Формула-1 и екскурзия

  • 4 157
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 331
http://www.turkeygrandprix.com/en/track.htm

Тук има още информация за пистата.

Фен съм на Мерцедес, които от тази година тотално си смениха логото, цветовете и т.н. и стара ми шапка е просто морално остаряла.

През 2005 цената на една шапка беше 30 евро - това важи за всички тимове.

# 16
  • София
  • Мнения: 331
 Задължително трябва да имате всякакъв вид слънцезащитни атрибути - кремове, шапки, очила и др. - все пак сте в Турция, а месеца е август, но трябва да си вземете и дъждобрани, защото при нас през 2005 се получи точно така сутринта се изля един сериозен порой в продължение на почти час, а в 14.00 вече не се дишаше от жега и въобще не си личеше, че е валяло.

Пистата е построена върху един хълм, който се състои от червена пръст, която във изсъхналото си състояние представлява червеникав прах, който се лепи абсолютно навсякъде по теб, като се има предвид, че от жегата си се изпотил сериозно плюс непрекъснатите тълпи от хора, които непрекъснато тъпчат и вдигат прах то резултата в края на състезанието е, че всички са станали "индианци" и цвета на всички коли бие на червеникаво.

При тръгването то пистата ви препоръчвам да не бързате, изчакайте да се източат тълпите, за да избегнете задръстванията.

# 17
  • DE
  • Мнения: 521
Благодаря, страшно изчерпателна информация!   bouquet
Звучи като голямо приключение!

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
....Аз естествено не ходих, бях с част от мамите по магазините. .

тук се включвам с пълна сила. Има ли желаещи?  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 4 867
Ааааааа, Шани, аз мразя да ходя по магазини, особено по време на състезание от Ф1!

Информацията е изключително полезна. Благодаря!

# 20
  • Мнения: 697
И аз бях през 2005 г на състезанието в Турция.Даже с Таралеж сме били на една и съща трибуна 6-Бронз. Само , че при нас всичко беше явно по добре организирано.На границата минавахме без никакви проблеми-на отиване бяхме 3 автобус-около 1час , на връщане 2- около 30 мин. Ние сутрин тръгвахме от хотела около 8 и за 1,5 часа отивахме до пистата. така че спокойно се гледаха сутришните тренировки.Задръстване може да се каже че имаше на около 1-2 км преди пистата. Не са ни проверявали местните карабинери. Само един влезе  в автобуса мина по пътеката/бяхме отворили и багажните помещения над седалките/ и ни огледа. От вън гледат с едни огледала под колите и в багажното -без да пипат нищо. В това отношение коренно се различаваме от Таралеж. Другото-нашият шофьор винаги влизаше на пистата с автобуса, като я обикаляше оставяше хората където са им трибуните и паркираш е да 6-та защото там имаше  най много хора. След свършването имахме 1 час за събиране до автобуса. Не че тръгна когато двама имащи билети за тревни площи закъсняха.Единствено в неделя имаше задръстване след състезанието, но то се дължеше на това че едновременно по един път с едно платно искат да излезат хиляди коли.Тогава за да се включим в движението ни трябваше около час, но след като тръгнеш в колоната е добре, особено като излезеш на магистралата.
Тази година сигурно ще ходим пак.

# 21
  • Мнения: 2 108
  bouquet  bouquet  bouquet
Браво!
Супер сте!
Направо  ми повдигнахте настроението! Мислех да отидем и да му подаря това изживяване, защото от години му се ходи, но аз  казвам,че ще отида, но ще пазарувам,а няма да гледам състезанието и той се отказва, защото не си намира компания. Сега след тези разкази и на мен ми се прииска да отида на състезанието 95% сме там!!!

# 22
  • София
  • Мнения: 331
И аз бях през 2005 г на състезанието в Турция.Даже с Таралеж сме били на една и съща трибуна 6-Бронз. Само , че при нас всичко беше явно по добре организирано.На границата минавахме без никакви проблеми-на отиване бяхме 3 автобус-около 1час , на връщане 2- около 30 мин. Ние сутрин тръгвахме от хотела около 8 и за 1,5 часа отивахме до пистата. така че спокойно се гледаха сутришните тренировки.Задръстване може да се каже че имаше на около 1-2 км преди пистата. Не са ни проверявали местните карабинери. Само един влезе  в автобуса мина по пътеката/бяхме отворили и багажните помещения над седалките/ и ни огледа. От вън гледат с едни огледала под колите и в багажното -без да пипат нищо. В това отношение коренно се различаваме от Таралеж. Другото-нашият шофьор винаги влизаше на пистата с автобуса, като я обикаляше оставяше хората където са им трибуните и паркираш е да 6-та защото там имаше  най много хора. След свършването имахме 1 час за събиране до автобуса. Не че тръгна когато двама имащи билети за тревни площи закъсняха.Единствено в неделя имаше задръстване след състезанието, но то се дължеше на това че едновременно по един път с едно платно искат да излезат хиляди коли.Тогава за да се включим в движението ни трябваше около час, но след като тръгнеш в колоната е добре, особено като излезеш на магистралата.
Тази година сигурно ще ходим пак.




Колко е малък света!!

Забеляза ли че вече 6 трибуна е сребро а не бронз?
Това е единствената трибуна, която е "повишена"! Grinning
Именна затова мисля, че трибуната е на доста добро място.

Вие с коя фирма пътувахте?

# 23
  • Мнения: 2 108
И друго предлагам. Да си споделяме информация за евентуалните труски фирми, от които можем да си закупим билети или цялата екскурзия.

# 24
  • Мнения: 6 910
Ходила съм в Италия (на Монца), Испания, Шан Хай и Истанбул. От последното съм най-недоволна, орагнизацията им не беше много добра, а и по принцип Истанбул не го харесвам кой знае колко. До там сами ходихме с кола, не сме имали проблеми. Ако не се лъжа майка ми резервила хотела чрез туристическа агенция, за билетите не съм сигурна. За другите три писти нямам забележки, не сме имали проблеми.
Тази година ще сме в Германия, вече даже поръчах билетите от този сайт - http://grandprix-tickets.com/, най-евтино ми излизаха от там. Трибуната, която избрахме е T3, билетите са само за неделя. За петък и събота така и така не сме се наканили да ходим нито веднъж. Иначе цената ми излезе 1221 евро за четерите билета + застраховка и баджове.
Хотелите и полетите още не сме ги резервила, защото не сме решили къде и колко ще стоим, но ще ги правим от тук - www.thehappyhotels.com
Ако някой има въпроси ще отговарям Grinning

# 25
  • Мнения: 697
Ние пътувахме с Алма Тур. Тръгнахме в четвъртък сутринта и имахме 3 нощувки.
Аз в петък ходих на тези туристически обиколки в стария Истанбул и после малко шопинг е една мацка от София. Моят мъж беше и трите дена на пистата, аз само събота и неделя.Имахме голям късмет. Една жена от нашата група която беше с дъщеря си майка баща и др.роднини ни подари билети Голд за петък и събота,понеже тя щяла да ходи само в неделя а през другото време да се разхожда .Така че аз гледах и от централната трибуна и от нашата.Да ви кажа честно моя мъж беше в умопомрачение-това да гледаш от Голд е нещо неописуемо. Насреща са боксовете и ти виждаш и пилоти и екип и всичко.Сигурно ако ходим пак ще си купим такива билети. На едно от списанията които раздаваха , в програмата пишеше че всеки който притежава тридневни билети има възможност за достъп до питлейна в четвъртък следобяд.Именно заради това се замисляме за самостоятелно пътуване понеже автобусите в най добрият случай пристигат следобяд в Истанбул и това не може да се посети. А мисля че да слезеш долу до боксовете си е изживяване за феновете/е аз не съм чак такъв фен, бях по скоро придружител и изпълнител на една съпружеска мечта/.

# 26
  • Мнения: 6 910
А да, и ние бяхме на централната трибуна в Истанбул срещу боксовете. Всъщност ни беше за първи път, предните пъти избирахме разни завои, защото там минават по-бавно колите и можеш да видиш нещо от тях. Но и на централната трибуна беше хубаво, заради това пак избрахме нея.

# 27
  • Мнения: 5 622
Не видях от къде си, но ако си от Варна случайно, ти препоръчвам да отидете на Формулата в Истанбул с Турал. Вече няколко пъти пътуваме с тях до Турция и съм страшно доволна. Със сигурност знам, че организират август(мисля, че беше) екскурзия специално за Формула 1  Peace

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ей, хора...
Ако стане агитка, свирнете. Че и моя мАж се хвърли в размисъл, че евентуално ще е сам. Аз категорично отказвам. Пък и точно тогава синчето има РД... и тръгваме за моренце...

Тъй, че чакам да кажете кой отива  Praynig

# 29
  • София
  • Мнения: 4 867
Шани, ние много сериозно го обмисляме. Съпругът ми е в процес на смяна на работата и веднага щом сме наясно с очаквани пари и отпуски, започваме да планираме как ще ги наместим през лятото.
Преди време бяхме решили да ходим на Ф1 в Унгария, ама аз взех, че родих Габриела и го изненадах отвсякъде. Този път изненадите няма да са от моя страна.

Общи условия

Активация на акаунт