Цветна снимка и бебеправене

  • 9 217
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 939
Браво! И при нас нещата са така, плюс сериозни съмнения за липса на ову. Значи нямаш място за притеснение Simple Smile

# 16
  • Свищов
  • Мнения: 209
момичета и аз съм от вашия екип! спермограмата не е много добра-намалена подвижност и инфекциозни клетки. мъжът ми пи антибиотик и трибестан,та доктора и нас ни насочи към инсе.. .на следващия преглед ще го обсъдим.... но момичета при инсе задължително ли е да имам ЦС?

# 17
  • Мнения: 939
сега ме хвана неподготвена  Embarassed
Инсето изисква сперматозоидите сами да достигнат целта след впръскването им в матката. И проходимите тръби им помагат. Следователно - трябва да има ЦС - хем ще ги продуха, хем ще покаже как е трасето  Wink. Това е моята логика, предполагам, че и научното доказателство е подобно.
А колкото до Трибестана - само едно ще кажа - ходихме на преглед при андролог проф. Д. Цветков и той каза, че се е подписал да пусне Трибестана на пазара, защото хората от екипът са се мъчили 4 години да го направят - полза от него няма почти никаква, защото се прави от Магарешко тръне, но поне няма странични и вредни ефекти. Т.е. - влияе на подвижността съвсеееееееееем малко, което за спермограма от вида - астенозооспермия и подобни - няма смисъл.

# 18
  • Свищов
  • Мнения: 209
ДА  благодаря!!!! исках да съм подготвена с малко информация ако се наложи тази процедура!
а за спермограмата ---ще направим пак този месец и ще видим дали има ефект от лечението.

# 19
Имам няколко въпроса относно хидротубацията и тъй-като има доста инфо. в клубовете няма да пускам нова тема.Първия ми въпрос е за последователността на вкарването на веществото и наблюдението с ехограф.С вагинален ли се прави? И едновременно ли се правят двете наща(имам предвид вкарването на веществото и наблюдението)?
Опасно ли е да се прави изследването ако цикълът не свършил напълно,имам предвид последен ден.Питам защото този месец пих дуфастон и така като гледам цикъла ми ще е повече от 7дни, а вече имам час?

 Thinking

# 20
  • Мнения: 939
Аз съм с цветна снимка и не зная как е с УЗД, но за Дуфастона и аз до последния момент се чудех дали ще ида "непочистена", защото го пиех, но точно в деня преди процедурата всичко се оправи и кървенето спря. За кой ден от цикъла си запазила час?

# 21
За 8 ден.Притеснявам се да не е опасно  ако не съм се изчистила напълно.В Зачатие четох че хидротубация се прави 1-14 ден,т.е. не би трябвало да е проблем.

# 22
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Мисля,че трябва да има един чист ден.Поне на мен така ми казаха за цветната снимка.Всъщност аз я направих на 3 чист ден, първия и втория се падаха събота и неделя и нямаше ренген. Днес ми е втори ден след снимката и още имам много леко изтичане на кръвениста материя и сигурно контрастно вещество. До кой ден е нормално да има такова нещо? А и всъщност аз мислех ,че е спряло и правихме секс, а след това видях следа по бельото? Ох, много се притесних, тези дни мисля ,че съм в овулация ,ако  е станало нещо изтечненията вследствие на  ЦС дали не са проблем? Снимката я прави д-р Персенска и нищо не ми каза да взимам след това, в смисъл антибиотик или нещо друго.

# 23
  • Мнения: 939
При мен д-р Стаменов я искаше до 10 ден (ако не се лъжа), но да е задължително след 1 чист. В крайна сметки и на мен ми я прави д-р Персенска. Не ми изписаха антибиотик след това, но това изтичане на контрастно в-во и кръв продължи около 5-6 дни, та си заформих 1 доста дълго носене на превръзки. Контрастът не би трябвало да пречи на бебеправенето.

# 24
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Откакто ми направиха цветната снимка вече 18 дена , имам  леко течение. Преди снимката не съм правила микробиология, а след нея не са ми изписвали антибиотик. Дали е възможно да има някаква инфекция?

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Силви, не знам newsm78 На мен ми тече 4-5 дни, като още на втория мислех, че е спряло, но след секс пак започна Rolling Eyes Не можеш ли да се консултираш с лекаря, който ти я прави Thinking На мен също не са ми изписвали антибиотик.

# 26
  • Мнения: 7 716
Откакто ми направиха цветната снимка вече 18 дена , имам  леко течение. Преди снимката не съм правила микробиология, а след нея не са ми изписвали антибиотик. Дали е възможно да има някаква инфекция?

 Кървенето е от хормонални промени, по всяка вероятност ще се застъпят циклите. Инфекцията е с други признаци. Изчакай още малко.

Голди, нормално е след секс пак да има кървене, независимо, че цикълът току що е спрял, защото в матката има останала кръв и като контрахира, особено, ако има оргазъм,  се изчиства, даже е добре да се прави секс.

# 27
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Аз също мислех че на втория ден ми е спряло и след секс пак започна ,та така около 4-5 дни.Обаче след това без кръв досега съвсем леко, нещо като бяло течение. Преди не съм имала.

Общи условия

Активация на акаунт