рев при къпане на главата

  • 2 273
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 611
И моето магаре навремето ревеше, докато не почнах да го карам сам да си мие главата. Поставях му шампоанчето, леко го разпенвах и го оставят той да си го пени колкото иска след това. За него се превърна в игра и спря да плаче. После сам си изплакваше главата с душ-слушалката и най-интересното е, че не плачеше, колкото и вода да му влизаше в очите и ушите (че и в устата).   Laughing
Не си спомням на каква възраст стана това, но някъде към 3, максимум 4-годишна възраст да е било.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 421
 Моят е почти на 4 г. и още си реве - някой път обаче по-малко и се надявам да отиваме вече на "къпане без рев".
 Всеки път като влиза да се къпе и започва уговори - " без косата".
 Страх го е от душа, страх го е от силната струя в слушалката.
 Правя с ръка като козирка и с другата ръка измивам доколкото мога. Уж започна да разбира да си държи главата назад, но още реве.
 Иначе като пишка ме гони от тоалетната, че бил голям(това от две седмици)...пикльо Laughing

# 17
  • Мнения: 1 640
Описаното е идентично с положението у дома.Отчаявна съм-увещания не помагат и не си затваря устата и очите,не дава да й наклоня главичката назад.Със сила не става също-стресира се повече и реве още повече, а косата е дълга и къдрава и изисква многоооо плакнене.Пробвала съм с очила за подводно виждане-пак се плашеше.
  Доня Туфина,какъв балсам си купила,че и ние имаме нужда.

# 18
  • София
  • Мнения: 10 825
И моят син беше така. Баща му постепенно го научи, че няма нищо страшно, даваше му ръчния душ да си играе с него и той сам се поливаше и превъзмогна страха

# 19
  • Мнения: 503
Хора, моята скоро става на 5 и още реве истерично! EmbarassedПропуснах ли някакъв момент? Не помага нищо. Така и не разбрах от къде се появи този страх. Като беше бебе й харесваше. Пробвах балсами, "Барби"-шампоани, гушкане с главата назад, миене не с душ, а с шепичка и какви ли не приказки и увещания. Няма и няма! Сега, като ви изчетох, й заговорих за тези шапчици. Направи се на разсеяна. Ще пробвам и това, дано стане.

# 20
  • Мнения: 2 891
И моят син беше така. Баща му постепенно го научи, че няма нищо страшно, даваше му ръчния душ да си играе с него и той сам се поливаше и превъзмогна страха

Нещо такова, но баща му използва една лейка. От месец насам няма особени викове. Може и да го е преодолял  Praynig

# 21
  • Мнения: 315
и моя син така прави ,даже като малък ме обиждаше с думи чути от градината(доста нецензурирани),сега е на шест и още вика като му мия главата а на морето беше ужас.

# 22
  • Мнения: 1 416
Маргарита е същата. Само ме увещава: "Няма да мием главата, моля те!"...  Simple Smile
Много плаче, но какво да се прави.  Confused Предполагам, ще го израсте. Като по-малка, много обичаше да се къпе и нямаше претенции за главата.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 903
И Силви се пазари стане ли дума за измиване на косата, а за душ изобщо не иска и да чуе. С душа дава само да и изплакна тялото, а косичката мием с каничка, главицата е наклонена назад. Изобщо иска да се къпе в коритото с душа - НЕ! Надявам се да преминем скоро и през този период. ooooh!

# 24
  • Мнения: 8 999
Моят син рева като ранен бизон до 5 годишен. Сега имаме споразумение да поливам косата му с каничка, а не с душа, да държа наблизо кърпа, с която да попива всяка капчица вода по лицето и ушите си, а главата е наведена силно назад. И пак имаме проблеми. Хваща ме срам от съседите, сигурно си мислят, че го пребиваме! Когато беше в периода да се дере от рев най-силно, се е случвало по цял месец да не му мия косата. С дъщеря ми нямахме никакви проблеми още от бебе.

# 25
  • Мнения: 239
И ние имахме такава фаза, премина когато започнах да слагам малка кърпичка пред лицето, която тя сама си държи пред очите. Опитайте може и при вас да помогне / съветът го имам и аз от препатили родители.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 576
И сина ми ревеше като му мием главата. Сега преди къпане навивам една хавлия като въже и я слагам на главата, така че да не слиза вода към лицето и очите. Мъжа ми полива с канче и така мием косата. Няма ревове и крясъци, само си навежда главата назад.

# 27
  • Мнения: 4 678
И при щерката имаше същия проблем!Но ме се струва,че при повечето деца проблема не е в мокренето на косата ,а на лицето!И по точно,дишането при обливане на главата.Единственото решение според мен е плувния басейн,и по точно гмуркането. :peace:0т 6 месеца нямам грижи с главата bowuu

# 28
  • Мнения: 4 451
О-о-о, и ние имахме такъв период само до преди 7-8м. Изпадаше буквално в истерия. После поне 1ч. се чудехме как да я успокояваме. Нищо не помагаше, докато един ден на шега и посочих нарисуваната кака на моят шампоан как и се смее. И тя така се заинтригува, грабна шампоана, замлъкна и започна да мие косичката на каката hahaha, после плакнеше шишето и така. И от тогава няма никакъв проблем, но много държи да я мия с моя шампоан Crazy. Всичко е много индивидуално.

# 29
  • Мнения: 152
  Моята дъщеря е почти на 4г. и плаче когато мием косата. Казва ,че душът има зъби. Мисля,че е период който ще отмине. Но не разбирам как в морето се потапяше като рибка.

Общи условия

Активация на акаунт