до гуша ми дойде от съседите... дайте идеи...

  • 3 189
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 155
Благодаря, че ме информирахте. И аз имам подобни проблеми със съседи в блока, но според домоуправителя тези разпоредби не били задължителни и имали пожелателен характер. Има ли начин по който да се задължат да ги спазват ми е интересно.

Няма такова нещо като пожалателен ефект Shocked
Всички разпоредби на закони, наредби, правилници, постановления и пр. нормативни актове са задължителни!

# 16
  • Мнения: 9 093
като сте подхванали темата...с луд съсед шизофреник има ли начин да се справя Rolling Eyes
С молби не става, с висок тон също, с бой - има кратък ефект...полицията хич не действа...
Вече мислим да се изнасяме Confused

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Каква идея да ти дам като съм на същия, че да не кажа и на по-зле хал. Строят на калкан кооперация до нас..започнаха когато бях бременна в 8-мия месец...още я строят. Мониторът ми се тресе вече от тях а не съм външен апартамент Close Синът ми неможе да спи през деня в нас ако нещо вали или просто защото не сме излезнали. Работниците си тръгват в 18 часа...в 18,30 си идва комшията на втория етаж и започва той ремонт Twisted Evil
През деня работниците / включително и събота и неделя/ почиват само 30 мин. на обед...от 12 - 12,30 часа Close
През деня съм с гарнитура и една побъркана баба от първия етаж която като затваря входната си врата се тресе у нас дограмата....

# 18
  • Мнения: 653
като сте подхванали темата...с луд съсед шизофреник има ли начин да се справя Rolling Eyes
С молби не става, с висок тон също, с бой - има кратък ефект...полицията хич не действа...
Вече мислим да се изнасяме Confused

чувала съм, че ако се съберете целият вход и може да поискате да го изселят... някой ако знае повече да каже...

# 19
  • Мнения: 9 093
Лошото е, че всички в блока са темерути и на никой друг не му дреме..направиха си изолации, дограми, може би не го чуват и само ние сме потърпевши, но и да го чуваха - по-лесно йм е да се праят че всичко е ок, отколкото да вземат мерки Confused
Благодаря ти за отговора и извинявай, че малко отместих акцента на темата ти  bouquet

# 20
  • Мнения: 6 417
Отвърташ им бушона и готово.  Whistling Изпитан и ефективен начин е  Peace

# 21
  • Мнения: 3 146
Защо не пуснеш една питанка в lex.bg, там адвокатите ще ти обяснят дали е с "пожелателен характер" или не. Аз мисля, че откакто излезе в Държавен Вестник 2003, се има силата на закон, т.е. няма нищо пожелателно и полицията трябва да им пише акт, който май е мин. 50 лв, така че ги осведоми.

# 22
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Актовете са си актове, но аз се интересувам дали има механизъм, по който на глобените да им събират глобите. Знае ли някой?

# 23
  • София
  • Мнения: 2 623
Актовете са си актове, но аз се интересувам дали има механизъм, по който на глобените да им събират глобите. Знае ли някой?

