Спагетите ми се слепват

  • 13 874
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 431
Винаги във водата слагам малко олио , сол и няколко листенца даф. лист. И никога не ги преварявам - оствям ги твърдички . Иначе се кашват Naughty  И след като ги сваря ги измивам със студена вода , никога до сега не са ми се слепвали  Hug

# 16
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Основно правило да не се слепват спагетите е след сваляне от котлона да се изплакнат със студена вода.Така се отмива нишестето,което е главен причинител за слепването на макаронените изделия.Когато пържа картофи също ги мия много обилно с вода преди да започна да ги пържа,тъй като и те имат доста нишесте и ако не се отмия след това се слепват във фритюрника Peace.

# 17
Първо - слагаш спагетите чак когато водата е завряла и добавяш сол и олио.
Второ внимаваш да не ги развариш.
Трето след сваряването им ги изплакваш със студена вода е накрая няма значение какви спагети ще използваш, ако направиш всичко това няма да имаш никакъв проблем.

# 18
  • Мнения: 5 475
Слагам олио във водата в, която се варят.
Peace

  Както и разбъркваш от време на време.
  Не забравяй и сол.  Wink Peace

# 19
  • Мнения: 985
Първо - слагаш спагетите чак когато водата е завряла и добавяш сол и олио.
Второ внимаваш да не ги развариш.
Трето след сваряването им ги изплакваш със студена вода е накрая няма значение какви спагети ще използваш, ако направиш всичко това няма да имаш никакъв проблем.
PeaceПравилно.Следвай тези инструкции и никога няма да ти се слепват повече.
Аз преди малко тъмън си похапнах спагети,които аз приготвих и сега чета тази тема. Party

# 20
  • Мнения: 398
Когата приготвям спагети винаги ми се слепват.Какво трябва да направя ,за да избегна това?
винаги във водата капвам олио и слагам сол,а да не се разваряват също така може да опиташ,като извадиш един и го "метнеш" на плочките/ имам в предвид мивката ти,но не на равно,а отвесно newsm78/ ,ако залепне е готов/изпитан трик/
изплакваш със студена вода   chef Peace

# 21
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Сложи водата на котлона, след като заври сложи сол и малко олио. След това слагаш спагетите. Разбърквай ги от време на време.
Точно така  Peace

# 22
  • Мнения: 5 140
Сложи водата на котлона, след като заври сложи сол и малко олио. След това слагаш спагетите. Разбърквай ги от време на време.
Точно така  Peace


Така правя и аз.

# 23
  • Мнения: 1 120
аз слагам съвсем малко вода(на око).като заври слагам сол + масло + спагетите.бъркам,но не постоянно.водата ми стига,точно докато се сварят.махам от котлона и те ''изпиват'' водата се секунди.слагам сос и готово.никога не са ми се слепвали така
но когато готвя и за мъжа.задължително ги измивам,преди да ги сервирам.той не обича да стоят мазни

# 24
  • Мнения: 3 388
Както и да ги правиш, ако са качествени спагетите няма да се разварят.
Ние ги правим така - водата завира, слагам едра сол, минута след това пускаш пастата/спагетите. Ако на опаковката пише варене 10 мин. , аз правя макс. 8, но най-вече вкусвам, тъй като ги обичаме ал денте / отвътре да останат леко сурови/. След това изцеждаме и приготвяме по желания начин. Обикновено слагаме пастата в тигана с вече приготвения сос.
Минаване на пастата под студена или топла вода е просто абсурдно тук, но кой както му харесва  Peace

# 25
  • Мнения: 6 461
Варя спагетите в леко подсолена вода в която съм добавила и малко олио.
След като са готови спагетите ги обливам с вода ..така се отмиват и не се слепват.

# 26
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Много е важно каква марка спагети купуваш с Барила , Мелиса Примо густо и някои други няма да имаш проблеми
Водата трябва да е завряла хубаво, ДА ИМА СОЛ / аз олио не слагам и в Италия не слагат олио/ и да се бъркат по често НЕ ГИ ПРЕВАРЯВАЙ- Италианците казват че трябва да бъдат АЛ ДЕНТЕ т.е.съвсем леко сурови да ги усещаш като ги дъвчеш а не да ти се разкашкват в устата.  Peace

# 27
  • Мнения: 5 462
Както и да ги правиш, ако са качествени спагетите няма да се разварят.
Ние ги правим така - водата завира, слагам едра сол, минута след това пускаш пастата/спагетите. Ако на опаковката пише варене 10 мин. , аз правя макс. 8, но най-вече вкусвам, тъй като ги обичаме ал денте / отвътре да останат леко сурови/. След това изцеждаме и приготвяме по желания начин. Обикновено слагаме пастата в тигана с вече приготвения сос.
Минаване на пастата под студена или топла вода е просто абсурдно тук, но кой както му харесва  Peace
Aз ги правя точно по същия начин. В никакъв случай олио , измиване нито със студена нито с топла вода , дафинов лист(както някой беше писал по горе) пък е най големия абсурд...
Също ползвам само италиански спагети които са направени от твърда пшеница .

Общи условия

Активация на акаунт