10-месечната ми дъщеря ще ходи на ясла

  • 1 593
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 791
AGrudova, браво, мисля, че точно от такива думи има нужда Noel  newsm10
В нашия квартал групите на яслите са по 30 деца, но една приятелка е много доволна от грижите за детенцето й Peace   
Аз не успях навреме да подам молба и сега не знам какво ще правя, защото няма баби и дядовци, които да помагат, а трябва да прекратя майчинството си наесен... newsm12

# 16
  • София
  • Мнения: 2 967
Каквото и да ти кажем тук, времето ще покаже за правилността на решението.  Пожелавам ти да се настроиш позитивно и така ще помогнеш и на детенцето си. Спор няма, че си изправено пред много гадна ситуация. Надявам се детенцето ти да им стане любимка в яслата и всички да сте спокойни.

# 17
  • София
  • Мнения: 750
и синът ми тръгна на ясла на 10 месеца и 3 дни. Не беше проходил, там занесохме проходилка, която да ползва. Адаптира се бързо, само в началото заспиваше по-трудно, но той и в къщи беше такъв. С течение на времето /може би около месец/ всичко си влезе в релси.

Пожелавам ти успех.

# 18
  • Мнения: 967
Синът ми тръгна на ясла на 1годи 4мес. Вярно ходеше, но не говореше още, не ходеше на гърне...
Винаги е бил преобут, никога не съм го вземалас пълен памперс или зачервено дупе, никога. Жените се грижеха всеотдайно за децата и като че ли обръщаха внимание на по-мъничките, то си е нормално.
В групата по едно време записаха едно 10мес. бебче и родителите бяха донесли проходилка в яслата, за да се движи детето с нея. Аз лично съм против проходилките и е съм ползвала, но ти го давам само като пример. Ако е без проходилка ще си пълзи по килима, какво толкова като не ходи. Само се успокой малко. Ако кажеш за кой град став въпрос майките от там ще ти дадат по-точна информация за тамошната ясла

# 19
  • Мнения: 3 500
Момичета, много, безкрайно много ви благодаря за думите и за куража. Не можете да си представите колко по-добре се чувствам. Накарахте ме да се усмихна след толкова много отрицателни емоции, които изживях напоследък.Благодаря ви!  Hug Hug Hug
Става въпрос за Видин.

# 20
  • Мнения: 5 468
Ами като нямаш друг избор - дай я на ясла. Пробвай. Може пък да се справи чудесно там. Сигурно лази доста успешно на 10 месеца, ще се забавлява Peace.
Мен ме е страх, най-вече от болестите..., но дано не я хващат. И съм почти сигурна, че като най-малка там, лелите ще я дондуркат и ще й се радват.
Късмет Peace.

# 21
  • Мнения: 1 630
Ноел,
Моят опит с ранна ясла - 11 месеца е ....  от преди 11 години
но за кураж става  Joy

Синът ми беше най-малък и съответно любимец на лелите
свикна много лесно
обожаваше да ходи на ясла

Според мен колкото са по-малки, толкова по-лесно свикват

Успех   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 3 114
Мила, след като така са поставени нещата и нямаш избор, излишно е да се тормозиш дали това е най-доброто. Ако яслата е свястна, бъди сигурна, че детето ти няма да бъде оставено без грижа и внимание. Колкото по-спокойно приемеш ти ситуацията, толкова по-добре ще бъде и за детето.Уверявам те, че в една добра ясла персоналът е специално квалифициран да работи и обгрижва малки дечица и всички нужди на детенцето ще бъдат посрещнати с внимание.  Peace

Желая ти успех, повече усмивки и по-малко притеснения!  Hug

# 23
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Не се притеснявай, колкото е по-малко детето, толкова по-лесно свиква. Моята дъщеря също е на 10 месеца, но засега я оставям на баба й, тъй като работа почасово. Но двамата ми по-големи сина са ходили на ясла.
Освен това през последните няколко години /за съжаление/ няма висока раждаемост и в провинцията детските градини и ясли не са препълнени, както  е в София. Групите са с малко на брой деца, което позволя на персоналът да им обръща повече внимание.  Някога в група се стигаше до 35-40 деца  Shocked Сега мои познати учителки дори ме кандърдисват да запиша малката на ясла, защото нямали пълняемост на групите и като нищо останали без работа.
За болести също не се притеснявай толкова - гриповете и шарките отминаха.
Успех и на двете!   bouquet

# 24
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
В групата на Филип има две близначета. Когато постъпваха през септември, са били около 10 месечни. Нямам преки впечатления за оплаквания от родителите, но едната леля се грижеше само за тях-хранене и пр, а през останалото време бяха в проходилките. Сега са по-големи дами, трябва да са на около година и половина. Всеки период отминава. В нашата ясла сега чакат тризначета на годинка.
Пожелавам ти сила и спокойствие. Дано да съм права, но се надявам   в по-малките градове, яслите да са с по-загрижени лели.  Peace

# 25
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Не се притеснявай предварително Noel. Laughing
Моята дъщеря тръгна на ясла преди да навърши и 9м. При нас положението е малко по различно защото баба и работи в яслата, но тя не е единственото детенце в тази група което е тръгвало толкова мъничко. И ние отнесохме там проходилката и я редувааха да щъка с нея, на ръце или в кошарката.
На Вики и харесваше страшно много да ходи при каките. Дръпна много на килограми, започна да се храни по хубаво и мисля че благодарение на яслите заговори сравнително добре около годинката.
А и наистина дечицата свикват там по бързо когато са по мънички, така че кураж и успех в яслата!!! Laughing

# 26
  • Мнения: 815
                               Не зная как е във Видин,но тук при нас в групата ни имаше един сладур на самотна майка,който беше на 10 месеца и стоеше в кошарка,защото не можеше да ходи.За отрицателно време стана любимец на всички лелки и на вън го носеха на ръце ,и го учеха да ходи и всичко останало.Първите му стъпки бяха съпроводени от радостта на целия персонал и галено го наричаха "Пършинга" така летеше из занималнята.Сега е предучилищна и на вси
чки им е мъчно,че отива на училище и ще се разделят с него.Ми те си го отгледаха ,пък и никога не е боледувал.Като по-малък ли се адаптира ние така и не разбрахме.Той си беше супер и майка му беше много доволна от грижите за него.
                               Така,че успех и дано ви провърви и на вас с добър персонал.   bouquet

# 27
  • Мнения: 1 327
дъщеря ми започна да ходи на ясла, когато беше на 1г и 5 месеца. Много бързо се адаптира, по-рядко боледува.. Плачеше само, когато я подавах от мойте ръце в ръцете на някоя от госпожите, като започнах да я пускам да си влиза сама спря да плаче. Наскоро разбрах, че 1 месец тя е заспивала на рамото на една от госпожите, а не в леглото. Пожелавам ти е на теб да се паднат толкова човечни хора в яслата  Hug 

# 28
  • София
  • Мнения: 2 967

Наскоро разбрах, че 1 месец тя е заспивала на рамото на една от госпожите, а не в леглото. Пожелавам ти е на теб да се паднат толкова човечни хора в яслата  Hug 



От това явно не трябва да се притесняваме, защото синът ми също беше така, даже май по-дълго/, но вече нещата се нормализират и си заспива при другите деца. А отделно аз съм на мнение, че колкото по-рано тръгне на ясла, толкова по-добре за в бъдеще Simple Smile

# 29
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не се притеснявай, Мони тръгна на ясла на 1,2 год. и много бързо се адаптира. И моето мнение е, че, колкото са по-малки, толкова по-лесно свикват с промяната. Hug

Общи условия

Активация на акаунт