На каква възраст са децата ви, и колко пъти са пили АБ? - 2 част.

  • 3 362
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 634
1 г. 2 мес.-3 АБ Sad

# 16
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Големия ми син е почти 11г и досега е пил5-6пъти не боледува често и в повечето случай минава без. Малкия беше на 4месеца когато пи за пръв път . Вече е на 8 и не е пил от две години. Hug

# 17
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моето дете е на 2г.6м., антибиотик никога не е пил.Не е и боледувал, давах му Панадол когато му растяха зъбите.

# 18
  • Мнения: 5 391
На година е, пи АБ за първи път на 11 месеца Confused.Дано скоро не се налага.

# 19
  • Мнения: 1 640
  За първи път на 2г. и 4 мес.Месец по-късно се разболя от грип ,продължил цял месец.Изпи още 2 АБ-ка.

# 20
  • Мнения: 2 197
Дъщеря ми е малка - другата седмица ще навърши годинка. Може би поради тази причина досега  са и слагали антибиотици само в родилното (тя се роди в 36-тата седмица и беше 3 дена в кувьоз, там и даваха и антибиотици за някаква неизвестна инфекция). Досега не е боледувала изобщо.

# 21
  • Мнения: 928
П.П. bejbi, какво значи "поддаде" при положение че и на твоят син му диагностицираха вирусна пневмония (така ми писа тогава)? Човечето се е повлияло от АБ просто.

Ами, Марги, аз много се съмнявам, дали тогава наистина е бил с вирусна пневмония или просто се чудеха какво да ми кажат. Защото се получи точно като при вас. Почнахме АБ - седем дни след първия прием продължаваше да вдига 40 градусова температура. На седмия ден сменихме АБ, четири-пет дни след това пак беше с Т. Ако е била пневмония трябваше да се повлияе още в началото от АБ, ако не от първия, то от втория. Трябваше антибиограма да му направят преди да изпишат каквото и да било, а те просто си правят експерименти с децата. Както и да е 2 седмици изкарахме с Т, въпреки АБ. При следващото разболяване - почти със същите симптоми, аз си поисках антибиограма и ми казаха да си я платя  Hug . И докато излязат резултатите (3 дни, а преди това още 2 беше с Т), детето спря да вдига Т. И лекарката супер доволна ми съобщи - ами вирус е било.
Ако самата аз не бах чакала и не бях настоявала за такова изследване, щяха пак да му изпишат АБ  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 2 967
Тази зима /след 1г. и 6м./ се скъса да пие АБ. Може би 5-6 АБ за 6м.

# 23
  • София
  • Мнения: 700
На година и 5 месеца е и е пил антибиотик само веднъж - преди 2-3 седмици заради гнойна ангина. Надявам се скоро да не се налага Praynig.

# 24
  • Мнения: 511
баткото пиеше по 4 пъти в годината докато не му извадихме сливиците а малкия от началото на тази година до сега 4 пъти и немога да си обясня защо толкова често започна да боледува.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 97
Виктор е на 2.4 месеца. Пил е антибиотици  три пъти - два от тях имаше гнойна ангина, последния беше зимата, хвана онзи гаден вирус и се появиха усложнения - та пак му предписаха.

# 26
  • Мнения: 3 456
Не знам точно колко- много Embarassed.

# 27
Моят син е на 2 г и 1 м.Тази година се разболя в края на март и в същото време му излизат зъби.Но тръгна и на ясла(за мене яслата не е осн. проблем)Миналата година беше болен по абсолютно същото време и пак му никнеха зъби(тогава не е ходил на ясла).Та 2 пъти е пил АБ,но винаги започваме лечението с чайчета и сиропи за кашлица и вече като се възпали гърлото здраво тогава няма на къде.Изписват ни аугментин.

# 28
На 6 години. Нито веднъж досега не е пила антибиотик.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 553
До втората си година дъщеря ми не беше пила АБ/ като не броим АБ в родилното , защото се роди много недоносена/.Обаче след като тръгнахме по забавачки нещата станаха трагични.Контакта с много деца и слабата ни имунна система ни съсипват и сега , вче е на 5. Пием   АБ всеки месец , почти не сме пропуснали. Тази седмица ходи само два дни на градина и от вчера е с 39,5 Т/а не беше ходила от първа пролет 21.03/ и пак сме на АБ. #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт