София срещу нова София

  • 10 462
  • 324
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 583
То големия келепир да живееш в София, че и да си софиянец. Кво толкова? Нали всички сме хора. Ама май човешкото вече го няма, само снобарщина и злоба се е загнездила в душите ни и не виждаме по далеч от носа си.

# 256
  • Мнения: 13 828
...
Затова скоро ще ходя в някой снобски "нов" квартал, щото тук не се живее.

То пък там хич не смърди на зеле и не си проветряват към стълбището ooooh! Да не говорим като се заспъваш сутрин в торбите с боклук, изнесени пред вратите, че да им е чистичко в апартаментЯ Mr. Green

# 257
  • Мнения: 9 990
Корнишонкоооо, ай стига бе-разваляш лафа!

# 258
  • Мнения: 583
Е, добре аз ви развалям лафа. Не се усещате какви ги пишете.

# 259
  • Мнения: 9 990
Не, вие се връзвате, ние си се майтапим, а вие подскачате на Софиянец и несофиянец Hug

# 260
  • France
  • Мнения: 726
Темата е снобарска, както и другите подобни, вкл. и тази, която аз пуснах.
Чудесно е да се реализираш сред жестоката конкуренция в Сф., независимо от къде си. Но освен професионализъм е нужна и култура, която е по-различна за големия град- има други правила на общуване и взаимоотношения, които не са "изградени" сред голяма част от "новите софианци".
"София расте, но не старее"

# 261
  • Мнения: 143
На мястото на НДК имаше много хубав парк с две стени изписани с имена на загинали във воините за България хора. Имаше казарми и един стадион, където се разхождаха кучетата. Имаше тишина и спокойствие.

# 262
  • France
  • Мнения: 726
До като строяха НДК ходихме на строежа, имаше огромна дупка и много дълбока. Докато течеше строежа ни сложиха парно, голяма радост беше. Играехме на Графа, слагайки капачки на релсите. Тогава трамваите бяха по-редовни от сега

# 263
  • Мнения: 1 426
На мястото на НДК имаше много хубав парк с две стени изписани с имена на загинали във воините за България хора. Имаше казарми и един стадион, където се разхождаха кучетата. Имаше тишина и спокойствие.
Да, така е, София беше един прекрасен за живеене град! А сега е станала - майко мила! И в Центъра, и зад Центъра все е тая.

# 264
  • Мнения: 583
И в тази градинка са ме разхождали като бебе, и съм живяла в блок на отсрещния ъгъл, а като по-голяма се разхождах там.

# 265
  • Мнения: 9 990
До като строяха НДК ходихме на строежа, имаше огромна дупка и много дълбока. Докато течеше строежа ни сложиха парно, голяма радост беше. Играехме на Графа, слагайки капачки на релсите. Тогава трамваите бяха по-редовни от сега

Да, ама тогава и Москвичи едвам се намирваха по улиците..... Whistling

# 266
  • Мнения: 583
Мили спомени, които за съжаление няма да се върнат, и нашите деца растат в мръсотия и гадост.

# 267
  • София
  • Мнения: 10 825
Понеже сте спецове да вземете да ми кажете сега мъж ми дали е софиянец? Пътували са си техните към София от почивка и хоп, той решил да се ражда... И взел, че се родил .... ооо, срам за цялата софийска рода .... в Ботевград.
Мммм, селянче или софиянче е? newsm78

# 268
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мили спомени, които за съжаление няма да се върнат, и нашите деца растат в мръсотия и гадост.
Заповядайте на село - чист въздух и спокойствие. Що се натискате в София?

# 269
  • France
  • Мнения: 726
учих се да карам колело на бул. Толбухин, за 10 мин минаваше по 1 кола, бавно..

Общи условия

Активация на акаунт