С какво провинциалисти дразнят софиянци и обратното

  • 18 800
  • 273
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 920
М, даа, така е. Злобата е много по-голяма от "несофиянците". Обяснявам си го - навремето в София имаше много повече неща - идваха и пазаруваха в ЦУМ.

хахахахаха че то и сега има повече неща.....

Е, хубуу, де. Ама сега всеки може да стане софиянец, няма жителство. Кво го бОли.

# 76
  • Мнения: 3 447
Много зависи от човьека. Спорьед мьен.
Разбира се, че зависи от човека  Simple Smile И съм уточнила "не всички". Но 4 години съм живяла там и имам наблюдения.
М, даа, така е. Злобата е много по-голяма от "несофиянците".
Съгласна съм. За всичките 20 и кусур години, прекарани в София, никой никога не се е държал зле с мен като с "провинциалистка". Но когато се преместих да уча в Смолян, пък и след това като съм ходила - задължително го имаше това с "Ооо, софиянката"  Tired

# 77
  • Мнения: 920
Съгласна съм. За всичките 20 и кусур години, прекарани в София, никой никога не се е държал зле с мен като с "провинциалистка". Но когато се преместих да уча в Смолян, пък и след това като съм ходила - задължително го имаше това с "Ооо, софиянката"  Tired

Мен ме боли, че и на децата го прилагаха. Откъде си - от Шофия. Подигравки и те се чудят защо.

# 78
  • София
  • Мнения: 2 840
Но когато се преместих да уча в Смолян, пък и след това като съм ходила - задължително го имаше това с "Ооо, софиянката"  Tired

Абсолютно!
НАправо са ми докарвали паранои с подобни изявления.

# 79
  • Мнения: 459
Дразни ме само това, че са повече от нас вече/в София, де/ и че са адски напористи, а на мене ми липсва енергия да ги озаптявам в безумния им порив да "покоряват" света.

А, и това, че вместо през уикенда да си ходят по родните места, викат и роднините си тук, да се повозят на трамвай, да речем, от което стават много задръствания по магистралите и мъжът ми/яко селско момче/много се нерви, а аз мразя да е нервен, докато ние самите се връщаме от някое китно провинциално място.Мдам.


Мъ можи ли да са посмея  Joy

# 80
  • Мнения: 505
Миекат ми и са злобни...
Ето ме - още една от тези мьекащи и злобни провинциалистки  smile3521 Само право дето не съм завършила. Julie, мила и ти откъм злоба го докарваш, само трябва да започнеш да мьекаш и ще те уредим в прованса.

# 81
  • Мнения: 920
Миекат ми и са злобни...
Ето ме - още една от тези мьекащи и злобни провинциалистки  smile3521 Само право дето не съм завършила. Julie, мила и ти откъм злоба го докарваш, само трябва да започнеш да мьекаш и ще те уредим в прованса.

Всъщност, щом се наричате така, явно си имате проблема.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 840
Мъ можи ли да са посмея  Joy

Посмей сЪ, щото вече ни се строи апартаментчето по вашия край и ще видиш ти тогава, като дойда.
Преди беше лесно - всички в София идваха.
Сега ние се изнасяме при вас. Mr. Green
А сега да видите чудото на вълците Grinning

Ако не вярваш, питай в Банско.Там софиянци вече сме повече.
Е са ви превзехме и вас - по морето.
Никаква пощада.

# 83
  • Мнения: 1 400
Хубаво де. Аз пак не разбрах- всчико извън София е провинция така ли? И все селяни там...? newsm78 newsm78 А?

# 84
  • София
  • Мнения: 2 840
Хубаво де. Аз пак не разбрах- всчико извън София е провинция така ли? И все селяни там...? newsm78 newsm78 А?

Провинция - да.
Селяни - не!

# 85
  • Мнения: 677
Хубаво де. Аз пак не разбрах- всчико извън София е провинция така ли? И все селяни там...? newsm78 newsm78 А?

Провинция - да.
Селяни - не!
Само в София ли са селяците бре?

# 86
  • Мнения: 3 091
една от вечните теми във форОма!  Joy Joy Joy

аз съм от шато Гъзница, с извинение... със синя кръв - да не забравяте! родата е пръсната по свето и у нас, но това е друга тема. т.е. не съм от СофиА, не съм СофиАнка - аз съм от навляците, които са отнели работните места на софиянците, само че не мйекам. говоря твърдо. ама съм ужасно амбициозна и живея у центъро на градо.  Mr. Green

дали един човек ще се интегрира към местните туземци си е въпрос на интелект, манталитет и желание! еснафите не могат, без значение софиАнци ли са или не... и в тази тема забелЕзах такива елементи Sick

подкрепям наблюденията на Дона за студентски град. Познавах състуденти, които не можеха да се ориентират в града. Знаеха само пътя от автогарата до студентски град и така...

# 87
  • София
  • Мнения: 3 064
Мен лично не ме дразнят провинциалистите, а хората с провинциален комплекс. Едни от най-готините и интелигентни хора, които познавам, не са от София, а от Пловдив, Русе, Бургас... 

Дразнят ме тези, които идват тук и сЕрат, с извинение, защото София е толкова мръсна именно заради простотията, която се е събрала. Факт е, че всеки друг град е много по-чист.


п.п. Хемингуей пък е казал, че "всичко, което е далече от морето е провинция", така че...

# 88
  • Мнения: 3 091
Хубаво де. Аз пак не разбрах- всчико извън София е провинция така ли? И все селяни там...? newsm78 newsm78 А?

Провинция - да.
Селяни - не!
Само в София ли са селяците бре?
Аз пък мисля както чичко Хемингуей - всичко на 50 км. от морето е провинция, ама това е друга тема.
София, не видях, че и ти си го написала

# 89
  • Мнения: 2 550
Аз пък мисля както чичко Хемингуей - всичко на 50 км. от морето е провинция, ама това е друга тема

И аз. Хайде да се местим към морето  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт