Сядате ли на масата заедно за вечеря?

  • 2 237
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 533
Много хубава дума - вечерям. Пак огладнях!

По темата - не винаги.

# 16
  • Мнения: 3 491
Не винаги, но напоследък започнахме да се стараем да го правим. Големият син се очертава със склонност към спазване на традиции, и понеже е чувал за социалното събитие "семейна вечеря", се трогва, когато тази традиция се спазва. Неотдавна се случи да хапнем нещо набързо, кой когато свари, за мене и баща му това няма значение, но синът каза в един момент "ей, пропуснахме нещо: семейната вечеря". А вече беше време за сън.
Та заради него се стараем, светват му очичките, като чуе "семейна вечеря". За разлика от него брат му пет пари не дава, и дори да е поканен, не винаги благоволява да седне с нас. Големият син обаче не само, че е централна фигура по време на вечерята, ами и държи тя да е прилична, брои дали всички съставки на хранителната пирамида са налице, изобщо, всичко трябва да е по правилата и традициите.

Последна редакция: чт, 12 апр 2007, 01:08 от блажка

# 17
  • Мнения: 1 533
Големият син обаче не само, че е централна фигура по време ба вечерята, ами и държи тя да е прилична, брои дали всички съставки на хранителната пирамида са налице, изобщо, всичко трябва да е по правилата и традициите.

Браво! Ще ви вкара в пътя! ... Че и мен, покрай вас.

# 18
  • Мнения: 3 491
Големият син обаче не само, че е централна фигура по време на вечерята, ами и държи тя да е прилична, брои дали всички съставки на хранителната пирамида са налице, изобщо, всичко трябва да е по правилата и традициите.

Браво! Ще ви вкара в пътя! ... Че и мен, покрай вас.
Ооооох, хич не е лесно за човек като мене, повярвай ми.  ooooh! Ама пуста майчина любов - мога ли да му скърша мерака на детето.

# 19
  • Мнения: 2 792
  Не, нямаме такава традиция.
 Аз обикновено вечерям с децата или поне съм на масата с тях, баща им яде в по-късни часове, дори и да е в къщи посмъртно не мога да го накарам да седне да вечеря в 19-20 ч., а и не държа, което не означава, че не се мота някъде около нас и не общуваме. При празнични поводи се прави специална подредба, дори на запалена свещ седим задължително, защото според Момчил и Димана така трябва  Crazy

# 20
  • Мнения: 3 146
Когато бях малка, адски страдах от това, че с нашите никога не сядаме заедно да вечеряме. Оттогава ми е просто фикс идея това и винаги, когато е възможно, сядаме тримата (например, мъжът ми като беше все нощна смяна, беше невъзможно). Все сме си тримата напоследък, въпреки че малкият използва това, за да ме кара да му давам накрая в устата яденето.  Laughing

# 21
  • Мнения: 261
Много хубава тема!Семейните събирания около масата,на обяд и най-вече на  вечеря са особено важно нещо за едно семейство!Една от гаранцийте за успех във възпитанието на децата и близостта в семейството като цяло.
В края на дългия ден едно събиране покрай масата, около вкусните манджи на мама и несравнимото присъствие на татко,вдъхва на децата чувство за сигурност и семеен уют ,което остава дълбоко в тях завинаги.Даже четох,че не трябва всички да мълчат и да се хранят и постоянно да им казваме ''Яж и не говори,че ще се задавиш'' ,а трябва атмосверата да е приятна и разпускаща,всеки да разказва как е минал денят му,да се посмеем и  между другото да се храним.Така децата покрай нас ще се научат да споделят какво им е на малката душичка,какво е станало днес в училище,в градината,ако са две от закачките по между им може да разберем,че вече батко има ново гадже,или че малкия пак е направил някоя беля и е потулил работата....и ей такива неща.
Много ни хареса тази  идея и я прилагаме отскоро.Е ми много по-добре се получава.Така хубаво се забавляваме,децата са щастливи ,ние също и накрая и яденето си изяждат,без постоянно да ги подканваме.
Съгласна съм,че не винаги децата могат да чакат времето за вечеря,но винаги когато е възможно го правим!Страхотно е!
Иначе с тате винаги вечеряме заедно.Това е неписан закон в нашето семейство.

# 22
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Да. Изчакваме се, ако трябва.
Случва се малкият да яде по-рано, но после е пак с нас на масата Crazy

# 23
  • Мнения: 14 133
Винаги, когато е възможно.

# 24
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
С триста зора успях да науча един дългогодишен ерген (сега мой съпруг) да не яде на крак. С още толкова зор успявам и да закова дребния "ерген" на семейна вечеря.
Сега вече им е приятно даже.
П.П. Аз съм един диктатор в пола.

# 25
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Имаше една книга "Чаровната диктаторка". Отнасяше се за модата. Ама и на теб ти отива Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 4 867
С триста зора успях да науча един дългогодишен ерген (сега мой съпруг) да не яде на крак. С още толкова зор успявам и да закова дребния "ерген" на семейна вечеря.
Сега вече им е приятно даже.
П.П. Аз съм един диктатор в пола.

Как само ще ти задиктуват съвсем скоро... smile3508 Да видим как ще ви строява малкият диктатор Амалиус Василиевич Умний.

Стараем се да сядаме заедно около масата всяка вечер- гладни или не. Когато сме у дома през деня, задължително обядваме заедно. При специални поводи - Рождество и Великден - дори се опитваме да закусваме заедно.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 272
Да, задължително! Всеки спира да занимава с това, което върши и сяда на масата. Това е едни от малкото моменти, когато можем да се съберем заедно и да си поприказваме.

# 28
  • в Низината
  • Мнения: 705
Първо храним детето и когато заспи, вечеряме и ние. Понякога събота и неделя закусваме заедно, но не е много често.

# 29
  • Мнения: 10
За жалост ние не сме постигнали още никакъв успех, макар че много се опитвах: хлапетата са на по 2г. и 3г. и е невъзможно просто да ги убедим дори за 5 минути да постоят на масата с нас.
Та имам един въпрос към семействата, които сядат заедно да вечерят: колко големи са децата ви? Дано и за нас има надежда, като пораснат децата!

Общи условия

Активация на акаунт