Бременни чужбински мами - 7

  • 10 074
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 810
 mishonka95 , и на мен ми е интересен върпросът с видеозона. Тук мисля при всяко посещение те гледат, но ни гледат веднъж в месеца. А в България, доколкото сега забелязвам си правят каквото си искат. Някои момичета ходят всяка седмица да се гледат, пият разни хапчета и т.н. Доколкото аз проучвах пише, че не вреди, но не трябва да се прекалява, защото не се знае всъщност със сигурност дали не вреди.

Зора, близка приятелка моя се премести от тук в Сан Франциско и се оплаква, че й е студено - сигурно е имала пред вид мъглата и вятъра. Аз заобичах мъглата и дъжда откакто живеем тук, защото са рядкост.

# 16
  • Мнения: 1 593
И аз да се запиша в новата темичка. Отново благодарности на звездичка за инициятивата и художественото уформление.

Привет на новите мами тука, хубаво е да не съм съвсем на опашката вече, че да мога да раздавам безплатни съвети като много старша с моите 16-17 седмици  hahaha

Мене също ме гледат на видеозон там на 4-5 седмици както се падне - последния път за цели 30 мин, но аз не вярвам да има нещоо супер опасно, така че не го мислете много.  Peace

Пумпал, какво ме направи бе душа - липсвали ти мъгли и дъжд?? Ми заповядай в the Garden state - Н Дж или направо да се сменим, щот на мене ми липсват слънчице и палми  Joy

Клара, чакаме новините във вторник и снимков мат'риал от беболино. Аз също гледам тази Трио на Чико, но искам да я пробвам сега като си ходя в България, за да сравня.

Към по-напредналите мами - кога ще престанат тези болки в лигаментите долу ниско в стомаха? Страшно ме дразни и се чувствам като инвалид половината от времето.  (само не ми казвайте че няма да престанат  newsm17)

# 17
  • Мнения: 1 147

Зора, близка приятелка моя се премести от тук в Сан Франциско и се оплаква, че й е студено - сигурно е имала пред вид мъглата и вятъра. Аз заобичах мъглата и дъжда откакто живеем тук, защото са рядкост.


Както е казал Марк Твен, "Не съм имал по-сурова зима от лятото в Сан Франциско "  Simple Smile
В самият град, и там където е в непосредствена близост до океана, често е много мъгливо, такова му е разположението спрямо водата. Мои приятели бяха тук за десетина дни, едва на осмия успяха да видят Голдън Гейт, в цялото останало време беше мъгла. Зависи от сезона, разбира се. Другото е, че в града температурата винаги е 3-4 градуса по-студено отколкото в околностите. Само на 10-тина мили след това, разликата като температура е осезаема.

# 18
  • Мнения: 7 914
clara
имам си една мечта.. от години... да си имам момченце априлско телче...
Когато забременях и се оказа че е май.. си викам еее телче ще е.. после като се потвърди че е момче... направо подскочих ( нищо че си знаех, че още от забременяването) Party... така че съм толкова близко до мечтата си... нека да си помечтая още малко.. може пък и да се сбъдне..аз съм "за" позитивното мислене Party Party Heart Eyes Heart Eyes
Аз също усетих моето синче  в 16-тата седмица... доста сме бързи за първа бременност Hug Hug Hug

Зора, mishonka95

добре дошла в бременния отбор  bouquet Hug Hug Hug

Пумпал
 аз се чувствам от отбора за този месец... ако другия пак ще ми стискаш палци нали? Mr. Green Hug Hug Hug
Наистина е голяма емоция първите потупвания от бебчо...ама като порасне още малко и като почнете да се разбирате е направо върховно.... Party

mishonka95

 сега в БГ се гледа всеки месец на видеозон... а кръв точат май и по- често  Joy
А хапчета се пият през цялата бременност Crazy

silverarrow
их, че ме засрамваш Blush Hug Hug Hug
Към по-напредналите мами - кога ще престанат тези болки в лигаментите долу ниско в стомаха? Страшно ме дразни и се чувствам като инвалид половината от времето.  (само не ми казвайте че няма да престанат  newsm17)
smile3505
 да не плаша, ама аз имам адски проблеми с връзките на таза....( по точен превод нямам)  има моменти в които не мога да си вдигна краката , да се разкрача...да си седна на д-то или да стоя права....ама не се постоянни а само понякога Rolling Eyes


Хайде момичета, доскоро- приятен уикенд, че отивам сега да посрещам мама Party Party Heart Eyes Heart Eyes




# 19
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Леле, колко сте изписали Simple Smile!

Добре дошли на всички нови мами, лека и безпроблемна бременност  bouquet!

clara, ще чакам да се похвалиш във вторник. Това, което описваш, че усещаш трябва да е бебето, поне така ми казаха на мен когато попитах кога и какво да очаквам.

звездичка , телец наистина е хубава зодия за мъж, казвам го от опит, моя съпруг е теле Wink.