Чл. 11. Общото събрание приема решения при възникнали спорове, свързани с използването на общите части на сградата и спазването на вътрешния ред.
(2) За нарушения на този правилник, на правилника за вътрешния ред по чл. 4, ал. 1, т. 1 или на решения на общото събрание общото събрание може да предостави на управителния съвет или на управителя правото да налага на провинените лица - собственици, наематели или ползватели, глоба в полза на етажната собственост от 1 до 60 лв.
Чл. 12. (1) Решенията на общото събрание подлежат на предварително изпълнение. Изпълнителният лист се издава на управителя или на председателя на управителния съвет от районния съдия въз основа на писмено искане, придружено от препис от протокола на общото събрание.
(2) Решенията на общото събрание за изваждане на собственика от обитаване в имота не подлежат на предварително изпълнение. За издаване на изпълнителен лист по тия решения трябва да се представи и отправеното до собственика предупреждение по чл. 45, ал. 2, от Закона за собствеността.
Чл. 13. (1) Отмяна на решението на общото събрание може да иска всеки, който е участвувал в заседанието и чието несъгласие е отбелязано в протокола, или всеки, който не е участвувал в събранието, но има право да участвува, както и всеки, който основава искането си на неправилности по свикване на общото събрание или по дневния ред.
(2) Молбата се предявява пред районния съд в седемдневен срок от деня на решението, а за лицата, които не са получили покана за събранието - от деня на получаване на призовката за доброволното изпълнение или от узнаването.
(3) Съдът може да постанови спиране на изпълнението на решението на общото събрание.
Чл. 14. (1) По молбата за отмяна на решение на общото събрание управителят или председателят на управителния съвет представлява другите собственици в делото. Всички книжа се връчват нему; той е длъжен да съобщи на другите собственици за получаването им. Общото събрание може да възложи воденето на делото и на друг собственик. Всеки собственик може също да вземе участие в делото.
Чл. 15. (1) Съдът отменя решенията на общото събрание, когато те са незаконосъобразни.
(2) При решаване на делото съдът е длъжен да съгласува общите интереси на обитателите с техните отделни права и интереси.
(3) Когато съдът отмени решението на общото събрание, той може да предпише и мерките, които намери за нужни, и да разреши на молителя да ги извърши за сметка на всички обитатели.
(4) По решение на съда наемателят на помещение в етажна собственост, който не изпълнява наредбите по реда и управлението на етажната собственост, може да бъде изваден от наетото помещение по искане на управителя или управителния съвет, съгласно чл. 235 от Закона за задълженията и договорите.

# 24
  • Мнения: 95
И аз имах подобен проблем ... със съседи изроди и не стига, че не бяха нормални ами и ремонт започнаха. Напрво голям кошмар беше. Още са ми болна тема и да не задълбавам, че като се сетя за тях започвам да треперя. При нас и полиция не помогна. Когато малката се роди се изнесохме в друг апартамент - просто нямахме избор!!!

# 25
  • Мнения: 203
О, нашия съсед прави ремонт повече от година вече. И то какъв - разбива тераси, стени...ужас. Детето ни поръсна с шума на машините. Обаждала съм се в полиция, нищо...трябвало кварталния да търся..трябвало да се замерва шума...Моля се да свършат по-бързо и на теб желая същото.

# 26
  • Мнения: 653
О, нашия съсед прави ремонт повече от година вече. И то какъв - разбива тераси, стени...ужас. Детето ни поръсна с шума на машините. Обаждала съм се в полиция, нищо...трябвало кварталния да търся..трябвало да се замерва шума...Моля се да свършат по-бързо и на теб желая същото.

точно това ме притеснява и мен... не мога да засека приятелката му, която всъщност е собственик на апартамента, за да си поговоря с нея... защото с него не става и това е ... днес ще видим дали ще тропат, засега е подозрително тихо

# 27
  • Мнения: 1 311
като сте подхванали темата...с луд съсед шизофреник има ли начин да се справя Rolling Eyes
С молби не става, с висок тон също, с бой - има кратък ефект...полицията хич не действа...
Вече мислим да се изнасяме Confused

Не. Нищо не можете да направите. Имаме си същия проблем. Само че нашия съсед е агресивен и налита на бой. Живее на първия етаж и няма начин да не минеш покрай него. Писахме жалби, да не повярваш, но всички съседи от входа се обединихме по този случай. От полицията са го прибирали няколко пъти, когато положението излезе от контрол, но след 24 часа го пускат. Не могат да го затворят в лудница, защото се водело, че ако си пие лекарствата е ОК, проблема е, че не си ги пие.

Лошото е, че според полицаите, даже и да убие някого, най-вероятно ще го пуснат, защото е луд. Напоследък се е кротнал нещо, намерил си е работа и си пие лекарствата явно, но имаше един период когато беше кошмар.

А по темата - викала съм полиция, когато съседния вход до нашия си правиха топлоизолация месец и половина  Crazy идваха към 12, пиеха бира до 2 без нещо и към 2 ги обземаше трудов ентусиазъм  Crazy След като не се разбрахме като хората, от полицията се отзоваха и дойдоха след пет минути.

Общи условия

Активация на акаунт