плъзгащи се японски врати

  • 17 649
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 810
Вратите са около 200х70 едната. От 1 лист стигна за двете и остана малко.
А не мога да ти помогна за купуването...Взе го от еднна борса на слепите ли...нещо близо до нас за строителни материали май, а на всичко отгоре съм от Добрич. ooooh!
Но мисля че там където правят алуминиева дограма трябва да продават. Сестра ми си сложи на част от терасата. Излиза почти колкото стъклото, но пък има разцветки.

# 16
  • Мнения: 161
Вратите са около 200х70 едната. От 1 лист стигна за двете и остана малко.
А не мога да ти помогна за купуването...Взе го от еднна борса на слепите ли...нещо близо до нас за строителни материали май, а на всичко отгоре съм от Добрич. ooooh!
Но мисля че там където правят алуминиева дограма трябва да продават. Сестра ми си сложи на част от терасата. Излиза почти колкото стъклото, но пък има разцветки.

Благодаря за инфото.
Ще го задействам в най-скоро време да довърим тези вратички с такива плоскости.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Rommi, и за теб решението е поликарбон!
Мъжа ми го купи от борса цял лист. Реже се лесно- с макетно ножче.
По структура прилича на велпапе, но е от пластмаса.
Шумоизолира като нормала врата.
Пускам линка пак:
http://www.bgphoto.net/photos/12876/o632724892332343750.jpg

и ще извинявате за бебе и крака в кадър Laughing
пак питам- да снимам ли още? Релсата горе, водача долу...
Снимай де .................. Joy

# 18
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Мъжът ми направи такава в началото като се нанесохме, нямаше пари за друга. Имаше само горен водач - една летва с жлеб. Вместо лагер за плъзгач използва колелце от детска количка - играчка. Рамката беше от съвсем тънки летви, лепях пауса на тях, с прозрачното течно хартиено лепило. Да изброя недостатъците :
Лепилото е мокро и накъдря пауса. Всяка пръска с вода също го накъдря. Лепенето е малко сложничък процес, заради напасването на прозорчето (на пръв поглед изглежда лесно, но се мести много) Пауса се късаше лесно, особено в участъка, където беше дръжката - често го пробивахме с пръст. Тъй като нашата врата беше много лека, съответно беше и много нестабилна заради начина си на захващане. Не си заслужава да направиш здрава и хубава врата и да й сложиш паус, заради риска от често късане.
 В момента на същото място си имаме врата със стъкла, също само горен водач, плъзгащия механизъм е около 60 лв, за останалото не зная цената, вратата е 4 дъски с няколко малки напречни, не би трябвало да излезе скъпо.

Вратата ни отвътре и вратата отвън-отворена

# 19
  • Мнения: 3 810

Чаках някой да каже че иска... Laughing
Да не досаждам.
Ето:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=124577
Има надписи под снимките.  Ако не се вижда свиркайте, че снимка напоследък са проблемни...

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Мимиту, а как го сложихте после този поликарбон? От къде взехте уплътнителите, заедно с рамките ли?

# 21
  • Мнения: 3 810
да ви кажа честно то си е трудна работа...трябва много да обяснявам...
Има 2 вида уплътнители- тези, които уплътняват поликърбона към ал. рамка и едни мъшчета(които съм снимала) уплътняващи ал. рамка към касата. За тях си има съответен профил и се напъхват вътре(като лентичка са) Освен това, двете врати могат да влязат една в друга пак със специален профил, но ние не можахме да намерим за нашия....но е за препоръчване да го има.
Слагането на поликарбона...ами първо се сглобяват 3-те части, напъхва се и после се слага 4-тата част от рамката. но си е с едно специални болтове за свръзка по ъглите.
По- добре си ги поръчайте някъде, където правят алуминиева дограма.
Същите врати мъж ми направи и на прескъпото свеки да не остане назад и по законите на Мърфи, нейните си имат всичко. Нищо че хич нямаше нужда, ама измисли място и заврънка.
Но моля ви не ме карайте да ги снимам! Не искам! Mr. Green

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Няма, няма  Joy
Аз помислих че рамката сте я взели сглобена та за това ми беше чудно как е сложен поликарбона. Като стигнием до тази част от ремонта ще ходя да питам в някоя фирма колко ше ми вземат. Ако ме устройва ще поръчам, ако не ще се задоволя с обикновенна врата.
Благодаря за интересната идея. Дай боже повече такива, че все някоя да влезе в употреба.

# 23
  • Мнения: 3 810
Ами да аз трябваше да почна отначало...
Мъжа ми има съученик с фирма за ПВЦ и ал. дограма. Купи си от борса профили, каквито си хареса и всички консумативи, необходими за целта.
Купи си поликарбона. Отиде при съученика и си наряза дограмата. Прибра се вкъщи и заедно сглобихме всичко.
Дълго време вратите стояха подпряни, докато купим и релсата с ролките.
После мина дълго време....през което вратите висяха, но нямаха ролки водачи долу...
та така...за 5-6 години, стана Laughing
Сега съм решила да облепя релсата с бяло тиксо, че така е много грозно.
Това е най- хубавото нещо в дома ни... Hug

# 24
  • Варна
  • Мнения: 311

Това е най- хубавото нещо в дома ни... Hug

Aaaa, мимиту, неее Naughty. Вярно, че вратата е много хубава, ама аз мисля, че Калина и Дима са най-хубавото нещо в дома ви. Да са ви здрави и усмихнати  bouquet

# 25
  • Мнения: 3 810
хехе, права си! Mr. Green
Аз имах в предвид най- хубавата вещ...

Днес докато ровя в нета намерих доста добро обяснение, макари на руски със снимков материал.
Мисля че и нашата е подобна, поне е на този принцип.
http://www.ivd.ru/document.xgi?id=4070&gid=394&hid=422&oid=422

# 26
  • София
  • Мнения: 650
аз пък мислех че авторката има в предвид нещо такова http://www.orientalfurniture.com/oriental-furniture/SS-SD.html и се чудя къде мога да си поръчам такива ама си ги искам от оризова хартия

# 27
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
аз пък мислех че авторката има в предвид нещо такова http://www.orientalfurniture.com/oriental-furniture/SS-SD.html и се чудя къде мога да си поръчам такива ама си ги искам от оризова хартия
Ауууу, това е страхотно.... Ама си го представям в една голяяяяма къща.... Размечтах се........ Embarassed

# 28
  • Мнения: 3 810
само дето с тия малки деца...оризовата хартия трябва да се сменя честичко Joy

# 29
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
само дето с тия малки деца...оризовата хартия трябва да се сменя честичко Joy
Party

Общи условия

Активация на акаунт