Струва ли ми се или не, че повечето чакате момчета Thinking, на мен пък ми се ще момиченце Wink.
Тук бременността се установява с видеозон, след това до 14 седмица се прави 3Д, за даун. В началото на 5мес (около 16 седмица) има видеозон, за установяване на пола, към 20 отново 3Д за да се видят вътрешните органи, как са се развили. Така че до 6мес всеки месец си има по един видеозон, след това не съм питала още доктора Wink.

Приятна почивка на всички!

# 20
  • Мнения: 750
Здравейте мам4ета Hugвлизам само да ви пожелая приятен уикенд и бягам  bouquet

Звезди4ка,Много хубаво си беше в Бг макар и за малко.Знаеш, най-хубавите моменти са когато си близко до роднини и верни приятели Peace

# 21
  • Мнения: 3 478
Ааааа, моля, моля ама това за ананаса не е вярно. При мен поне не беше. Първият път бухах ананас през цялата бременност и нищо. Нали казват предизвиквал контракции. Ако на някой му е повлияло нека каже ще ми е интересно да разбера.

Силвърче, честито за синьото щъркелче. Аз нямам търпение да разбера този пък какво ме очаква. Преди исках момченце за второ ама сега май пак клоня към девойка.

Абе мацки у Американско, какви застраховки имате, че всеки месец на видеозон ви гледат? При мен аванта няма един път в 16-та седмица и това е. Този път заради проблеми ме гледаха още в 6-та и после пак в 7-ма обаче това беше. Вече хванаха сърцето с коремния апарат и казаха сбогом на видеозона за мое съжаление.

# 22
  • Мнения: 1 147
MissZ,
аз подозирам, че и при мен ще е далеч по-рядко от веднъж в месеца. Аз съм с Кайзер, за първи път ме пуснаха при сестра чак на 8-мата седмица, преди това не щяха, даже ми пренасрочиха часа веднъж. Обяснението беше, че искат да чуят тоновете. Всъщност, нищо не чухме, гледаха ме на вагинален видеозон за потвърждаване на бременността и датата и толкоз. После прегледите са през 4-6 седмици (това в първите месеци) и сестрата директно ме предупреди, че по принцип видеозон не правят, освен ако няма необходимост. Единственият, който със сигурност правят е между 16 и 20 седмица, когато е допълнителния скрининг на кръвта и тогава определят пола и се гледа на 3D.

# 23
  • Мнения: 1 593
Здравейте мами,

Защо всеки път като на мене ми се отвори време да чета и пиша, темата "заспива"  Thinking

МисЗ, ти сега нещо ме уплаши, аз си мислех, че застраховките покриват каквото каже доктора. В смисъл ако аз искам видеозон веднъж на седмица, няма как , но ако доктора каже може... сега се логнах да чета и нищичко не пише за видеозони, просто пише, че се покрива както обикновен видеозон по други причини (не бременност) - на 100% за in network, но за ограничение нищо не се споменава. (аз съм с United Healthcare).
Иначе съм ходила на прегледи
7ма (симулирах, че ме болят яйчниците, но всъщност исках да видя бебо по-рано) в такова фасилити с видеозони
8ма - първи пренатален (докс офис)
9та - ER
11та - втори пренатален (докс офис)
12та - преглед в докс офис, но не чухме сърцето с доплера и пак имаше кратък видеозон
16та - трети пренатален (докс офис)
17та - преглед в доск офис - сега в сряда
20та - 4ти пренатален - май месец.

Оттам нататък не знам как ще е схемата, и какво ще гледат, след като всички диагностики ще са направени.

Ами звездичка, значи да свиквам, а  Sad. Тука при нас си имаме много дупки по улиците (ями направо) и като ме карат на работа все псувам мъжо че ги улучва прецизно и тези лигаменти просто ми разказват играта при всяка дупка. Твоята майчица дълго ли ще ти гостува след раждането. Моята съм я вербувала за 3 месеца засега.

Зора, с мъжът ми бяхме в Sunnyvale преди 2-3 години - хареса ми че беше постоянно слънце, но вечер все ми беше студено, дори и насред лято. Тогава ходихме на разходка за ден до Фриското и беше слънчево и топло, без помен от мъгла. И аз чух, че сме били големи късметлии.  Grinning

МисЗ и други американски мами, забравих да ви кажа, че аз мойто мъжко бебешорче го разбрах още в 8ма г.с. с ето този тест
www.tellmepinkorblue.com. Видеозона, просто потвърди разбраното.
За по-любопитните, ако искат...





# 24
  • Мнения: 2 825
Привет и от слънчева, най накрая, Испания  Simple Smile
Добре дошла на новата мама, лека и спокойна бременност   bouquet

Стреличке, задължително ще се отчета във вторник Simple Smile нямам търпение вече да го видя. За Чикото за триколката говорим, нали. Аз нея съм си харесала, другите трио сити, не ми харесва, че са с две дръжки, иначе са много симпатични и лекички изглеждат. Но и жената в магазина ни препоръча триколката, каза че била по просторна и удобна за бебето. Не че сме се застоявали много там, аз все си мисля, че ми е рано още... със сигурност ще гледаме и други модели  Wink

Звезди, пожелавам ти сбъдване на мечтата  Hug Стискам палци за след дестина дена

# 25
  • Мнения: 113
Моми4ета,искам да ви питам вие смятате ли да си вземете майките за известно време при вас да ви помагат или не?С мъж ми тук сме на две ,да дойде ли ,да не дойде ли,и ако да дойде кога да е. Аз искам да дойде и то да дойде последния месец преди раждането 4е да е покрай баткото и таткото докато ние с бебето сме в родилното.Много е дале4 бе,малко ме е страх да я карам сама да пътува ,сменят се два полета .Вашите родители идват ли ви на гости(тези мами които са в Америка),за другите в Европа предполагам 4е се виждате по 4есто?

