хигиена

  • 1 442
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 621
Ако сте добре и времето е хубаво няма ограничения за излизане.  Peace
Това за дрешките - никога не съм го спазвала Hug

# 16
  • Мнения: 451
Това за дрешките може донякъде да е суеверие, но знам, че не се оставят заради разни гадинки. Тук при нас например има много нощни пеперуди, бръмбари и други от типа. Нямам никакво желание да обхождат бебешките дрехи, и за това простирам на сушилник вътре. Относно разходките- вече са ти казали, чувстваш ли се добре и ако имаш желание марш навън.

# 17
  • Мнения: 24 467
Това пък за дрешкие не съм го чувала до сега.
Вероятно ако има такова нещо то е от съобръжения да не се замърсяват дрешките на най- малките бебета, особено ако се простират навън в много замърсена среда. Иначе друго логично обяднение не виждам. Лично аз предпочитам, особено когато времето е слънчево да си простра дрехите вечерта и да ги оставя да ги напече хубаво слънцето на другия ден. Чак тогава ги прибирам. Това го правя от първия ден след като се прибера от болницата.
Първото бебе го изведох след около 10 дни, но това беше поради факта, че е родено през януари и беше много студено. Второто бебе го изведох още първия ден на терасата и след около 5 дни го изведох и с количката навън, понеже се роди през пролетта.

# 18
  • Мнения: 1 353
За дрехите - оставяла съм ги навън, но ако има много буболечки по-добре простирай вътре hang. Аз лично, когато имаше дълго време мъгла, не простирах изобщо навън, защото цялата мръсотия се лепеше по дрехите.
За разходките - изведох Али на 20-тият ден, но тя е родена март. Така че ако е топло и е на 10-тина дни детето мисля, че вече е готово, но за по рано не смятам, че е редно.

# 19
  • Мнения: 2 891
Това за дрехите е важно, за да се почувстват бабите значими, че ти снасят конспиративна информация Sunglasses

# 20
  • Мнения: 469
Това за дрешките съм го чувала.Не съм суеверна обаче ги прибирах за да не се вмирисват на пушеци от дървените печки на комшиите.А иначе е много полезно за бебето да се простират навън,защото слънцето изсушава дрешките и убива бактериите.Никога не съм простирала вкъщи.
За разходките те съветвам много да не бързаш заради теб самата.Организма е много слаб и може от най-малкото да се разболееш.Аз не издържах и на петия ден разходка по- магазините после температура и лекарства.И двете си деца изкарах когато бяха на по 16-17дни.
И още нещо всички са любопитни да видят бебчето и се завират в количката без да се съобразяват,че е много малко.Затова изчакай поне 15 дни.
Късмет и леко раждане. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 555
Момичета!
Това за дрехите не е суеверие, просто е малко по-остаряла практика. Идеята е, че слънчевата радиация прави толинна дезинфекция и ако дрехите останат и през нощта, ефектът се губи.
Сега вече не е нужно да спазвате това, достатъчно е да гладите дрехите на бебето, за едно и също нещо става дума.
Просто в миналото за по-лесно са ги оставяли на слънце.
Може и тези от вас, които не обичат да гладят, да правят същото като бабите си едно време.

Последна редакция: пт, 13 апр 2007, 10:35 от Карина

# 22
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Това за дрехите е важно, за да се почувстват бабите значими, че ти снасят конспиративна информация Sunglasses
Joy  Факт!!!
тогава живеех при свекърва ми и всяка вечер се започваше "тиха война" - да се приберат ли дрехите или не Mr. Green...признавам си - победиха ме...като си легнехме тя ги прибираше ooooh!....сега като се сетя ми е смешно, но тогава много ме беше яд.
За извеждането - при това прекрасно време навън - възможно най-скоро изведи малкото човече Laughing.

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Ако живееш в много мръсна среда - примерно ако имаш голям булевард под балкона и е много прашно, или по балкона ти се катерят котки, мишки или плъхове, или простора ти е място за любовни срещи на врабчета - не се шегувам, всички изброени неща са такива, с които съм се сблъсквала - по - добре не само през нощта, но и през деня - когато е по-мръсно, и то не само бебешките дрешки не дръж там.

# 24
  • Мнения: 5 362
Аз лично излязох след като се почувствах добре,а и като се оправи времето навън.Защото след като родих се изсипаха едни дъждове...Около 2 седмици след раждането беше.
За дрехите- Naughtyпълни глупости са това Wink

# 25
Много благодаря на всички за съветите и пожеланията.Ще чакам и други мнения

# 26
  • Мнения: 1 294
Хич не се връзвай, като се прибереш от болницата и се наспиш- хващай детето и навън  Grinning 

За дрешките не помня коя точно градска легенда беше, май за някакви караконджоли  Joy нищо им няма навън по тъмно  Peace


Peace
Разхождай детето на места с много дървета и малко автомобили по възможност.

# 27
  • Мнения: 1 668
Привет Simple Smile ако е хубаво времето може да иэведеш бебчо още на другия ден ,но отначало эа по 10-15 минутки а эа дрешките не се притеснявай нашите често остават на простора  эа преэ ноща Peace

# 28
  • Мнения: 1 640
Чети повече мед.литература и книги за отглеждането на бебе,ама да са съвременни.
  Много възрастни,уж опитни ooooh!,жени ми даваха какви ли не от тъпи,по-тъпи съвети,но аз се доверявах единствено на книги и педиатри,но пак пречупвах инфото през моя майчински инстинкт!Не само суеверията ме тревожат, ами и невежеството на много баби.А те определено се опитват да се налагат и се сърдят,ако не ги уважиш!
  Затова,моля ви,майчета, бъдете разумни,четете,образовайте се и смело си гледайте бебетата.Глупости неизбежно ще чувате.
  Простирах дрехи предимно вечер-тогава имах време за това.На 18 /топъл/ден изведох бебето си за 20 мин.Беше ранна есен,а не лято.
  При разходка-носи си винаги лятна шапчица,резервно одеялце,ако захладнее,шише с вода и влажни кърпички.

# 29
  • София
  • Мнения: 515
Здравейте,в деветия месец съм и очаквам щастливия момент.Някой може ли да ми каже колко време след раждането не трябва да се извежда навън бебето за повече от 10 минути и от какви съображения не трябва да се държат дрешките му навън през ноща.

Аз също не оставям дрехите навън през нощта,не знам защо.Ако евентуално не са изсъхнали вкарвам просорчето вътре.А аз мойта бебка я изкарах една седмица след като се прибрахме от болницата.Преди това я изкарвах на балкона,първо за 5мин,после 15мин,после стояхме по 1час и отгоре.Сега всеки ден сме навън за час-два и дори повече.Бебетата много се успокояват като са навън.

Общи условия

Активация на акаунт