Детски приключенски лагери за по-големи деца!

  • 62 303
  • 210
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 622
Аз съм от Варна и имам син на 9 години. Миналото лято с още няколко приятелки пратихме децата на Горско училище - към ТД"Родни Балкани". Продължителноста на лагера е 2 седмици, водим ги сутрин в 8.00 часа до 16.30 часа. Водят ги в близост до Варна по гори и полянки, организират им игри и забавления. И цената беше 40 лв. Тази година пак ги записахме, но е вече 60 лв. На децата им хареса  Joy

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
Tasha, звучи страхотно, но за съжаление Варна ми е далечко. Дали и в София някой организира подобно нещо? ТД е туристическо дружество, нали? Сега ще ги прегледам и софийските.

# 17
Здравейте, виждам че има интерес към програмите. Мога да Ви успокоя, че те санапълно безопасни. За децата се грижат професионални аниматори и инструктори. Имаме и специалисти с педагогическа специализация и доста опит с деца в неформална обстановка. За повече информация относно програмите, цените, екипа и прочее - info@homoadventuricus.com или 0889930156 - Свилен Делчев.
 Peace

# 18
  • Мнения: 2 051
Аз бих препоръчала нещо, но не знам дали все още съществува.

Това е летен лагер за деца от 1 до 8 клас на НСА.
До преди 3 години правеха еднодневни излизания в близките планини, ходеха по природни забележителности, ремонтираха мостчета и заслони на Витоша, умеха малко ориентиране и малко техники за движение в планина. С малко скаутска нагласа.
В лошо време ползваха целодневно базата на НСА и примерно тренираха нещо утрин, а след обяд правеха вестник с материали за преживяното през последната седмица или някакво представление.

Можеше да се ходи и в дни по избор - предплащаш някаква сума и детето ходи докато се изчерпи.
Много бяхме доволни.

# 19
  • София
  • Мнения: 454
Публикувана от: Лекси 
Вмъкни Цитат
Tasha, звучи страхотно, но за съжаление Варна ми е далечко. Дали и в София някой организира подобно нещо? ТД е туристическо дружество, нали? Сега ще ги прегледам и софийските. 

Прегледай това http://www.planinaria-bg.com/ - От понеделник до сряда се водят в 8,30 и прибират в 17,30 от стадион Васил Левски, а в четвъртък спят на палатки или хижа и ги връщат в петък вечерта.

# 20
  • Мнения: 1 630
Някой има ли впечатления от приключенските лагери на Реверсо. Ще се радвам на всякаква информация.
Аз  Laughing
Бях писала някъде по темите
Синът ми беше страшноооо доволен от лагера миналата година.

Тази година пак  иска да ходи


# 21
  • София
  • Мнения: 7 242
Прегледай това http://www.planinaria-bg.com/ - От понеделник до сряда се водят в 8,30 и прибират в 17,30 от стадион Васил Левски, а в четвъртък спят на палатки или хижа и ги връщат в петък вечерта.
Мерси много  bouquet Ще проверя!

# 22
  • Мнения: 165
Рали, някакви координати на този лагер ще дадеш ли? С преспиване ли беше там?

# 23
  • Мнения: 165
да, видях после линка.
Моят син е на 9 години. Миналата година го записах на детски лагер в село Мийковци, Еленския балкан. За 15 дена. Хранеха ги безразборно. Напълня с 8 килограма и до сега не може да ги свали. Например яде се в 11 часа вечерта две дебели филии с лютеница със сирене. Първата седмица нямаше топла вода. Нямаше връзка с мобилен телефон. Водеха ги на една поляна всеки ден за да се обаждат. Лагера се помещаваше в едно старо училище на селото. Училището е било пансионатно и спяха в стаите. Имаше към всяка стая баня и тоалетна. Спяхо по три в стая.
Признавам, че направих грешка. За първи път не трябва да се отделят повече от 5-6 дена.
Иначе много ми го похвалиха. Маже би е хубаво, но да поотрасне още. Имаше деца и по 4 - 5 годинки. Как се  оправяха тези деца не ми е ясно.
Много искам някой подробно да сподели такова преживяване.

# 24
Здравейте!Аз съм от Пловдив и съм на 12.От скоро си търся някакъв лагер,защото цяло лято ще ура от скука.Търся нещо с преспиване на палатки или нещо от сорта.Леко съм претенциозна  Laughing.Надявам се някой да има идея какво мога да направя.  Peace

# 25
  • Мнения: 346
Здравейте, момичета Simple Smile

И аз, като повечето от вас, харесвам много подобни лагери - и почивка, и приключения, и приятели...  newsm44

Големият ми син тази година ще ходи на Батак - лагерът е организиран от училища "Британика" (по английски език). Ще имат както занимания по езика, така и скаутска програма, преходи, спорт, тематични вечери, дискотеки и други. Хлапето е много ентусиазирано  smile3521

Освен учащите в Британика, е допустимо и за външни деца. Когато се върне (неговата смяна е от 12 до 22 юли), ще ви разкажа подробности.

Весело лято на дечицата ви   bouquet

# 26
  • Мнения: 3 323
Някой има ли впечатления от приключенските лагери на Реверсо. Ще се радвам на всякаква информация.

Записахме големия син, на края на Август ще кажа впечатления...

# 27
  • Мнения: 2 784
Тъкмо мислех да пускам подобна тема. Моя приятелка има син на 12 години. Детето е доста разглезено, а в последно време и неконтролируемо. Последната година се е забъркал с компания по-големи момчета- ходели да чупят прозорци по училищата, единия носел марихуана в училище, такива работи. Иска да го отдалечи малко, като го изпрати на активен отдих някъде в планината.
Някой да си спомня, преди време при Миглена Ангелова имаше едни мъже, които основали нещо като прабългарски приключенски лагер. Децата се учели да яздят, да стрелят с лък, запознавали се с прабългарския начин на живот. Помните ли как се казваше и може ли някой да ми даде координати и отзиви

# 28
  • Мнения: 306
Не съм гледала предаването, но край Варна има прабългарски етнографски комлекс "Фанагория" и там май се организират такива детски лагери. Приятелката ти може да провери.

Виж и тук - Прабългарска школа за оцеляване. Лагерите също се провеждат във Фанагория - http://www.baga-tur.com/stranici%20deinosti/Lageri/usloviq.htm

Дано съм помогнала.

# 29
  • Мнения: 306
... Но ако има групи за дете и родител - няма да пропусна.

online, Провери тук - “Планинарско училище за деца и родители”  http://matchirski-sport.org/turizam/turizam.html

"Мачирски" организираха еднодневен излет на Витоша в градината на дъщеря ми и всички бяха много доволни, а моята беше нещастна, че не успя да отиде.

Общи условия

Активация на акаунт