Лява ръка?

  • 2 893
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 734
И моят син май ще си служи с лявата ръка - храни се слявата, рисува с лявата... въпреки, че понякога пробва и с дясната. Аз не го коригирам, с която му е по-удобно с нея да си служир понякога рисува и с двете ръце и това ме кара да се замислям, дали наистина ще е левичар  newsm78

# 16
  • Мнения: 1 877
Боян от съвсем малък държи лъжицата и химикала с лявата ръка - това изобщо не ме оритеснява...а това за връзването просто не го коментирам...

# 17
  • Мнения: 3 447
Бях пускала подобна тема преди време, имаше интересни неща и линкове, но не мога да я открия  Thinking
Киро е бил може би към година и половина тогава... и ми правеше впечатление, че повечето неща прави с лявата ръка. Сега обаче борави повече с дясната. Така че според мен е рано да се каже отсега коя ръка ще му е "силната".

# 18
  • Мнения: 3 423
Мъжът ми е левичар.
Майка му и сестра му също.
Та у тях има доста уреди, дето
са пригодени за левичари.
Последно хванах някаква белачка
за краставици и се чудех, защо така
не бели като хората, после разбрах,
че е за белене с лява ръка. Не знаех.
Надявам се, ако детето ми е левичар,
да не попадне на малоумни учители,
които да го мъчат да пише с дясната.

# 19
  • Мнения: 3 447
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=137022.0
Ето я темата  Simple Smile
Аз също се притеснявах от това, защото имам ясни спомени как в първи клас принуждаваха децата да пишат с дясната ръка  Confused

# 20
  • Мнения: 3 423
ясни спомени как в първи клас принуждаваха децата да пишат с дясната ръка  Confused

в резултат на което имам доста
познати и приятели, които пишат
с дясната, но всичко друго правят
с лявата.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 867
Назад в рода ни не знам да има левичари. Изведнъж Габриела и една нейна братовчедка (също второ дете в семейството) се пръкнаха изключително сръчни с лявата ръка. Габриела обаче рита с десния крак. Когато се храни с нож и вилица, хваща приборите както и падне и се справя еднакво добре. Писането и рисуването ги прави само с лявата ръка. Зъбите ги мие ту с едната, ту с другата.

Не съм забелязала нетолерантност към левичарите нито в детската градина, нито в училище.

# 22
  • Мнения: 46 526
Ако не бъркам, след 2 годишна възраст може да се каже дали човек е левичар  Thinking

София всичко прави с лявата. Не ме притеснява  Peace

в резултат на което имам доста
познати и приятели, които пишат
с дясната, но всичко друго правят
с лявата.

Баща ми е така, доста са го мъчили като дете  Confused

Аз пиша с дясната, но мога и с лявата, малко по-бавно, но както казва майка ми, по-хубаво, отколкото тя с дясната  Joy
Другите неща правя 50:50 с лявата и дясната, не съм го осъзнавала, докато мъжът ми го забележи  Crazy

# 23
  • Мнения: 819
Хайде и мойта щерка в отбора на левичарите  Laughing Може би около 2-3 г. разбрах, определено всичко хващаше с лявата ръка, най-вече като рисува или пише. Пробвала съм просто да и преместя химикалката в дясната ръка/без да и казвам нищо, просто да видя дали не е случайно/- винаги си я прехвърля в лявата. Не мисля, че е проблем, сега не е като едно време. Само малко се притеснявам, че пише от дясно на ляво и много често огледално   Crazy / но ми казаха, че е нормално /за сега, де  Laughing /, постепенно ще свикне.

# 24
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Дени започна да си служи с лявата ръка - ядеше по-сполучливо, рисуваше по-сполучливо. Не съм я ограничавала изобщо, но тя самата се отказа. Продължава да посяга с нея, да носи нещо, но основно вече си служи с дясната - прописа с нея, така ще е  явно...
Баща ми също е от тези, които пишат с дясна ръка по неволя, но нищо друго не могат да правят с нея.

# 25
  • Мнения: 819
Ако не бъркам, след 2 годишна възраст може да се каже дали човек е левичар  Thinking

София всичко прави с лявата. Не ме притеснява  Peace

в резултат на което имам доста
познати и приятели, които пишат
с дясната, но всичко друго правят
с лявата.

Баща ми е така, доста са го мъчили като дете  Confused

Аз пиша с дясната, но мога и с лявата, малко по-бавно, но както казва майка ми, по-хубаво, отколкото тя с дясната  Joy
Другите неща правя 50:50 с лявата и дясната, не съм го осъзнавала, докато мъжът ми го забележи  Crazy



Никол, същата работа и при мен- никога не съм имала съмнения за себе си , докато мъжът ми не ми обърна специално внимание /когато се чудихме на кого малката е левичарка/- държа слушалката само на лявото ухо, чанта винаги нося само на лявото рамо...но пък пиша и режа само с дясна ръка, което, според мен, е по-показателно  newsm78 

# 26
  • София
  • Мнения: 3 611
Моя големия син е левичар.Подозирах го от бебе,защото посягаше за дрънкалка с лявата ръка,първо се обърна на ляво и т.н.т.Сега всичко прави с лявата но рита с десния крак,но ми се струва,че не му е удобно много например с ножица,нож и вилица,пък и с това огледално писане много време вече и още пита накъде се пише дадена буква или цифра.Аз се опитвам да му помагам,но незнам как  Confused.Например да работи с нож и вилица или с ножица и го карам да опитва с дясната,но с нея пък е пълна катастрофа  ooooh! .А какви са тези тестове,някой може ли да ми каже?

# 27
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Не съм се вързала, разбира се.
Пък и още не мога да преценя,
дали ще е левичар или не, макар
че посяга повече с лявата ръка.
Както и да е. Помня, че и при нас
в училище не беше на почит да
се пише с лява ръка. Сега дано са
се попроменили нещата.

Да , на времето в училищата това се тълкуваше едва ли не като недостатък- Спомням си , че майка ми беше привиквана неколкократно  заради брат ми , който и до ден днешен е левичар В крайна сметка смятам ,че това не е недостатък - напротив / не си спомням къде съм чела , но такива хора се смятат за природно интелигентни , особено ако боравят и с двете ръце / 

# 28
  • Мнения: 3 537
От миналата година разбрахме,че е левичар.Сестра ли е така,може би от нея го е наследил, незнам....но не ми пречи, не ме притеснява и не мисля да го карам насила да борави с дясната ръка, както му е най-удобно -така да бъде.

# 29
  • Мнения: 448
Малката ми дъщеря от мига,в който започна да хваща химикала,го прави с лявата ръка.Съпругът и свекърът също са левичари,но  мъжа ми в училище са го удряли по лявата ръка само ако си я извади на чина-принуждавали са го да си я държи зад гърба,в резултат сега пише с дясната,но всичко друго прави с лявата.Не бързайте да си мислете ,че и сега не се използват такива методи-една моя приятелка е връзвала ръчичката на дъщеря си с бинт,докато е била по-малка.Моята дъщеря не може дори да хване химикал или лъжица с дясната ръка.Единствено в училище се наложи да кажа на учителката и да я сложи в лявата половина на чина,за да не се бутат с другото дете.Левичарите са много надарени хора-моята дъщеря е много музикална и е страхотна балерина,вече 5 години.Ще излъжа обаче,че не съм имала проблем заради левичарството и-когато преди 2 години си счупи дясната ръка с много зор я раздвижихме,понеже тя не я използваше за нищо.

Общи условия

Активация на акаунт