Пълнено пиле-всякакви рецепти!

  • 36 627
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 251
Пълнено пиле/пуйка +гарнитура
1 пиле/пуйка
1 каф.чашка мазнина,масло или олио
1 к.ч. ориз
сол,чубрица,чер.пипер и червен пипер
1/2 малка зелка/кисела/
дреболийки-пилешки
Измитото пиле се осолява отвън и вътре.В 3-4 с.л. мазнина се запържват леко дреболийките на пилето-воденичка + дробче+сърце,нарязани на ситно.Прибавя се 1 к.ч. ориз измит да се позапържи,прибавят се и подправките на вкус,също и 1 к.ч. вода и се издърпва от котлона за да си дръпне ориза водата.С тази дробсърма се пълне пилето и се зашива.Поставя се във подходящ съд за печене в който има нарязано на ситно кисело зеле и 1 к.ч. зелева чорба,черв. пипер и мазнина -достатъчно за да не загори зелето.Отгоре пилето се покрива със цели зелеви листа,пак от киселото.И накрая целия съд се завива с фолио-алуминиево.Пъха се във фурната и се пече 1 ч. и 30 мин на 200*.Не се отвива,а накрая само се развива фолиото за да се запече зелевото листо за около 10 -ина минутки.Преди сервиране целите зелеви листа се изхвърлят и се сервира част от пилето,малко зеле и 1-2 л.дробсърмичка.
Гарантирам ти ,че става адски вкусно и в никакъв случай сухо-много крехко и пикантно!Това е рецептата с която правя пълнената пуйка,но времето за печене е по-продължително.

# 16
  • Мнения: 344
Цитат на: Нина
Пълнено пиле/пуйка +гарнитура
1 пиле/пуйка
1 каф.чашка мазнина,масло или олио
1 к.ч. ориз
сол,чубрица,чер.пипер и червен пипер
1/2 малка зелка/кисела/
дреболийки-пилешки
Измитото пиле се осолява отвън и вътре.В 3-4 с.л. мазнина се запържват леко дреболийките на пилето-воденичка + дробче+сърце,нарязани на ситно.Прибавя се 1 к.ч. ориз измит да се позапържи,прибавят се и подправките на вкус,също и 1 к.ч. вода и се издърпва от котлона за да си дръпне ориза водата.С тази дробсърма се пълне пилето и се зашива.Поставя се във подходящ съд за печене в който има нарязано на ситно кисело зеле и 1 к.ч. зелева чорба,черв. пипер и мазнина -достатъчно за да не загори зелето.Отгоре пилето се покрива със цели зелеви листа,пак от киселото.И накрая целия съд се завива с фолио-алуминиево.Пъха се във фурната и се пече 1 ч. и 30 мин на 200*.Не се отвива,а накрая само се развива фолиото за да се запече зелевото листо за около 10 -ина минутки.Преди сервиране целите зелеви листа се изхвърлят и се сервира част от пилето,малко зеле и 1-2 л.дробсърмичка.
Гарантирам ти ,че става адски вкусно и в никакъв случай сухо-много крехко и пикантно!Това е рецептата с която правя пълнената пуйка,но времето за печене е по-продължително.

Това наистина е много вкусно, направо ми потекоха лигите.

# 17
  • Мнения: 3 334
Благодаря ви майчета.Аз си правя специална книга за пълнено пиленце.Ще пробвам всички идейки в бъдеще и ще споделя след време как съм се справила.
Ще се  радвам и на още рецепти.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: Eli===
През тези дни не се яде месо, но са разрешени всякакви други животински продукти - масло, яйца, мляко, сирене. Вечерта на Сирни заговезни празничната трапеза според обичая включва баница със сирене, риба, различни ястия с яйца и бяла халва с орехи. С тези храни се заговява, оттам идва и името на празника (от говея - постя, въздържам се).
Така 4е пилето не е добра идея за Сирни заговезни, ако се придържаме към каноните на църквата!!!
Но е добра идея и доста вкусно за тези които не се придържат към каноните на църквата! Wink
Аз лично не постя, само веднъж съм опитвала и то неуспрешно.

Общи условия

Активация на акаунт