Мнение за сдружение "Шилер"

  • 5 941
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ОК, минаваме на испански тогаз Wink

копче   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 9 477
kopche, благодаря за инфото  bouquet А горе-долу какви са познанията на сина ти по немски. Знам, че е трудно да се прецени и обясни, но примерно приблизителен брой думички, които владее, изрази, възможност за кратки диалози, евент. писане...
О, писане- е много висок критерий имаш, ако това са ти очакванията.... Wink
За писане дума не може да става, при положение, че той още се поти над българската азбука... Wink
За уменията- ами имат теми. Всяка 2 седмица имат нова тема. примерно> превозните средства, семейството, плодовете, сезоните, дните на седмицата, животните, времето, Великден, Коледа, дейности- мия се, обличам се, събуждам се, ставам, пея, пиша....., освен това учебните пособия-елементарни. Числата, броене.
Стихотворения -за семейството, за числата, за плодовете, песнички.
Думите се учат многократно, повтарят се многократно. Няма никаква нужда да се помага в къщи, защото така децата могат само да се объркат повече.
Думата се говори, показва, изиграва, рисува, оцветява, пее се за нея и т.н. Т. е. идеята е детето да запомни думите на всяко едно ниво на възприятие-визуално, звуково и с асоциация.
Системата им е повече от добра.
Идеята е да се развива в детето разбиране на езика. т.е. не механично зазубряне на думички, а наистина разбиране. Примерно му задват въпрос> на немски естествено> имаш хубав панталон, какъв цвят е той? и др. подобни..
Искам само да вметана, че за първите 2-3 седмици синът ми знаеше толкова думи, колкото аз за 1-ви срок на 5ти клас едно време... Crazy

Последна редакция: чт, 19 апр 2007, 10:52 от kopche

# 17
  • София
  • Мнения: 7 242
kopche, и при нас е точно така Grinning. Цвети е в подготвителната на Увекинд. Учат по същия начин, който описваш, като освен това са започнали да учат и латинските букви.

Шани, аз я записах не защото зная езика, а просто градината ми хареса. А и реших, че английският ще не ще, ще го научи. Не се занимавам с нея, освен да проверявам периодично какво знае. Честно казано и не смятам да го правя. Мързи ме, а и определено не ставам за учител Embarassed Мога само да контролирам.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 477
kopche, и при нас е точно така Grinning. Цвети е в подготвителната на Увекинд. Учат по същия начин, който описваш, като освен това са започнали да учат и латинските букви.
Системата, по която учат тук е Хипо.
Освен това, на всяка завършена тема имат малки тефтерчета, в които госпожата вписва бележка-на края на седмицата. Може и забележка- както е по-често при нас-говори в час, и пр.  Grinning
Та така или иначе се получава информация от вътре за това, как се справя детето ти. Wink

# 19
  • Мнения: 138
Много благодаря на всички момичета за изчерпателното инфо.юе ми е от полза.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт