Магиите...

  • 26 657
  • 482
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 640
Иска ми се да не вярвам,защото така бих намалила силата на евентуална магия.В някакво предаване бяха го казали-който не вярва,него не го лови магия.
  Отговорих с "И аз точно не знам.".

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В някакво предаване бяха го казали-който не вярва,него не го лови магия.
Знаех си аз Party

# 17
  • Мнения: 1 100
Молиш се на Господ, а вярващ в магии?
Или едното, или другото.
Според мен не съществуват точно магии. Аз по-скоро вярвам в силата на човешката мисъл, отрицателните вълни, както и положителните, изпращани чрез нея. Но не искам да се задълбавам в квантовата физика, защото не разбирам много, а по-скоро го карам на усещания.


И още един въпрос: Защо приемаш изобщо подаръци от личностите, които правят магии? Казваш, че не приемаш и точка. Защо се докосваш до неща, върху които са изляти отрицателни емоции и омраза, да речем?
Хвърляй ги, а най-добре не ги приемай. Ей така, ако не за да не те хване "магията", то поне ей така, заради принципа.

# 18
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Ами ФЕЯТА ако едно нещо съществува, независимо дали вярваме или не, то може да се случи.Това което сте писала звучи малко като "Не вярвам,че може да ме блъсне автобус, затова не ме е блъскал" newsm78 . А и няма как да намалите силата на някаква магия не вярвайки в нея.
_ Ами моля се на Бога, защото смятам, че той е (грубо казано) "добро".Кой друг освен него може да ме протектира, ако евентуално някой се опитва да ми навреди с магия?Нито майка нито баща, нито пък приятели...
Подаръците няма как да не ги приема - тъщата ми ги изпраща и най - малкото приятеля ми трябва да ги вземе от човека, по който са изпратени(злобичката не живее в България и праща по хора, разни неща).Обикновено ги подарявам, защото магиите са насочени към моето дете, а не виждам нищо лошо в това друго дете, което няма как да бъде засегнато от тази отрицателна енергия, да им се радва(не може да се отрече, че в материално отношение тъщата има доста големи възможности за маркови аксесоари и дрехи, а също и много добър вкус).
Другата причина, поради която запазвам все някъкви що годе човешки взаимоотношения с тези чудовища, е приятеля ми - на него ще му е доста кофти ако се карам с майка му(въпреки, че и той самият май е доста предубеден към нея).Колкото и пъти да съм казвала да не пращат("че детето има","че в момента не му трябва","че сега заминаваме и няма да сме си в Бг" и тн.)те продължават да изпращат МНОГО Confused

# 19
  • Мнения: 25 620
bloodywhite, казва се свекърва, а не тъща.

И, не се засягай, но имаш сериозен проблем. Откъде си сигурна, че тя ти прави магии и то точно на детето?
Всичко е в главата ти, момиче, и е крайно време да потърсиш помощ, преди да психясаш напълно. Отпусни си сърцето и не си внушавай глупости, с такива черни мисли много беди можеш да си навлечеш!
Аз в магии не вярвам, но вярвам, че човек, който непрекъснато очаква от околните да му сторят нещо лошо, рано или късно сам предизвиква бедата. Имам предостатъчно такива познати около мене, никой бял ден не е видял.
И спри да си даваш парите по врачки и баячки, те се възползват от такива уплашени хора като теб. Не си пробвала да отвръщаш със същото, нали?  Wink Mr. Green

# 20
  • Мнения: 8 505
Не вярвам Stop

# 21
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Как`Сийка дори не се налага за си давам парите по врачки и бачки - сама си ги замервам нещата, а обикновенно ги нося и на приятелка, която за разлика от мен няма информация, кой как и защо ги е пратил, както и на кого - от четене се осведомих, че ако нещо бъде негативно прието, може заради моите собствени вибрации да излезе, че има магия, а всъщност да няма.Така, че си се застраховам, давайки и на друг да провери, това в което аз съм убедена.
Сигурна съм,че не смао на детето ми се правят магии.Откакто сме заедно с приятеля ми, всъщност двете злобички(майка му и баба му) се опитват да ни разделят по всякакъв начин - като казвам всякакъв наистина имам в предвид всякакъв - с лоши думи, с клевети, с наговаряния, пък пратиха го да "учи" на 10 000 км от мен и тн.Знам, че детето ми е може би най - неразрушимата връзка между нас(поне така може да изглежда на свекървата) и затова за тях би било по- добре въобще да го няма.
Друго като пример - миналата година споменатата особа ни беше на гости за две седмици.Не знам какво правеше и как го правеше, но по това време щяхме да се изпотрепем с приятеля ми(а обикновенно имаме по някоя дребна кавгичка на месец, че и по рядко и всичко си е тип топ.)След като си тръгна за доста кратко време взаимоотношенията ни се нормализираха и всичко си беше ок.А иначе се държи адски мило и приятелски, да не говорим, че за всичко е готова да ни помага.
Аз лично на магия с магия не бих отвърнала първо, защото си нямам и на идея как се прави магия и второ, защото това е ужасно долно според моите виждания.
О и благодаря за поправката.Все бъркам тъща и свекърва newsm78

# 22
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Tinatin благодаря за статията.Всъщност този саит ми е познат, но не съм го разглеждала обстойно и въобще не съм мярнала мястото с информация за магиите

# 23
  • Мнения: 25 620
Осъзнаваш ли, че отстрани всички доводи изглеждат наивни и смешни?  newsm78
Това, че е имала нещо против вързката ви, не означава, че не е приела детето и не се изживява като любяща баба. Пък и, ако толкова държи на сина си, както твърдиш, фактът че помага за детето за нея означава, че помага на сина си. Това, че те мрази (ако изобщо е така) не пречи да обожава внучето си.
Човешките отношения са много сложни. И вкъщи когато гостува човек, особено ако е за няколко дни, и ние с мъжа ми се изпокарваме. Промяната на ежедневните навици изнервят хората и на кого другито да си го изкара човек, освен на най-близкия? Естествено, че няма на гостите, я. Това не е никакво доказателство за магии според мен.
Опитай се да разгледаш ситуациите от друга гледна точка, като обяснението магии го елиминираш напълно. Ще видиш колко други обяснения ще откриеш и то с лекота.
И накрая - иди се изповядай пред свещеник. Сподели с него всички твои чувства и страхове и чуй какво ще ти отговори той. Виждам, че си вярваща, значи няма да е проблем да го направиш.
Изчисти душата си, за да изчистиш и живота си. Успех!   bouquet

# 24
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Отговорих с "НЕ".

Но мисля, че е възможно някои хора да имат повече отрицателна енергия. Peace
За да противодействаме, не трябва да им се поддаваме. Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 2 104
Вярвам в  това,че има зли хора и са способни да вредят другиму.Друг е въпросът дали ще се оставим в ръцете им. Naughty

споделям това мнение Wink

# 26
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Как`Сийка Благодаря за дадените съвети.Всъщност да - напълно възможно е отстрани да изглежда като абсолютна измислица или небивалица написаното от мен.За мен лично е напълно реално, не само по причина, че се случва на мен, а и защото други хора от семейството на приятеля ми, са имали същите проблеми,с двете особи, каквито имам аз в момента с тях.
За любящата баба ... ами опитах се да приема, че поне детето ми няма да мрази, както мрази мен, но тя е много мила и добра пред сина си, и съвсем различна ако разговаря или по някакъв начин общува само с мен.Иначе пред него е готова и света да събори за детето, а и погледнато отстрани - от случаен наблюдател, точно така изглежда.
Когато се роди детето и тя изведнъж ме заобича(незнайно как след като дни преди това плюеше по мен) се опитах да приема това, като някъква поне малко позитивна промяна във взаимоотношенията.Пък и за детето цяла година - много обстойно обясняваше колко го обича, а дори на снимка не го беше виждала.Цяла година, преди да се запознае с малкия той беше просто "едно чудо, което е много по - напред с материала от всички други деца, които познава"
Бих приела хубавите думи, които е казвала за сина ми, за начин да "подпишем" мир помежду си, но тя  ги казва директно на мен пред приятеля ми...Иначе ... нищо не знае и нищо не може да каже.А говорейки само с мен, не се сеща даже да попита как е малчо...
При наличието на такова двуличие, Вие не бихте ли се съмнявала, че това което ВИ казват и обясняват, може и да не е истина?

Последна редакция: нд, 15 апр 2007, 09:32 от bloodywhite

# 27
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
anuschka ами то магията какво е?
Отрицателна енергия.Поне аз не се сещам за друга характеристика, на понятието "магия" newsm78

# 28
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
anuschka ами то магията какво е?
Отрицателна енергия.Поне аз не се сещам за друга характеристика, на понятието "магия" newsm78

Според мен не е точно така. Peace

Това, че някой не те харесва, и че по принцип е по- отрицателен човек, не значи автоматично(според мен), че ти прави магии. Той успява да ти действа само заради факта, че постоянно мислиш за това и се изнервяш.
Намери начин да се абстрахираш както от човека, така и мислите за него. Peace
Желая ти успех!!!

# 29
  • Мнения: 1 840
Не вярвам в магии. Ако Господ ме пази, никойне може да ми навреди!

Общи условия

Активация на акаунт