# 26
  • Мнения: 7 914
clara
мерси  Hug Hug  bouquet Hug Hug

mishonka95
 така е.. идва по-често.. и сега даже е тук (от днес Heart Eyes ) за два месеца...все пак и е първо внуче... и от сега я мисля колко ще и е тежко като се заприбира...но да си кажа честно дори и на друг континент да бях пак бих я поканила и съм сигурна , че ще дойде....

Може да се пробва вариант като си купува билет да се помоли агенцията да и съобщи ако има и други пътуващи за нейната дестинация или нещо подобно.... Rolling Eyes

# 27
  • Canada
  • Мнения: 272
Зора, mishonka95 - добре дошли и от мен Hug
Момичета от Америката и аз се изненадвам, че имате толкова ехографи. При нас са три: в 13, 18-20 и 32 седмица. Или поне това е всичко, което се поема от държавата, ако бременността протича нормално, разбира се.
звездичка - и аз ти пожелавам едно априлско телче Hug
Чудесно е че майчето ти е с теб! Имаш си вече помощник!
mishonka95 - поканвай си майката, щом може да дойде. Аз за съжаление няма да имам тази възможност, иначе с удоволствие щях да го направя. За мен също е най-добре преди да родиш, да може да ти помогне след раждането. Колкото до полета, ще се оправи, не се притеснявай
missZ - имам приятелка, която твърди, че си е предизвикала раждането с два ананаса. За мен най-важното е да е дошло времето, иначе тези методи не действат. Аз лично преносих една седмица и също си ускорих раждането, но с остеопатичен масаж. Даже не ми се вярваше, че ще ми започнат родилните контракции от това, но го изпитах, така че сега вярвам.
За рициновото масло знам от една акушерка. В тукашните maison de naissance (не знам birthing home ли се превежда newsm78) го практикуват, когато се преноси бебето.
Колкото до ананаса, аз също си хапвам сега, но не ми предизвиква никакви контракции, разбира се.
clara - всичко да минава добре! Чакаме новини.. Hug
silverarrow - много късно разбрах за този тест, иначе съм голяма любопитка и сигурно щях да си го направя.
Иначе аз имах болки в началото, които поотминаха. Сега нищо не ме боли, но нещо дупето и краката взеха да ми тежат. Все нещо ще има Laughing. Иначе и мен голяма радост ми носи да усещам бебка. Тази бременност я усетих много рано - в 13 седмица, направо съм късметлийка Blush
Свеж weekend на всички! Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 113
Звезди4ка-Еее,супер.Колко ми се иска и моята да е тук.За сега още не е идвала,надявам се да дойде за раждането .Представям си май4ето ти как се вълнува,и моята беше така ,аз и дарих първият внук.
Желая ти много бързо и  леко раждане,едно здраво и пухкаво бебо4е.Стискам палци вси4ко да мине като по вода.До скоро писане. Grinning

# 29
  • Мнения: 810
Аз цъфнах болна  ooooh! Боли ме гърлото и болката отива към гърдите, май ще се кашля. Да занете някоя магия, която да лекува вместо лекарства? Аз мога да ви черпя чай в замяна  Mr. Green

На мен много ми се иска да дойде майка. Но не зная какво ще решим, защото не искам татко да остава сам. Може би ще направим така че и двамата да дойдат за Коледа, защото са много заети с работа и без това.
На мен много ми липсват те, особено сега. После с бебе просто не ми се мисли колко ще ми липсват. Ние сме много близки и ни е много забавно заедно и никога не съм си мислела, че ще сме толкова далече.

Вие защо обсъждате провокиране на раждане? Нали е нормално да закъснее бебето 2 седмици и ако си трайка  Laughing в болницата го предизвикват да излезе.

Моята застраховка е HMO, осигурявам се през работата на мъжа ми. За всички прегледи, видеозони и раждане плащам общо $80. До сега имах два ултрасаунда, защото 1. беше първия преглед, а 2. го исках, защото имах и все още от време на време имам зацапване и исках да проверя как са нещата, защото ще пътувам. После за проверката за Даун синдром също и така..предполагам, че фактически на всеки преглед /веднъж месечно/ ще има и видеозон. За мен е важно до толкова, до колкото доктора го изисква.

И ние със Сан Франциско сме имали само слънчеви дни. Зора, какви ги говориш  Mr. Green (Шегувам се разбира се!)

Хайде аз кашлюк, кашлюк се оттеглям в семейната ложа  Tired

Общи условия

Активация на акаунт