Препоръчайте ми ДОБРА БАЛЕТНА ШКОЛА!

  • 18 945
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 342
Villi ще чакам да споделиш как е школата при вас.И ние кипихме трико а пачката ми я уши една приятелка и ми излезна доста евтино защото купихме само тюл -1 метър за 5 лева,бях купила цвички ,но госпожата ми каза че не са подходящи и тя носеше в себе си туфли най- малкия номер беше 25 и мойта дъщеря носи 24 въпреки че май е почти една година по-голяма от твойта и на нас ни бяха голями но ги взехме.Вие в кой балетен магазин ходихте?Аз знам за един в Руския културен център на Шипка

# 16
  • Мнения: 2 700
Преди 4 години дъщеря ми учеше при Ева Желева и беше много доволна. Тогава тя водеше часове в читалище "Аура" и в читалище "Раковски". По ред причини ние прекратихме, но ето ви сайта й - разкошен човек. 

# 17
  • София
  • Мнения: 679
Точно в този в Руския културен център, но на нас доколкото ни казаха не ни трябва пачка,а само трико, а аз купих трико с малка поличка, само то ни стана, та ако и тя пречи ще трябва да я скъся или изцяло премахна. Ще пиша след събота да кажа как е минало, засега вече 2 дни вкъщи танцуваме вкъщи с трикото даже немога да го преправя Laughing

Това е сайта на школата, която ще посещаваме http://www.ballet-bg.com/ф

# 18
  • Мнения: 1 404
Аз искам тук да попитам,за да не отварям нова тема.Може ли три годишно дете да ходи на балет?Имам предвид дали са достатъчно укрепнали ставичките и костите за целта. Иска ми да запиша дъщеря ми,защото е като запленена и всеки ден ме моли,но се притеснявам.Ходя на йога и за там е малка-започва се от 5-годишни именно,за да се пощадят ставите,а йогата е най-щадящата форма на физическа дейност според мен.Говорихте ли с ортопеди преди да запишете децата си?

# 19
  • Мнения: 3 367
Аз искам тук да попитам,за да не отварям нова тема.Може ли три годишно дете да ходи на балет?Имам предвид дали са достатъчно укрепнали ставичките и костите за целта. Иска ми да запиша дъщеря ми,защото е като запленена и всеки ден ме моли,но се притеснявам.Ходя на йога и за там е малка-започва се от 5-годишни именно,за да се пощадят ставите,а йогата е най-щадящата форма на физическа дейност според мен.Говорихте ли с ортопеди преди да запишете децата си?
тук класовете са от 2 и 1/2 ;вчера ходих да гледам и да мисля, и честно казано за напрежение и пр на стави и мускули при такива дребоси дума не става..определено не ходят на пръсти по един час Grinning,игра им е,тичат пред огледалото,правят се на феи и пр..не бих се колебала по здравосл.причини ако детето иска..
за ски и кънки ми каза ортопед и послед спортен спец над 4.5

# 20
  • Мнения: 1 404
Благодаря ти  bouquetЯвно ще си имам и аз балерина Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 342
Дъщеря ми посещава балетна школа .На 3 и 10 месеца е почти ,ходи с огромно желание и не мисля че и е трудно,с госпожата пресъздават различни приказки-Червената шапчица,Пепеляшка.

# 22
  • София
  • Мнения: 679
Е ние се отказахме ще пробваме следващата година, като сме вече на 3г.8м. На мойта девойка и спря ентусиазма на втората тренировка, поне в нашата школа правеха някакви упражнения за разтягане и не ни се понравиха, на всичкото отгоре по-големите деца постоянно блъскат по-малките и не се получава. В нашата школа няма такива свободни занимания учи се наистина тренирвката си е на ниво, но не и за толкова малки деца. Друг е въпроса, че е трудно на 2г.8м. да задържиш вниманието повече от 30мин. в сериозно занимание, така, че ние ще продължим с балетните танци вкъщи за сега.

# 23
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
И във фитнес център Младост има балет за деца, но не знам подробности.

# 24
  • Мнения: 3
Извинете , че толкова късно се намесвам , но хайде пак да поговорим за балетните школи !Та по темата , ние сме малко /малко е да се каже/ недоволни от развитието на нашите балеринки ...чудим се какво да ги правим. Кажете , моля споделете мнение за вашия опит с дъщерите си балерини!Трета година подред ходим /сега са на около 6 години / и напредъка , който сме постигнали е меко казано незадоволителен.Не правят шпагати , мостове , танците които играят са мили и радостни , но не и професионални.Чудя се ... нормално ли е?!? Не пренебрегнам факта , че са мънички , но... иска ми се да прилича повечко на балет! Стойка имат децата , правят шпиц/ падьом/ , но дотам! Все пак два, три пъти седмично ходим за по час , от октомври до май и ... това е резултата.Смесват групите ни , начинаещи с "напреднали"... пффф , май много се оплаквам  newsm78

# 25
  • Мнения: 370
Препоръчвам ти школата в читалището на Овча купел - в един блок до Рамстор (не знам сега дали не е друг магазин). Дъщеря ми ходеше при Лина (Ангелина) 2 години и съм много доволна. Ние живеем далече от там и ми е невъзможно вече да я водя.
Читалището май се казва "Хр.Смирненски".
Миналата година бях записала дъщеря си в школата на Кр. Колдамова в "Ц. Церковски" - почти нищо не направиха там. Само името е голямо.

# 26
  • Мнения: 3
Благодаря ти много ... некви размисли са ме налегнали ... Ей сега ще скокна да го проверя това!

# 27
  • Мнения: 3 161
тук класовете са от 2 и 1/2 ;вчера ходих да гледам и да мисля, и честно казано за напрежение и пр на стави и мускули при такива дребоси дума не става..определено не ходят на пръсти по един час Grinning,игра им е,тичат пред огледалото,правят се на феи и пр..не бих се колебала по здравосл.причини ако детето иска..
за ски и кънки ми каза ортопед и послед спортен спец над 4.5

Това обаче е в USA, нали? Тук доста по-силово го дават, както се убедихме с още две форумски майки. Дъщерите ни са на 4 и 5 г. Твърде мнго разтягане, шпагати и пр, недостатъчно танци, въртене и подскачане в стил "фея", за каквото те мечтаят. Все пак ние искаме да се забавляват и разходват енергия, да развиват усвт за танца, но не е техника и професионални данни - но пък виждам, че други майки в темата искат точно обратното. Така че - няма угодия!

П.П. Говоря за балета в арт студио Ник - събота от 10 до 12, за деца от 4 г. Ако някой знае къде у нас танцуват като феи, без да се налага да се гърчат с тежки тренировки, да казва.

Общи условия

Активация на акаунт