета през седмица-две, през един-два дни понякога. Децата са при д-р Ангелов /и д-р Зоя Найденова/, не винаги се чувствам удовлетворена от лечението, няколко пъти се заканвам да ги сменя, но все по-често си мисля и си давам сметка, че те не са в моя дом, те не знаят как гледам децата точно, не могат да променят факта, че в ДГ има болни деца, или просто че тази зима беше кошмарна , с много вируси!

Всички искаме съвет към кой лекар да се обърнем, но истината е, че няма идеален - някои ще са доволни от Петрова, други не, някой ще похвалят Иванова, други размахват тамян пред нея.
На първо място ясно е, че мнението ще наклони везната, но в следващия момент без да отидете лично да попитате дали е свободен даден лекар няма как да стане избора.

# 97
  • София-Красна поляна
  • Мнения: 397
Чаено момиче, незнам дали само към мен го написа това горе, но аз не казах даване на АБ никога. Понякога той се налага. Но нито възприемам и съм доста безкомпромисна когато се отнася за здравето на семейството ми. Опитвам се винаги да се информирам доколкото мога, а не да следвам сляпо казаното от лекаря. Немога да приема при всяко отиване на лекар да ми се предписва антибиотик. Когато същия случай може да се излекува с подходящо лечение в по-лека форма.
Мислиш ли че АБ е нещо безобидно?
Е аз определено не смятам така, че да приемам аз или детето ми да бъдем тъпкани с тях когато това не е наложително. Прочети отново аз в каква ситуация попаднах и трябваше ли сляпо да последвам рецептата й? Откъдето и да го погледнем нито прегледа беше както трябва, нито лечението което изписа лекарката. Детето ми не е опитно зайче. Надявам се да не се засегнеш, да кажем че водим дискусия. Невъздържаността ми не е насочена към теб.
Ще ти дам един пример подходящ за случая. Като много малка са ме тъпкали яко с антибиотици, лежала съм и по болници. От това че не са знаели какво точно правят и са ме третирали като опитно зайченце, дори съм била включвана и на системи. От всички тия гадости съм получила алергия към пеницилин и ампицилин и съответно немога да пия всички лекарства съдържащи ги. Освен това ми е съсипан зъбния емайл от тия отрови и аз буквално си го нямам.
А иначе съм много съгласна за това как ще си гледаме децата. Начина на живот влияе на здравето. Старая се детето ми да живее по-правилно доколкото ми позволяват възможностите. Ние също сме в София и сега е първа година в градината. Допреди нея бяхме едни от най-редките пациенти на педиатърката й. За протокола детето ми е при доктор Вълкова.

П.С. Чаено момиче блогът ти е страхотен. Страшно красиви неща.   bouquet

Последна редакция: нд, 20 мар 2011, 16:02 от NaMeLeSz

# 98
  • Мнения: 2 149
NaMeLeSz, не е към теб отправено това за АБ Peace. Просто някои майки преценяват лекаря само по това, че не изписва лесно АБ, а понякога самите заболявания не търпят мислене и лутане. След една серия с хомеопатия, явно не уцелвахме лечението, просто синът ми постъпи в болница в много лошо състояние, където го отровиха от Аб, и след 4 вида в рамките на двадесет дни, се върнахме в 3та градска, където го изчистиха с 1 банка нещо си там + инхалации и Ериус. И му мина. това имах предвид.
И той е с развалени зъби, и той не може да пие пеницилин.  Sad

Иначе и нашите лекари ако успеят да хвърлят едно око на гърлото - добре, защото имат части от секундата, за да го сторят. Надявам се само богатия им опит да помага да преценяват бързичко положението.

Благодаря за милите думи /за блога/ Blush

# 99
  • Мнения: 76
И аз съм пред дилемата "добър педиатър", както всички мами са били към края на бременността си. Благодарение на вас разбрах кои са добри и работят с желание, НО са заети. Изпаднах в резервен план "Б" - стреляш на посоки. Оглеждахме в коридора как работят педиатрите и окото ми хвана един, който беше изключително усмихнат и любезен с децата и придружителите, дори с цял катун циганки - Иван Стаменов. Викам си, обича си много професията явно, дай да влезна да си поговорим. Нямал свободни места. Казвам "Благодаря Ви" и се насочвам към вратата. Той обаче решава да ми обясни как никакви пари не отделяли за педиатрите, как наемът на кабинета му струвал 200 лв. и само това получавал от здравната каса и всякакви други странични подобни неща. Викам си, "ясно, само за усмивки по радиото струвате" и се опитвам пак да си излезна. Мъжът ми, обаче, решава да го пита какво мисли за антибиотиците, убийте ме, не знам защо реши да завръзва разговор, след като стана ясно, че нови пациенти не приема. От там отключихме някакъв звяр в тоя човек дълбоко зад широката му усмивка. Почна да ни крещи, че ако имаме нещо против антибиотиците, да ходим да се лекуваме някъде сами в гората и хич да не му стъпваме в болницата ("неговата"  #Crazy ), че май само изглеждаме като интелигентни хора и прочие други красоти. Губели сме му били само времето, явно реши, че и пари за наем няма да му предложим. Казано накратко се държа адски грубо и ни изхвърли. Докато посрещна и изпрати циганките зверски любезно, все едно парите, които получава за тях, не са от моите вноски и данъци. Направо останах потресена от грубото му невъзпитано държание, след като ми се стори изключително любезен и земен човек на пръв поглед. А дали да останете потресени от панацеята му за всичко - антибиотиците, дори и за новородени и малки деца, както и резкият и груб отговор, който получихме като интересуващи се родители - това вече оставям на вашата лична преценка.

# 100
  • Мнения: 2 149
NaLu, мога само да се посмея. Не че е смешно, но явно не съм само аз  тази, която е патила. А и не е смешно това, че не само аз съм изпаднала в абсурдна ситуация с него, ами че не съм се заблудила що са идиот е станал. Страда от раздвоение на личността. Както е добър и спокоен, така откача и започва да те прави сам да си говориш, без да имаш вина за ситуацията в болницата. ooooh! Вече  не знам нямат ли някаква далавера тези лекари, които поемат цигани, защото едва ли като е записал бебе номер 4 на някоя й е вдигал скандал, че не му е дала 30-40 лв, а му предложила парче торта, примерно. Така стана с мен - попитахме го за пари, той отклони въпроса и не пожела да ги вземе, след което ме докара до рев като ме обвини, че съм неблагодарница и т.н. и как съм могла да го черпя с торта, а не да му платя сметката за тока или да му поправим домашната пералня. Mr. Green

Последна редакция: нд, 09 сеп 2012, 22:54 от Чаено момиче

# 101
  • Мнения: 0
Здравейте!Темата е стара,но искам да попитам някои има ли координати на д-р  Светлана Иванова или д-р Иванова от 3-та градска?

# 102
  • София
  • Мнения: 196
029213262 - д-р Светлана Иванова каб.1 , Трета градска болница

# 103
  • Мнения: 9
Бих искала да попитам дали д-р Вълкова от 3 градска записва нови пациенти и ако може неин телефон ще съм много благодарна

# 104
  • Мнения: 26
Може ли и на мен някой да ми прати тел. на Вълкова?

Общи условия

Активация на акаунт