Вие как бихте постъпили?

  • 3 331
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 914
Tandoori
 честно казано бих постъпила точно като теб....но повече не бих отишла в тази къща в присъствието на съпруга, пък ако дойде по време на престоя ми бих си тръгнала веднага... не за да демонстрирам нещо, а понеже спокойствието на детето ми ще е по важно от това какво кой ще си помисли... Hug Hug ( евентуално бих  обяснила -  дали директно или чрез намек поведението си пред приятелката ми- съпругата на въпросния господин)
Историята е много гадна...но не зависи от теб развитието и! Ако имаш възможност купи на Калин влакче... и много  Hug Hug Hug !!!

# 16
  • Мнения: 3 423
Домакинът сигурно е немец. Laughing
Като видя такива влакчета, все се
сещам за разните му немски филми,
където все поне по един такъв влак
чегърта из стаята. Горката му жена
на тоя машинист, горките му деца.

# 17
  • Мнения: 3 880
А домакинята нищо ли не каза на съпруга си?
Иначе и аз бих постъпила като теб, не бих подлагала детето си на такава обида заради някакви вдетенени чичковци.
Незнам обаче дали щях да запазя такова самообладание като теб. Разбира се, в никакъв случай не бих им съставяла изречения, все пак съм им в дома, но обидата ми щеше да си личи от 100 км, щеше да ми е трудно да разговарям с тях и най-вероятно щях да се огранича до едносрични думички, докато успея да си събера багажа и децата и да си тръгна.
А на детето може би щях да купя електрическо влакче ooooh! (някоя по-олекотена версия) Знам, че и това пък хич не е правилно, защото ще остане с впечатлението, че като не му дават някъде нещо мама веднага ще му го сервира в къщи Embarassed но това би успокоило моята съвест и бих се чувствала по-добре, защото все пак аз съм била причината детето да попадне в тази ситуация, аз съм го завела в този дом.
Жената и детето бих канила в къщи, но ако тя ме покани бих пуснала някоя ехидна забележчица от рода на " е, нали знаеш, че имам деца, а те не могат да си играят у вас, тогава по-добре у нас" Wink Разбирам, че тя уж не е виновна, но малко вина има. Ако моят мъж се държи така с гости бих го дръпнала в другата стая и щяхме да му кажа да се вземе в ръце. Или най-малкото по време на храненето щях да обясня как стоя нещата с влаковете, като знам какъв чешит имам.
Не се измъчвай Тандури, на децата им минава по-бързо, отколкото на нас Wink Но задължително го заведи в музея на влаковете Simple Smile

# 18
  • DE
  • Мнения: 521
Домакинът сигурно е немец. Laughing
Като видя такива влакчета, все се
сещам за разните му немски филми,
където все поне по един такъв влак
чегърта из стаята. Горката му жена
на тоя машинист, горките му деца.


Не знам защо и аз веднага това си помислих, или пък швейцарец....пусти предразсъдъци, трудно е човек да се отърве от тях...

# 19
  • Мнения: 3 880
Извинявам се за отклонението, но тия влакове наистина изпиват акъла на някои мъже Laughing Наскоро моят ми разправяше, че  много от колегите му се занимавали с такива влакове, само за това си говорили помежду си- мерят си ги един вид Rolling Eyes и през уикендите се събирали да си "играят" като се редуват кой да е домакина. Ужас Crazy. Само му казах да стои по-далеч от тях ( да не играе с тях, така да се каже) Laughing

# 20
  • DE
  • Мнения: 521
Извинявам се за отклонението, но тия влакове наистина изпиват акъла на някои мъже Laughing Наскоро моят ми разправяше, че  много от колегите му се занимавали с такива влакове, само за това си говорили помежду си- мерят си ги един вид Rolling Eyes и през уикендите се събирали да си "играят" като се редуват кой да е домакина. Ужас Crazy. Само му казах да стои по-далеч от тях ( да не играе с тях, така да се каже) Laughing

Някои си мерят влаковете, други колите, трети яхтите....деца, какво да ги правиш Laughing

# 21
  • Мнения: 1 909
Сигурно щях да ревна заедно с детенцето... толкова ужасна история!

Но може би можеш да я използуваш, за да му обясниш, че хората са различни, че не човек може да има доверие на всички, че се случват и неприятни неща в живота...ей такива работи. Може би не е чак толкова лошо да си има едно наум

# 22
  • Мнения: 1 630
Помня подобна случка от детските ми години - сигурно към 6-7 годишна съм била

Едно приятелско семейство (българи в СССР) ни бяха поканили да си играем с влака
Първо с детето чакахме да си дойде таткото
После да са накани да ни го извади
Бяхме допуснати в стаята, в която той монтираше влака и гледахме тихо от ъгъла без да пипаме
Някой от нас двамата каза нещо и бащата се разкрещя и ни изгони навън
Викна ни след 1-2 часа, да гледаме как се движи влака.
Също беше немислимо ние да натиснем копчето

Явно се побъркват с тези влакчета  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 427
Тандури и аз бих постъпила точно като теб,въпреки че вътрешно с най-голямо удоволствие бих му извила врата.
В Торино ние често мнинаваме до ветрините на един магазин който продава само влакчета-струват цяло състояние.Предполагам че ако магазина продаде едно влакче на половин година е голямо щастие.Но,както ти вече каза,това не оправдава садистичното му държание.В крайна сметка,когато държи на тези неща,би било уместно да не споделя пред едно дете за обект ,който би го привлякъл такак неудържимо,ако толкова се страхува да не му го счупят.Помисли все пак от друг ъгъл-вие надали ще се върнете отново на гости при тях,но как живэ в тези обстоятелства собственото дете на въпросния дебелокож тъпанар?!
Да не говорим пък за количката по пода.Ако един под,колкото и да е скъп и рядък по своя вид,не може да издържи на количка (която по презумция е с гуми от мек каучик или гума,и достатъчно лека за да се управлява с дистанзионно)на дете,то той по добре би било да се изхвърли директно на боклука.(или собственика лист по лист да си го завре отзад Twisted Evil).
Мисля че този на когото е липсвало възпитание не е Калин ,а този темерут!

# 24
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Тандури и аз бих постъпила точно като теб,въпреки че вътрешно с най-голямо удоволствие бих му извила врата.

Абсолютно същото и със сигурност няма да заведа децата си пак там.

# 25
честно казано, не виждам какво толкова се драматизира
ако нещо не е било в ред, нещата се изясняват на място
никой възрастен не може да прави остри забележки на детето ми или да го разревава в мое присъствие, защото ще му изям главата ... в същото време ако човекът не иска да му пипате влакчето, просто ще обясня на сина ми, че влакчето не е от тези, с които се играе, а може само да се гледа и евентулано, ако е много внимателен, да натисне копчето
в крайна сметка на връщане в колата, мисля че щяхме само да се хилиме на господина и на случката

# 26
  • Мнения: 2 427
Да,Тандури,Джоя е права.Ако детето ми плачеше,а аз бях безсилна със сигурност щях да му обещая да му вземем влакче или пък нещо от сорта ,за да му отвлека вниманието от неприятната случка Peace.Децата лесно се травматизират от такъв вид "инциденти".

# 27
  • Мнения: 1 363
Тандури, имаш едно много прекрасно и възпитано дете.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Господин Х е просто един особняк. Има ги такива ексцентрици на всякъде. Най- разумно би било да не показва влакчетата на Калин, би трябвало да предугади (като баща) каква би била реакцията на едно 3годишно момченце.

За лицемерието- доста необходимо. Хубаво е, че си го усъвършенствала. То, не че в Б-я не е развита тази черта.

При нас продават Томас, Джеймс, Пърси, Лейди- все влакчета от тази поредица със батерии. Които като натиснеш копче отгоре се задвижват. Ако при вас няма такива, с удоволствие ще ти изпратя едно от Англия.

  bouquet  bouquet  bouquet

# 28
на няколко пъти се опитвам да прочета добре разказа, но не успявам - много неща са ми странни, много - защо те е било страх да го пуснеш сам при влаковете? какви са били тиа хора, познаваше ли ги? каква беше реакцията на домаkiнята на "странностите " на мъжа и ... въобще някаква странна поредица от недоразумения и неразбирания - какво общо има лицемерието?

# 29
  • Мнения: 6 167
не мога да чета преди мен, дано не се повтарям много с другите:

тандури, не мисля, че да запазиш добрия тон е лицемерие.
мисля, че случката не е приятна, на твое място сигурно бих постъпила по същия начин. в крайна сметка едва ли е било и за теб лесно с елена и с калин на гости да реагираш навреме и да отреагираш по-рязко на голямото дете ( мъжа й).
човека се е държал детински и няма какво да го коментирам.

на калин сигурно бих му обяснила разликата между колекционерски влакчета и влакчета за игра.
щом детето има интерес към влаковете - бих му го поощрявала по всякакъв начин.
ние имаме в къщи влакове , релси, гари и тн. не са за деца, наистина, някак си са като истински. баща ми и брат ми бяха луди за тия влакове и не ми даваха да ги пипна.
може би му купете нещо такова, не толкова като играчка.
с баща си могат да го сглобят, да му сложат батериите и тн и да го подкарат с 'копчето'.  дори само един кръг да купите, защото те нали са на всякакви разклонения и тн, пак би било добре  , според мен.

Общи условия

Активация на акаунт