Ребърца-как?

  • 1 444
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 958
Аз ги правя запечени с малко вода, малко черен пипер и сол, понякога и малко зелен лук... и парчета лимон към края слагам... и пека с фолио, което махам на края за да се запекат отгоре и да станат хрупкави...  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 35 950
Аз ги овалвам в" Подправка за печени ребра с мед", пека ги с фолио/+ малко вода/ и към края слагам картофите.Пак пека и когато са готови запичам.
Ако нямам тази подправка/която обожавам/ - правя суха марината от сол, черен и червен пипер ,мажа ги малко с олио и в тавата.

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Другия вариант е да ги намажеш с мед, сол и кимион, слагаш и малко водичка и печеш на 200 градуса 1 час. Стават супер!

# 18
  • Мнения: 780
500 г свински ребра

Сос
50 мл течен мед
1 ч л червен пипер
1 гл чесън
2 с л соев сос
50 мл бяло вино
50 мл вода
сол
черен пипер

. Чесън се почиства и всяка скилидка се нарязва на половинка...
. Всички продукти за соса се омесват и месото се залива ..
. След 30 мин месото се изважда от марината и се подсушава с кухненско руло..
. В нагорещен тиган се сипва малко олио и се запържват гърдите почти до готовност...
. Поставят се във форма огнеупорна...
. Чесън се запържва в същия тиган.. добавя се марината от месото... и разбърквайки се готви, докато не започне да се сгъстява...
. Готовия сос се излива върху месото и формата се поставя в гореща фурна за 7-10 мин ..

Аз ги приготвям така и вкъщи ги обожават
За гарнитура  - картофки на фурна

# 19
  • Мнения: 141
Най-вкусни стават като ги намайеш със смес от олио,сол и червен пипер ,нареждаш ги в тавата сипваш малко водичка колкото да покрие дъното и печеш във фурната на 200 от горе и от долу, стават "мозък"
Картофките отделно пак във фурната - нарязваш ги на кръгчетапосупваш ги със сол наливаш малко водичка като на ребрата и тях печеш .Гарантирам , че ще си оближеш пръстите мммм как ми се дояде

Общи условия

Активация на акаунт