Идеи за талиателе

  • 25 789
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 462
Аз си правя соса по рецепта на един готвач и става супер Та значи какво ти трябва:Малко зехтин 100гр.бекон,300гр.диви гъби /може и обикновени/2оогр,течна сметана 1-на скилитка чесън,чубрица,кора от лимон+няколко капки от лимона,2 жалтъка,пармезан и пакет таглиатели
Първо запържваш бекона докато леко стане кафяв,прибавяш и гъбите и чесъна запържваш докато омекне.Наливаш след това сметаната докарваш го до врене и намаляш после котлона леко да къкри докато се згъсти
През това време си сваряваш таглиателите
Разбъркваш лимонената кора и сокчето от лимана със соса изключваш котлона и добавяш сол,чер пипер и двата жалтъка
След като малко изцедиш таглиателите докато още има вода по тях ги връцаш обратно в тигана със соса.От топлината жълтъците ще се сварят сами.След като приготвиш порцията поръсваш със пармезан и ако има нужда със още сол и пипер.
Щялата процедура отнема около 15-20 мин.
Така ги правя и аз.Горе долу  всеки вторник или сряда ядем това
Добър апетит thumbsup   1dating
Като изключа лимоновия сок това си е чиста  паста карбонара.От лимоновия сок няма ли риск от пресичане на сметано- яйчения сос ????? newsm78

# 16
  • Мнения: 1 959
Той си е карбонара соса тук поне така ги предлагат таглиателите.Не се пресича не се притеснявай.

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Запис за темичката  Peace

# 18
  • Мнения: 963
Моите любими талятели са с броколи и пилешки хапки + сос от сметана и синьо сирене.  Heart Eyes  Като се замисля броколи само така ям, иначе хич не ми е вкусно.

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Моите любими талятели са с броколи и пилешки хапки + сос от сметана и синьо сирене.  Heart Eyes  Като се замисля броколи само така ям, иначе хич не ми е вкусно.
Дай рецептата, моля!

# 20
  • Мнения: 963
tilieva, аз съм лапач, а не готвач  Embarassed  . Само като идея го дадох. Ако искаш конкретна рецепта - мога да пусна чак утре като се консултирам с готвача. Иначе най-общо: сметановия сос се прави както обикновено, но му се добавя и синьо сирене (някой по-нагоре пусна подобен сос); пилешкото е на хапки; броколито се слага почти накрая, за да остане сочно и леко хрупкаво... Толкова по спомени.  Grinning
Огладнях сега, не е честно!
П.П. Сега се сетих - в ресторантите това го водят "талятели рустикана" - може и да има рецепти в нета.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 787
Ето една рецепта за талиателе и от мен.Много го обичаме в къщи Wink

Талиателе "Примавера"

 1 връзка пресни зелени подправки (босилек,копър, магданоз и т.н.)
 1 ч.л.сушен риган
 100 мл.зехтин
 500 - 600 гр. летни зеленчуци (зелен фасул, тиквички, малки морковчета и т.н.)
 2 средни глави лук, накълцани на ситно
 1 скилидка чесън, счукан
 1 пакет талиателе или друг вид паста
 5 с.л.заквасена сметана


Изсипете зелените подправки и ригана в купа. Добавете 2 с.л.зехтин и оставете купата настрани.
Бланширате нарязаните зеленчуците във вряща подсолена вода, за около 1 - 3 минути. Извадете ги и ги сложете под течаща студена вода. Подсушете ги добре.
Загрейте останалия зехтин и запържете в него лука и чесъна, за 5 минути. Добавете зеленчуците и задушете за кратко. Добавете подправките.
Междувреемнно сварете талиателите във вряща подсолена вода, според инструкциите на опаковката.
Отцедете пастата и я изсипете при зеленчуците, в тигана. Добавете сметаната и като бъркате внимателно, оставете на котлона още 2 - 3 минути.


# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Направих талиателето по рецептата на aniji /но без яйцата/ и станаха разкошни  Hug Единствената ми забележка към себе си е, че следващият път соса ще е в двойна доза за да са по-сочни Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт